گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 333842

کالاها نسبت به پارسال چقدر گران شدند؟ +جدول

مقایسه قیمت کالاهای اساسی در دو بازه زمانی مرداد ماه سال ۹۷ و ۹۸ نشان می‌دهد که قیمت برخی از کالاهای اساسی از جمله برنج، شکر سفید، پیاز و امثال آن افزایش قابل توجه و حتی بیش از ۵۰ درصد داشته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، متوسط قیمت هر کیلوگرم پیاز در تیرماه امسال ۳۱۳۶۳ ریال و متوسط قیمت هر کیلوگرم از این محصول در مرداد امسال ۲۷۹۲۲ ریال بوده که مقایسه این دو رقم نشان می‌دهد که قیمت این محصول طی یک ماه حدود ۱۱ درصد کاهش یافته است.

همچنین مقایسه قیمت هرکیلوگرم پیاز در مرداد ماه امسال با مرداد ماه سال گذشته حکایت از تغییرات ۶۴.۲ درصدی دارد زیرا قیمت هر کیلوگرم پیاز در مرداد ماه امسال ۲۷۹۲۲ ریال و قیمت هر کیلوگرم پیاز در مرداد ماه سال گذشته ۱۷۰۰۵ بوده است. 

این گزارش می‌افزاید: قیمت هر کیلوگرم شکر سفید در مرداد ماه ۹۸، پنجاه و یک هزار و ۸۵۸ ریال و قیمت هر کیلوگرم از این کالا در مرداد ماه ۱۳۹۷، سی و چهار هزار و ۳۱۲ ریال بوده که نشان می‌دهد قیمت این کالا ۵۱.۱ درصد رشد داشته است. 

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در مرداد ماه ۱۳۹۸ هشتصد و پنجاه و شش هزار و ۳۴ ریال و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در مرداد ماه ۱۳۹۷، چهار صد و سی و نه هزار و ۴۵۱ ریال بوده که ۹۴.۸ درصد تغییر داشته است.

مقایسه قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی در مرداد ماه امسال نسبت به مرداد ماه سال گذشته رشد ۳۸.۵ درصدی را نشان می‌دهد همچنین  قیمت هر کیلوگرم ذرت خارجی در مرداد ماه سال گذشته ۱۲۸۱۲ ریال و در مرداد ماه امسال ۱۷۱۲۶ ریال بوده که مقایسه این دو قیمت در این دو بازه زمانی رشد ۳۳.۷ درصدی را حکایت می‌کند. 

مقایسه قیمت هر کیلوگرم برنج داخلی هاشمی درجه یک در این بازه زمانی رشد ۶۸.۱ درصدی را نشان می‌دهد. 

اما قیمت هر کیلو گرم تخم که در مرداد ماه سال گذشته ۸۸۱۷۱ ریال و مرداد امسال ۸۳۳۸۲ ریال بوده کاهش ۵.۴ درصدی داشته است. 

مقایسه قیمت هر کیلوگرم خرما مضافتی در این دو بازه زمانی رشد ۲۰۲ درصدی را نشان می‌دهد.

کالاها نسبت به پارسال چقدر گران شدند؟ +جدول

کالاها نسبت به پارسال چقدر گران شدند؟ +جدول

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.