گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 329404

برای‌نخستین‌بار در ایران؛

جذب دانشجو در رشته هیدروانفورماتیک در دانشگاه کردستان

رئیس دانشگاه کردستان گفت: در مجموع امسال ۱۱ هزار و ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل خواهند شد که ۷ هزار و ۶۰۰ نفر این تعداد را دانشجویان کارشناسی، ۳ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به ۶۰۰ نفر نیز در مقطع دکتری را شامل می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، رحمت صادقی اظهار داشت: دانشگاه کردستان به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی و با دارابودن بیشترین میزان دانشجو  به عنوان دانشگاه مادر در استان محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه کردستان افزود: دانشگاه کردستان دارای 8 دانشکده است که 7 دانشکده آن در داخل پردیس دانشگاه و یک دانشکده هم در بیجار فعالیت دارد ضمن اینکه دو دانشکده دیگر نیز در قروه و سقز در حال تکمیل و مراحل نهایی است که امیدواریم سال آینده دانشجو جذب کنند.

وی با ارائه آمار دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی جاری افزود: در سال تحصیلی جدید 2 هزار و 200 دانشجویی مقطع کارشناسی در 56 رشته تحصیلی و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود یک‌هزار و 100 دانشجو در 114 رشته وارد دانشگاه خواهند شد.

به گفته رئیس دانشگاه کردستان، در 30 رشته مقطع دکتری نیز حدود 116 دانشجو در این دانشگاه تحصیل خود را آغاز خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در مجموع 11 هزار و 200 دانشجو در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل خواهند شد که 7 هزار و 600 نفر این تعداد را دانشجویان کارشناسی، 3 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به 600 نفر نیز در مقطع دکتری را شامل می‌شود.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: از آنجایی که دانشگاه کردستان یک دانشگاه بین‌المللی است امسال 300 دانشجوی خارجی در این دانشگاه کردستان جذب شده‌اند که تعداد دانشجویان خارجی به حدود 600 دانشجو افزایش یافته است.

صادقی در ادامه افزود: ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود نسبت به سال گذشته در حدود 600 نفر افزایش دارد و این یک امتیاز مثبت برای دانشگاه کردستان است.

وی افزود: امسال برای نخستین‌ بار در دانشگاه کردستان در مقطع دکتری رشته شهرسازی و کارشناسی ارشد رشته هیدروانفورماتیک و الگوریتم و محاسبات دانشجو پذیرش کرده‌ایم و تنها دانشگاه در ایران هستیم که رشته هیدروانفورماتیک در آن ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه کردستان همچنین اذعان کرد: با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفت، تاسیس مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات کردی در ترم جدید میسر نشد اما با توجه به وعده مساعد وزیر علوم، در سال آینده کارشناسی ارشد این رشته در دانشگاه کردستان تدریس خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه تنها موظف است در زمینه اسکان خوابگاه تنها 40 درصد از دانشجویان را پوشش دهد اما در دانشگاه کردستان صد درصد دانشجویان شبانه دختر در خوابگاه خودگردان تحت نظارت دانشگاه و با سرویس ایاب و ذهاب اسکان یافته‌اند.

صادقی گفت: امسال ثبت‌نام برای خوابگاه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام شده است و تمام دانشجویان متقاضی در خوابگاه‌ها اسکان داده خواهند شد چرا که ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی امسال بیشتر از پنج هزار نفر خواهد بود.

وی افزود: دانشگاه کردستان امسال در رتبه بندی موسسه آمریکایی تایمز از موسسات جهانی به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر جهان مطرح شد و در حال حاضر در ردیف یک‌هزار و ۳۹۰مین دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: از بین ۳۹ دانشگاه برتر کشور، دانشگاه کردستان در این رتبه‌بندی قرار گرفته و در مجموع و در بین دانشگاه‌های کشور، رتبه هشت و در بین دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم رتبه ۱۵ را به خود اختصاص داده‌ایم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.