گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 331287

۵ محور اساسی برای تغییر رشته دانشجویان دانشگاه آزاد

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی باید برای تغییر رشته تحصیلی خود به 5 محور مهم و اساسی توجه کنند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس ، دانشجویان دانشگاه آزاد که قصد دارند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند در نخستین گام باید فرم مربوط به تغییر رشته را تکمیل کنند و به طور کلی باید به ۵ محور مهم برای طی کردن مراحل مختلف توجه ویژه ای داشته باشند.

محور اول، مراجعه حضوری برای موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد
در نخستین محور دانشجویان باید برای تغییر رشته  به واحد آموزشی دانشگاه خود مراجعه کرده و فرم تقاضا نامه برای تغییر رشته را دریافت کنند و همانطور که گفتیم برای تغییر رشته موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد ضروریست و داوطلب بعد از تکمیل فرم می تواند نتیجه درخواست خود را از طریق شورای آموزشی پیگیری کند.

محور دوم ، تحویل مدارک 6 هفته قبل از آغاز ترم تحصیلی
در دومین محور، نکته قابل توجه این است که متقاضیان تغییر رشته حتما باید شش هفته قبل از آغاز ترم تحصیلی جدید مدارک خود را برای اقدامات لازم تغییر رشته به واحد آموزشی تحویل دهند.

محور سوم ، ارسال پرونده دانشجویان یک هفته بعد از تقاضا به واحد دانشگاهی
در سومین محور دانشجویان متقاضی تغییر رشته باید بدانند آموزش واحد دانشگاهی حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ دریافت تقاضا، درخواست متقاضی را مورد بررسی قرار داده و پرونده تکمیل شده دانشجو را به همراه ریز نمرات  به گروه آموزشی مورد تقاضا یا شورای آموزشی واحد دانشگاهی ارسال می کند.

محور چهارم ، اعلام نتیجه بعد از2 هفته بررسی شورای آموزشی
در چهارمین محور دانشجویان باید بدانند گروه یا شورای آموزشی واحد دانشگاهی موظف است حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ دریافت مدارک ، نتیجه را به آموزش واحد دانشگاهی اعلام کند. در صورت موافقت با تغییر رشته، واحد دانشگاهی تمامی مدارک را برای تصویب نهایی به سازمان مرکزی ارسال می کند.

محورپنجم ، دروس گذرانده شده معادل سازی شود
در پنجمین محور همه افرادی که تقاضای تغییر رشته داده اند دقت کنند سازمان مرکزی نیز موظف است حداکثر یک هفته قبل از شروع نام نویسی ، نتیجه را به واحد دانشگاهی اعلام دارد و در صورتی که با درخواست دانشجو موافقت شود می توان نسبت به معادل سازی دروس گذرانده شده با رشته جدید اقدام کرده و نیازی به گذراندن مجدد این دروس نخواهد بود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری