گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 334612

مشکلات سندی دانشکده مشگین شهر

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن مشگین شهر گفت: ساخت دانشکده کشاورزی مشگین شهر از سال ۹۲ متوقف شده و مشکل آن مربوط به سازمان برنامه و بودجه و اداره راه و شهرسازی است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جواد پناه زاده، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن مشگین شهر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به مشکلات دانشکده کشاورزی مشگین شهر اشاره کرد و گفت: این دانشکده به عنوان یکی از دانشکده‌های دانشگاه محقق اردبیلی است و به همین دلیل دانشجویان آن از طریق آزمون سراسری و با عنوان دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی وارد آن می‌شوند.

پناه زاده بیان کرد: زمانی که امتیاز این دانشکده را به مشگین شهر واگذار کردند، مکانی برای ساخت دانشکده درنظر گرفته شد و ساخت آن تا سال ۹۲ ادامه داشت، اما از آن زمان به بعد ساخت این دانشکده به صورت راکد مانده است.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن مشگین شهر ادامه داد: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، به ما گفته شد که مشکل تکمیل این ساختمان مربوط به سند نداشتن آن است.

وی توضیح داد: اداره کل راه و شهرسازی مشگین شهر اعلام کرده که تا وقتی ساختمان دانشکده تکمیل نشود، اجازه صدور سند نمی‌دهند و از طرف دیگر، سازمان برنامه و بودجه که قرار است بودجه تکمیل ساختمان را تأمین کند، صرفا با سند داشتن بنا حاضر به تأمین بودجه است.

پناه زاده بیان کرد: از امتیاز حامل‌های انرژی این ساختمان هم تا کنون برق و تلفن آن تأمین شده و امتیاز انشعاب آب و گاز ساختمان هنوز تهیه نشده است.

وی به پیگیری‌های دانشجویان از مسئولان شهرستان و دانشگاه در این خصوص اشاره کرد و گفت: برای پیگیری این موضوع ابتدا در ۱۴ مهر نامه‌ای به برخی مسئولان مرتبط با مساله دانشکده و همچنین امام جمعه مشگین شهر ارسال کردیم و از آنان خواستیم در جلسه‌ای در محل فعلی دانشکده کشاورزی مشگین شهر حضور پیدا کنند تا راه حلی برای مشکل ساختمان اصلی دانشکده پیدا شود.

پناه زاده گفت: امام جمعه مشگین شهر، در همان زمان پاسخ ما را دادند و گفتند که به دلیل حضور در سفر اربعین، امکان حضور در این جلسه را ندارند، بقیه دعوت شدگان هم هیچ پاسخی به ما ندادند.

وی ادامه داد: دعوت نامه دوم در ۸ آبان ارسال شد و در ۱۴ آبان هم جلسه‌ای با حضور مدیر راه و شهرسازی مشگین شهر، امام جمعه، فرمانده سپاه شهرستان و رئیس دانشکده برگزار شد و بنا شد جلسه‌ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی تشکیل شود و بودجه لازم مقداری از طریق دانشگاه محقق اردبیلی و مقداری هم از طریق مسئولان شهری و شهرستانی تأمین شود تا پس از تکمیل ساختمان و صدور سند، بودجه از سازمان برنامه و بودجه تأمین شده و به نهاد‌های مربوطه پرداخت شود.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن مشگین شهر با اشاره به اینکه گفته شده تکمیل این ساختمان حدود پنج میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، بیان کرد: بخشی از مصالحی که از سال ۹۲ در این ساختمان بدون نگهبان رها شده، به سرقت رفته و بخشی از ساختمان نیمه کاره نیز احتمال دارد به مرور زمان دچار فرسایش شود؛ بنابراین هرچه زمان بیشتری از نیمه کاره ماندن آن بگذرد، هزینه ساخت آن بیشتر می‌شود و خسارت بیشتری وارد خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.