گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 328130

برای اولین بار؛

دانشگاه سمنان در نظام رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ قرار گرفت

نام دانشگاه سمنان برای نخستین بار در فهرست دانشگاه‌های مطرح در نظام رتبه بندی تایمز ۲۰۲۰ قرار گرفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ نظام رتبه بندی تایمز یکی از مطرح‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که به رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سطح جهان می‌پردازد.

نتایج تایمز به عنوان یک رتبه بندی جهانی، اولین بار در سال ۲۰۰۴ با همکاری مشترک تایمز و کیواس منتشر شد. این نظام دارای روش شناسی خاص خود در رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

این رتبه بندی از ۱۳ شاخص و در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.

مبنای محاسبات شاخص‌ها سه منبع اطلاعاتی معتبر شامل داده‌های ارسالی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که به صورت خود اظهاری جمع آوری می‌شوند، داده‌های حاصل از نظرسنجی شهرت توسط متخصصین آموزش عالی و اطلاعات تولیدات علمی موسسات آموزش عالی نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس است.

از مجموع یک هزار و ۳۹۶ دانشگاهی که از سراسر جهان در نظام رتبه بندی ۲۰۲۰ تایمز شرکت کرده اند، تعداد ۴۰ دانشگاه ایرانی موفق به حضور در این رتبه بندی جهانی شده اند و دانشگاه‌های الزهرا، شهید مدنی آذربایجان، بیرجند، بوعلی سینا، گیلان، خوارزمی، سمنان، شاهد، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، شهرکرد، صنعتی شاهرود، علوم پزشکی شیراز، ارومیه، یزد و زنجان نیز به ترتیب در فاصله ۱۰۰۰+ قرار دارند.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.