گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 334566

نامه جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی کرمان به روحانی

۱۲ دفتر بسیج دانشجویی کرمان در نامه‌ای به روحانی نوشتند: آقای روحانی؛ آیا از ظرفیت‌های عظیم و بالقوه مغفول مانده جنوب استان در دولت تدبیرتان که نیازمند کوچکترین تدبیر است، اطلاعی دارید؟

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ۱۲ دفتر بسیج دانشجویی کرمان به بهانه ورود رئیس جمهور به کرمان و شهر رفسنجان در نامه‌ای به روحانی نوشتند: آقای روحانی! آیا از ظرفیت‌های عظیم و بالقوه مغفول مانده جنوب استان در دولت تدبیرتان که نیازمند کوچکترین تدبیر می‌باشند اطلاعی دارید؟

متن کامل نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام علی (ع):العَدلُ أفضَلُ السّیاسَتَین (غررالحکم:۱۶۵۶)
(عدالت برترین سیاست است)

ریاست محترم جمهور جناب دکتر حسن روحانی سلام علیکم

آقای روحانی، جنوب و ما ادراک جنوب

جناب آقای رئیس جمهور، حدود شش سالی که از دولت فخریه جنابتان می‌گذرد خاک جنوب کرمان توفیق مزین شدن به قدوم مبارکتان را نداشته است و این در حالی است که جنابعالی در چندین سفری که به استان کرمان داشته اید، هدف همیشگی سفرتان شهرستان‌های شمالی استان بوده است. حال مهمترین سوالی که پیش می‌آید عدم توجه شما به شهرستان‌های جنوبی استان و عدم سرمایه گذاری متوازن در شمال و جنوب استان می‌با شد شاید پاسخ این پرسش در این باشد که هنگامی فردی بر کرسی بالاترین مقام اجرایی کشور تکیه می‌زند نظر و معنای مفهوم مردم در اندیشه و ادبیات او اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

دولت و ریاست آن یعنی رییس جمهور، هر طرح و برنامه‌ای که برای اداره کشور داشته باشند، محصول شناختی است که از وضع موجود مردم دارند و چشم اندازی است که برای مردم مطلوب می‌دانند، شاید در نظر شما وضع موجود در شهرستان‌های جنوبی استان از چنان مطلوبیتی برخوردار است که در برنامه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری‌های صنعتی دولت جنابتان جایی ندارد و وضع شمال استان آنچنان اسفناک می‌باشد که دایم در نوک پیکان هدف شما و دولت تدبیرتان می‌باشد و گرنه خدای ناکرده تبعیض و عدم عدالت بر دولت فخریه جنابتان وارد نمی‌باشد.

اما جناب آقای روحانی آیا اطلاعی از آمار بالای پرپرشدن کودکان و مردم جنوب به دلیل نبودن ابتدایی‌ترین امکانات پزشکی و بهداشتی در این مناطق محروم دارید، جناب آقای روحانی آیا اطلاع دارید روزانه چند نفر از جوانان این منطقه به دلیل نبود اشتغال و فقر و محرومیت ناچارا و از روی اجبار دست به قاچاق سوخت زده و زنده زنده در شعله‌های آتش جان می‌دهند، جناب آقای رئیس جمهور محترم آیا از وضعیت آموزش و عدالت آموزشی در جنوب و مدرسه‌های کپری و نبود ابتدایی‌ترین امکانات آموزشی اطلاعی دارید، آیا از ظرفیت‌های عظیم و بالقوه مغفول مانده جنوب استان در دولت تدبیرتان که نیازمند کوچکترین تدبیر می‌باشند اطلاعی دارید؟ جناب آقای روحانی آیا اطلاعی از آخرین حضور استاندار در این مناطق دارید و ...

جناب آقای روحانی شما به عنوان رییس جمهور این کشور سوگند یاد کرده اید آقای روحانی شما تنها رییس جمهور یه قشر خاص یا یک منطقه خاص نیستید شما در مقابل تک تک این مردم غیور، شریف، با عزت، شهیدپرور و ولایی هفت شهرستان جنوبی استان مسؤل و مؤظفید.

پس جناب آقای رییس جمهور فکری به حال آموزش و درمان این منطقه کنید، فکری به حال اشتغال مردم و جوانان این مناطق کنید، فکری به حال مسکن و تامین مسکن قشر ضعیف جامعه و در نهایت فکری به حال توزیع مناسب سرمایه در این استان کنید.

و من الله توفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی جاوید جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کهنوج
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کهنوج
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کهنوج
بسیج دانشجویی دانشکده سلامت کهنوج
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رودبار
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور منوجان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد منوجان

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.