گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 331842

واکنش نماینده مجلس درباره موسسات زبان

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی گفت: موضوع دیگر این است که مافیایی در خصوص مؤسسات آموزشی زبان که از آموزش و پرورش مجوز می‌گیرند، ایجاد شده است و یک انحصاری در احداث آموزشگاه‌ها وجود دارد و ما اعلام کرده‌ایم که این انحصار باید شکسته شود و روشن شود که چه مقدار پول در این مؤسسات ردوبدل می‌شود.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره حذف انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس، گفت: به دروغ گفتند آموزش زبان انگلیسی در مدارس قرار است حذف شود.

وی با طرح این پرسش که «چرا یک عده‌ای با دروغگویی به دنبال پیشبرد اهداف خاص خودشان هستند؟»، افزود: در این طرح بحث حذف زبان انگلیسی مطرح نبوده است و در حال حاضر دو اشکال وجود دارد اینکه فقط دانش‌آموزان زبان انگلیسی بخوانند و اینکه بتوانند اگر به زبان‌های دیگر علاقه دارند آن را آموزش ببینند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی ادامه داد: نکته دیگر این است که آیا سیستم آموزشی، نمره مؤسسات را برای آموزش زبان قبول می‌کند؟

وی اضافه کرد: در این طرح گفته‌ایم حذف انحصار از آموزش زبان انگلیسی باشد یعنی اگر فردی خواست زبان‌های دیگری بخواند بتواند آن زبان را آموزش ببیند و بحث دوم این بود که کیفیت آموزش زبان در مدارس ضعیف است و این یک واقعیت است که اگر فردی خواست آن زبان را قوی کند در مؤسسات زبان آموزش ببیند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: منظور این است که اگر دانش‌آموز در مؤسسات معتبر که تأییدیه آموزش و پرورش را دارند، نمره‌ای آورد، مدارس آن را معتبر بدانند و در کارنامه درج کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانش‌آموزان را مجبور کرده‌ایم فقط سر کلاس زبان انگلیسی بروند و آنها نیز چاره‌ دیگری ندارند و این با آزادی انتخاب مغایرت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی گفت: موضوع دیگر این است که مافیایی در خصوص مؤسسات آموزشی زبان که از آموزش و پرورش مجوز می‌گیرند، ایجاد شده است و یک انحصاری در احداث آموزشگاه‌ها وجود دارد و ما اعلام کرده‌ایم که این انحصار باید شکسته شود و روشن شود که چه مقدار پول در این مؤسسات ردوبدل می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید مشخص شود که آیا ارتباط معناداری بین آموزش ضعیف زبان انگلیسی در مدارس و سر در آوردن قارچ‌گونه مؤسسات آموزشی زبان در بیرون از مدارس وجود دارد یا خیر؟

وی اضافه کرد: به دنبال پاسخ این سؤالات هستیم و این سروصدا کردن‌ها و دروغ‌پردازی‌ها موجب می‌شود که مسأله مفهوم نباشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی گفت: کسانی که مقاله علیه این مسأله می‌نویسند بعضی‌هایشان مؤسسه زبان دارند و احساس خطر کردند که این انحصار شکسته شود و نحوه صدور مجوز تغییر کند و فقط ایجاد مؤسسات زبان دست عده‌ای خاص باشد و در این خصوص میلیاردها تومان ردوبدل می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: حذف انحصار زبان انگلیسی یک طرح و ایده است و هنوز تکمیل نشده و بیشتر باید مورد بررسی قرار بگیرد و به همین دلیل آن را در معرض افکار عمومی گذاشته‌ایم تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود البته باید راهکاری پیش‌بینی شود که دانش‌آموز ضعیف هم در این طرح آسیب نبیند و از طرفی دیگر نیز انحصار وجود نداشته باشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.