گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 334257

بیانیه ۱۶ تشکل دانشجویی استان یزد در آستانه سفر رئیس جمهور به یزد

در بخشی از بیانیه آمده است: در دوره‌ای به سر می‌بریم که رشد فزاینده‌ی بیکاری در یزد به اوج خود رسیده و صنعتی و معدنی ترین استان کشور رتبه دوم بیکاری را به خود اختصاص داده است و همچنین عملکرد های منفعلانه که باعث تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها، تعلیق طرح‌های بزرگ از جمله طرح‌های آبرسانی در استان شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از تشکل‌های استان یزد در آستانه سفر روحانی به یزد بیانیه‌ای مطالبه گرایانه صادر کردند.

متن بیانیه بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی(ره):
من از همه ارگانهای دولتی و ملی و همه گروهها می خواهم که از گروهگرایی و دسته بندی و فرصت طلبی و هواهای نفسانی احتراز کنند و خود را در راه خدمت به ملت و خلق مستضعف قرار دهند.
در حالی رئیس‌جمهور قدم به یزد می گذارد که عملکرد دولت در این ۶ سال به هیچ وجه قابل قبول نبوده و مردم از این وضعیت به شدت ناراضی هستند.

شعار امسال رونق تولید است و اقتصاددان ها هم کلید حل مشکلات اقتصادی کشور را رونق تولید می‌دانند. حل مشکلاتی اعم از معیشت، بیکاری، تورم و... که بیش از پیش به روند صعودی خود قدرت داده است و نشان از اهمال در حل مشکلات و چشم دوختن دولتمردان به خارج کشور است.

در دوره‌ای به سر می‌بریم که رشد فزاینده‌ی بیکاری در یزد به اوج خود رسیده و صنعتی و معدنی ترین استان کشور رتبه دوم بیکاری را به خود اختصاص داده است و همچنین عملکرد های منفعلانه که باعث تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها، تعلیق طرح‌های بزرگ از جمله طرح‌های آبرسانی در استان و عملکرد صفر در حوزه مسکن شده است.

این وضعیت در حالی است که رئیس جمهور در یزد حضور می‌یابد و مردم منتظر پاسخ ایشان و دولتمردان به عملکرد خودشان هستند؛ پاسخی که همراه با عمل باشد نه مثل وعده هایی که برای مردم خاطره شده است. و نه سخنرانی های سیاسی انتخاباتی که محل مصرفی جز رسانه‌ها ندارد و جز به مذاق سیاسیون خوش نمی آید بلکه صحبت هایی که گره گشا مشکلات مردم باشد.

جنبش دانشجویی خواستار حل مشکلات مردم در این سفر و همچنین عدم سوء استفاده سیاسی از سفر رئیس جمهور به یزد می‌باشد و در مقابل بی توجهی به مطالبات به حق مردم ساکت نمی ماند و انجام آن ها را وظیفه ی شرعی و قانونی دولت می‌داند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

اسامی تشکل هایی که بیانیه را امضا کردند:
-بسیج دانشجویی دانشگاه یزد
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
-انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یزد
- تشکل جنبش عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان یزد
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یزد
-بسیج دانشجوی دانشگاه آزاد
-بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری اردکان
-بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد
-بسیج امام جواد یزد
-بسیج پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی
-بسیج دانشجویی  دانشگاه پیام نور یزد
-بسیج دانشجویی آموزش عالی دارالعلم
-بسیج  دانشجویی  فنی شهید صدوقی
-بسیج دانشجویی دانشگاه علم و هنر یزد
-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد
-تشکل فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی یزد

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری