گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 329334

سخنگوی دولت؛

دولت در حال دفع در برابر تهاجمات آمریکا و سایر متجاوزان است

سخنگوی دولت با اشاره به سفر رئیس جمهوری به نیویورک گفت: امروز هم دولت در حال دفاع در برابر تهاجمات مختلف آمریکا و سایر تجاوزگران است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا؛ «علی ربیعی» در نشست خبری اظهار داشت: رئیس جمهوری راهی مجمع عمومی سازمان ملل خواهد شد تا پژواک پرطنین مقاومت ایرانیان و زبان گویای مطالبات ملت ما از این تریبون جهانی باشد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهوری ابتدا تردید داشت که این سفر انجام شود یا خیر و در جلسات مختلف این تردید را بیان می کرد و همفکری و هم نظری دوستان را می‌طلبید. اما این سفر انجام شد و دلیل آن هم احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیام کشورمان به مجامع جهانی و افکار عمومی دنیا است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در این سفر ملاقات با حداقل ۱۳ تن از سران کشورها نهایی شده و انجام خواهد داد، گفت:‌ هر چند رفتار غیرمنطقی آمریکا که بر خلاف قوانین و هنجارهای بین المللی  این سفر را با مشکل مواجه کرد اما به اعتقاد ما رئیس جمهور در این سفر قادر خواهد بود که آنچه که آمریکایی ها تصور می کنند برای شنیده نشدن صدای ایران آنرا خاموش کنند، این صدا را در آنجا طنین انداز خواهد کرد.

سخنگوی دولت رفتار غیرمتعارف آمریکا درباره ایجاد مشکل برای انجام سفر رئیس جمهوری کشورمان را برخلاف قوانین و هنجارهای بین المللی دانست و گفت: به اعتقاد ما در این سفر رئیس جمهور قادر خواهند بود صدای ایران را خلاف میل آمریکایی ها، مجددا در مقر سازمان ملل طنین اندازد کنند و از همانجا منافع ملی ایران در ملاقات ها دنبال خواهد شد و قطعا منافع سیاسی، اقتصادی و بین المللی را برای ما به ارمغان خواهد داشت.

وی افزود: چندین دیدار با نخبگان و مدیران رسانه ای و اندیشکده های آمریکایی طرح ریزی شده و از این فرصت برای بیان دیدگاه های ملت ایران خطاب به افکار عمومی ملت آمریکا استفاده خواهد شد و منطق جمهوری اسلامی ایران در برابر بی منطقی واشنگتن به تصو. یر کشیده خواهد شد.

ربیعی در بیان اهداف این سفر تصریح کرد: رئیس جمهور تصمیم دارند از این فرصت استثنایی برای نشان دادن این که ایران کشوری نیست که با تحریم های آمریکا محصور شود و انزوا را برای سرنوشت برای ایران رقم نخواهد خورد

وی تاکید کرد: به اعتقاد ما امروز آمریکا برخلاف آنچه که متصور می شد، تنهاتر از همیشه است. اما ایران چه در سطح سران کشورهای اروپایی، منطقه و قدرت های جهانی و چه در افکار عمومی داخلی آمریکا، امروز ایران تنها نیست.

سنخگوی دولت با تاکید بر این که جبهه ضد ایران هر روز با ناکامی بیشتری مواجه می شود، افزود: هرچند دولت آمریکا روز به روز بر تحریم های خود می افزاید، اما هم مقاومت ما رو به گسترش است و هم راهکارهای ما برای مقاومت به سبک ایرانی در مقابله با تحریم ها روبه جلو است و هم زندگی بهتر برای ایرانیان محقق خواهد شد.

سخنان رئیس جمهور بیشتر از همیشه مخاطبان همدل و گوشهای شنوا را در صحن و حاشیه سازمان ملل خواهد داشت
ربیعی در ادامه سخنان خود به ابتکار جدید ایران به عنوان «ائتلاف امید» اشاره کرد و گفت: طرح ائتلاف امید و صلح هرمز هم ایده ای است که رئیس جمهور در مقابله با جنگ طلبی ها ارائه خواهند کرد. جزئیات این طرح را رئیس جمهور در مقر سازمان ملل تشریح خواهند کرد.

وی یادآور شد: ابتکارات دیپلماتیک در این طرح ها ارائه خواهد شد و هدف اصلی این طرح ها حل مشکلات این منطقه، بازگشت ثبات و آرامش برای همه دنیا و منطقه است. جدیت و اصرار ما در حفظ و احترام به امنیت منطقه نشان داده خواهد شد

وی با اشاره به محتوای سخنان رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، خاطر نشان کرد: سخنان رئیس جمهور بیشتر از همیشه مخاطبان همدل و گوشهای شنوای را در صحن و حاشیه سازمان ملل خواهد داشت.

وی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور ائتلاف و ابتکار صلح هرمز را تقدیم سازمان ملل خواهد کرد. تامین امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و با جزئیات بیشتری برنامه ای برای همکاری هایی متقابل در کشور های منطقه در جهت تامین منافع همه مردم منطقه، مطرح خواهد شد.

دولت در حال دفع در برابر تهاجمات آمریکا و سایر متجاوزان است
ربیعی با گرامیداشت نام و یاد و منش همه شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: امروز هم دولت در حال دفاع در برابر تهاجمات مختلف آمریکا و سایر تجاوزگران است.

وی گفت: امروز دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه تعریف می کند؛  اول دفاع در برابر رفتارهای ظالمانه ای که آمریکا رهبری می کند و قصد و هدفش کوچک کردن سرزمین ایران اسلامی‌ ما است و وقیحانه آن را مطرح می‌کنند که ایران کشور بسیار بزرگی است و باید کوچک شود.

سخنگوی دولت دفاع در برابر هر نوع تجاوز و پیشگیری از تجاوزهای احتمالی را وظیفه دیگر دولت در این شرایط عنوان کرد و افزود: دفاع از معیشت مردم، بازنشستگان و اقشار ضعیف و متوسط جامعه، همه آحاد جامعه و کرامت های جامعه دنبال می کنیم.

ربیعی اضافه کرد: دفاع مقدس بهانه ای برای مرور یکسری از ارزش ها برای ماست، ارزش‌هایی که بالاترین سرمایه اجتماعی بود، از خودگذشتگی، دگرخواهی، عشق به همنوعان، ایثارگری و برادری. یادمان نمی رود که در طول تاریخ جنگی رخ داد که ما یک وجب خاک از دست ندادیم. آغازگر هیچ جنگی نبودیم، اما دفاع کننده خوبی برای سرزمینمان بودیم.

وی خاطرنشان کرد: ما هیچ گاه از سلاح های غیرمتعارف استفاده نکردیم و در همان زمان هم ارزش های انسانی را در برابر دشمن حفظ کردیم.

اول مهر نخستین روز بهار دانش است
سخنگوی دولت با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان، معلمان و همه مردم در سراسر کشور گفت: روز اول مهر و نخستین روز پاییز و بازگشایی مدارس کشور و اولین روز بهار دانش است که یکی از شاداب ترین و پرخاطره ترین روزهای برای مردم است و امیدواریم چرخه علم و دانش و یادگیری هر ورز در کشور ما بیش از گذشته در گردش باشد.

ربیعی گفت: روز گذشته برنامه‌ های آموزش و پرورش و آسیب شناسی های گذشته این وزارتخانه در جلسه دیروز هیات دولت انجام شد و برنامه های آموزش و پرورش  تا سال ۱۴۰۰ واینکه دولت چه زیرساخت هایی را برای آینده باید تمهید کند بررسی شد.

سخنگوی دولت افزود: انتخاب آقای حاجی میرزایی هم امیدها را برای ایجا تغییرات مثبت در این وزارتخانه بسیار مهم برای ما بهمراه داشته است. اهتمام برای کمک به حل مسائل آموزش و پرورش و تعیین تکلیف دستگاه های اقتصادی مانند سازمان برنامه و بودجه و همکاری میان بخشی وزارتخانه با آموزش و پرورش نیز در جلسه روز گذشته مطرح و بررسی شد.

وی اظهار داشت: رئیس جمهوری وعده کرده اند پس از بازگشت از سفر مقر سازمان ملل متحد در وزارتخانه آموزش و پرورش حضور خواهند داشت و در جلسه با شورای معاونان این وزارتخانه مجموعه برنامه های دولت را تببین و مشکلات را در همان جلسه بررسی می کنند.

ربیعی گفت: در جلسه روز گذشته دولت نسبت یک به ۲۵ برای سهم استخدام های آینده معلمان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین در مورد چگونگی و شیوه استخدام افرادی که در حال فعالیت در این وزارتخانه هستند در آینده نزدیک تصمیم گیری خواهد شد

ارتقای مدارس دولتی مهمترین برنامه دولت است
سخنگوی دولت با بیان این که بیش از ۸۵درصد مدارس ما دولتی هستند، افزود: برنامه های مهم دولت  ارتقای مدارس دولتی است. دولت با ایجاد مدارسی که با سرمایه خود مردم اداره بشوند مخالفت ندارد، اما شرط عدالت این است که مدارس دولتی را به سطح و اندازه ای برسند که هر دانش آموزی در این مدارس تحصیل می کند، بتواند در یک سطح مناسبی رقابت کند.

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره رفع توقیف نفتکش انگلیسی گفت: همانطور که سازمان بنادر اعلام کرده است کار حقوقی آزادی این نفتکش به پایان رسید و براساس نگاه دوستانه ای که براساس آن چشم پوشی از خطا شود زمینه آزادی نفتکش فراهم شده است و می تواند حرکت کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.