گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 329605

زهرا طالبی؛

پرخاشگران آزادی

فاجعه ای با نام "دختر آبی" واکنش های بسیار زیادی را از جانب کاربران فعال دنیای مجازی ، سلبریتی ها و مدافعین حقوق زنان به همراه داشت و به‌ گونه‌ای که فضای رسانه ها تا مدتی به رنگ آبی استقلال درآمد!

خبرنامه دانشجویان ایران: زهرا طالبی// فاجعه ای با نام  "دختر آبی" واکنش های بسیار زیادی را  از جانب کاربران فعال دنیای مجازی ، سلبریتی ها و مدافعین حقوق زنان  به همراه داشت و به‌ گونه‌ای که  فضای رسانه ها تا مدتی  به رنگ آبی استقلال درآمد!

عده ای می گویند فلانی کار خوبی کرد ، در مملکتی که در آن جایی برای ماندن نیست ، همه ی  دخترانش یا باید فرار مغزها کنند ، یا دست به خودسوزی بزنند تا زودتر راحت شوند!

اما نکته ی قابل تامل ماجرا این است که توجه مسولین دست کم چند روزی به اوضاع بانوان جلب می شود، برنامه های تلویزیونی مرتبط روی آنتن میرود، روزنامه ها مینویسند و کسانی که میخواند تعداد دنبال کننده هایشان بالابرود،تیترهای زرد میزنند !

همچنین مدافعان حققوق زنان در سراسر کشور بسیج میشوند و بافریاد "مسیح علی‌نژاد به دادمان برس " برمیخیزند! البته همه ی  این فریاد ها گل  به خودی محسوب میشود و جز خرابتر کردن اوضاع، یا پخش شایعه  های نامعتبر کاری از پیش نمیبرند.

خلاصه موجی عجیب و سهمگین از رسانه های زرد داخلی و خارجی به سمت مسولین بی گناه مربوطه روانه میشود!

پدر این میان فقط نام یک دختر دهان به دهان میشود... همه میگویند سحر چه شد ؟ او که فقط گناهش دیدن یک بازی فوتبال با گریم مردانه بود !اصلا چه اشکالی دارد که همه ی بانوان با گریم مردانه وارد ورزشگاه شوند و تیم محبوبشان را تشویق کنند؟!اصلا خیلی هم برای تقویت هنر گریموری خوب و عالی است !

پس  در این میان علاقه چه می شود ؟ دخترانی که به ورزش فوتبال علاقه مند‌ هستند تعدادشان کم نیست اما علاقه باید با عزت واحترام همراه باشد.

بعد از گذشت چند روز اخباری مبنی بر سفر اعضای فیفا  منتشرشد تا بیایند و به اوضاع استادیوم های کشورما سروسامان دهند و زیر ساخت‌های لازم را جهت ورود بانوان به ورزشگاه فراهم آورند.

عده ای مسرور این خبر را تند تند  در دنیای مجازی نشر دادند و این اتفاق برایشان بسیار مسرت بخش و باعث افتخار  بود  !  این درحالیست که هیچکس همانند ما ، ما را نمی شناسد ! اصلا چه معنا دارد  عده ای بیایند و برایمان تعیین تکلیف کنند ؟! مگر ما تاریخ هفت هزار ساله با فرهنگی غنی نداریم ؟ پس چرا تا حرف از ورود بانوان به ورزشگاه می‌شود ، از امنیت بسیار بالای ورزشگاه‌هایمان و خوش زبانی بی حدو حصر تماشاچی نما ها گفته میشود ؟!

واقعیت این است که فراهم کردن مقدمات مناسب جهت ورود خانم ها به ورزشگاه‌ها، کار یک روز و دو رورز نیست ، سالها  باید در گوش پرخاشگران  آزادی خواند که :  هیس ! اینجا خانم نشسته است ...  اگر امکان دارد کمی رعایت کنید!
 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.