گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 327762

آخرین جمله خاشقجی قبل از کشته‌شدن چه بود؟

یک روزنامه چاپ ترکیه با انتشار جزئیات فایل صوتی گفتگو‌های تیم قتل جمال خاشقجی، ابعاد جدیدی از نحوه قتل او را برملا کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک روزنامه چاپ ترکیه با انتشار جزئیات فایل صوتی گفتگو‌های تیم قتل جمال خاشقجی، ابعاد جدیدی از نحوه قتل او را برملا کرد.

به گزارش روزنامه القدس العربی، روزنامه صباح ترکیه که جزئیات فایل صوتی مربوط به گفتگو‌های تیم قتل جمال خاشقجی را منتشر کرده، نوشته است: در این نوار صورتی یکی از اعضای تیم قتل می‌پرسد: آیا حیوان قربانی شد؟ دیگری می‌پرسد آیا این کیسه برای جسد او کافی است؟

به نوشته این روزنامه این صدا‌ها در ساعت سیزده و دو دقیقه ظهر یعنی ۱۲ دقیقه قبل از رسیدن خاشقجی به کنسولگری عربستان در استانبول ضبط شده است. این گفتگو بین ماهر عبدالعزیز مطرب، که گفته می‌شود سرهنگ اطلاعاتی عربستان در لندن بوده و صلاح محمد الطبیقی، جریان داشته که جسد خاشقجی را مثله کرده است.

الطبیقی درخواست حمایت از سران عربستان کرده و پرسیده بود چه کسی از من حمایت خواهد کرد؟ که این مسئله اشاره به مسئولیت او در مثله کردن جسد دارد به خصوص اینکه خود وی اشاره کرده بود رؤسای او در پزشکی قانونی نمی‌دانند او چه کار خواهد کرد.

در این نوار صورتی گفتگو‌های بین خاشقجی و مطرب شنیده می‌شود. مطرب از خاشقجی می‌خواهد در پیامی به پسرش بنویسد که ”من در استانبول هستم و اگر به من نرسیدید نگران نشوید...». خاشقجی با این درخواست مخالفت کرد و آن را نوعی آدم ربایی دانست.

مطرب ادامه می‌دهد: زود باش بنویس تا بتوانیم کمکت کنیم. ما در نهایت تو را به عربستان برمی‌گردانیم و خودت خوب میدانی اگر به ما کمک نکنی چه اتفاقی برایت خواهد افتاد.
خاشقجی به میز نگاه می‌کند و می‌گوید: آلت قتل آنجاست. آیا به من دارو می‌دهید؟ مطرب می‌گوید: بیهوشت می‌کنیم.

به نوشته صباح، خاشقجی بعد از خوردن قطره‌ای از دارو فریاد زد و قبل از اینکه بیهوش شود، گفت: من آسم دارم. این کار را نکنید. مرا خفه می‌کنید. این آخرین جمله او بود قبل از اینکه جلاد با گذاشتن کیسه‌ای بر روی سرش او را خفه کند.

در این نوار گفت‌وگوی اعضا تیم کشتار شنیده می‌شود از جمله اینکه: بیهوش شد؟... سرش را بلند کرد.. با فشار بیشتر ادامه بده. به نوشته صباح بعد از صدای مثله کردن جسد خاشقجی با اره شنیده می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.