گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 331233

کیانوش بدنکی

همان پژو آردی سابق!

در صورتی می‌خواهید انتخابات فعلی مجلس شورای اسلامی را میدان داری کنید که گویا تجربه موفقی داشته اید ! شما شاید بازیگر خوبی در سپهر سیاسی ایران باشید منتهی به زعم نگارنده هیچ گاه توسط احزاب سناریوی مطلوبتان طراحی نشده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: کیانوش بدنکی*// مدتی پیش خدمت یکی از فعالین سیاسی بودم که از قضا عضو شورای مرکزی یکی از احزاب هم بود. صحبت کردیم و صحبت کردیم؛ در رابطه با سیاست و دغدغه مندی ها و انتخابات ! نام آقای قالیباف آمد و بحث حول ایشون ادامه پیدا کرد!

آن بنده خدا می‌گفت که آقای بدنکی این کلیپ پرکردن ها و دعوت از جوانها؛ تئاتر و خیمه شب بازی بیش نیست ! همچنانی که علامت سوال های زیادی در ذهنم ایجاد شده بود سکوت کردم و چیزی نگفتم.

اما بالاخره چندی پیش خبری را مبنی بر سر لیست شدن قالیباف در انتخابات آتی مجلس را دیدم و تعجبی نکردم؛ مقداری به فکر فرو رفتم ...

اگر بخواهیم کارنامه مدیریتی سردار را مورد توجه قرار بدهیم؛ خواهیم دید که در عرصه مدیریت و اجرا فرد توانمند و ذغدغه مندی هستند . شهرداری؛ که طبق رنکینگ ها جز ۱۰ شهردار برتر دنیا بود. در یک کلمه باید گفت در اجرا و مدیریت سنگ تمام گذاشتند؛ باید گفت دست دست مریزاد سردار ...

اما ! قالیباف خود را به گونه ای به مرد همیشه حاظر در عرصه انتخابات بدل کرده؛ سیاستی که بدون کیاست است و هر بار به طُرُقی سیاسیون و مردم کف جامعه را برای پذیرش خود ترغیب و ارضا می‌کند ! دچار انفعالی نشده و قصد بازنشستگی را هم ندارد .

در هر انتخابات و برهه تاریخی روشی را بر می‌گزیند. گاهی با شعارهای عقلانیت؛ عدالت اجتماعی؛ اعتدال ! ولی اکنون رو به نو اصولگرایی آورده و دال مرکزی این گفتمان را جوانان و جوانگرایی برگزیده .

دید قالیباف به اصولگرایی این است که باید از لحاظ محتوا باز تعریف شود . اما نتیجه این باز تعریف به مثابه پژوآردی است ! به نظر می‌آید که این عوض کردن محتوا اصطلاحا بازی با کلمات است . [ نو اصولگرایی به مانند پژویی که اسما پژو است و موتور و شاکله اصلی آن همان پیکان است ]

جناب همیشه کاندیدا ! اگر دم از اعتدال و عدالت می‌زنید؛ حقوق و املاک نجومی [ در بازه مدیرتتان در شهرداری تهران ] را چه کنیم؟

اگر می‌گویید جوانان؛ چرا در مناصب مدیریتی قبلی تان اثری از جوانان نبوده؛ [ و به قول تحلیلگران ] دچار قبیله گرایی بوده اید؟

در صورتی می‌خواهید انتخابات فعلی مجلس شورای اسلامی را میدان داری کنید که گویا تجربه موفقی داشته اید ! شما  شاید بازیگر خوبی در سپهر سیاسی ایران باشید منتهی به زعم نگارنده هیچ گاه توسط احزاب سناریوی مطلوبتان طراحی نشده است.

دغدغه مندی آقای قالیباف به عنوان اردتمندی به نظام جمهوری اسلامی قابل درک است . شاید اینبار می‌دانسته چگونه بازی کند که به بهارستان راه پیدا کند؛ خُب با نو اصولگرایی و جوانان مجددا وارد فضای سیاسی شده [در انفعال احزاب]  و در نهایت به وحدت هم رضایت دهد.

همه‌ی عرضم برای همین یک نکته بود که آی سیاسیون از هر قشری که می‌خواهید باشید مردم را خام و بازیچه دستانتان نکنید!

* دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی کرمانشاه

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.