گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 336730

بررسی مواضع شخصیت‌های سیاسی پیرامون اظهار بی اطلاعی رئیس جمهور؛

روحانی دو ماه قبل از اقدام علیه امنیت ملی مطلع بود/ اطلاع دقیق از زمان گران‌شدن بنزین

آقای روحانی! حرف من حرف مردم است، لطفا با اصالت نظام بازی نکنید! تنها امنیتی که متعلق به شما نیست را هم خدشه دار نکنید، آقای روحانی! شما امنیتی ترین رئیس جمهور نظام چهل ساله ما هستید، اینکه در بعد امنیتی اینگونه رفتار می شود مشکوک و تردید آمیز است.

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ رئیس‌جمهوری هفته گذشته در سفر استانی به آذربایجان شرقی اعلام کرد از زمان دقیق گران شدن بنزین خبر نداشته و خودش هم مانند مردم صبح روز جمعه در جریان ماجرا قرار گرفته است؛ سخنانی که با واکنش‌های گسترده و عمدتا تند کاربران شبکه‌های اجتماعی، مردم کوچه و بازار، چهره‌های سیاسی و حتی شخصیت‌های برجسته قرار گرفت.

آیا رئیس جمهور خبر نداشت؟
جمال عرف در پاسخ به سوالی درباره سخنان دکتر حسن روحانی مبنی بر اینکه «من خودم هم تا صبح جمعه از افزایش قیمت بنزین خبر نداشتم» گفت: «روز سه‌شنبه ساعت ۱۰ صبح شورای امنیت کشور (شاک) برگزار و در همان جلسه زمان سهمیه‌بندی مطرح شد. بعد از جلسه هم صورتجلسه آن در اختیار رئیس جمهوری قرار گرفت.»

معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور افزود: «روز چهارشنبه هم آقای عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در دولت درباره طرح آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گزارش می‌دهد. بنابراین تلقی من این است که آقای روحانی خواسته بگوید به وزیر کشور اعتماد دارم اما شما خوشبین باشید.»

مسئله مهم تر از اطلاع رئیس جمهور از زمان دقیق گران شدن بنزین، اطلاع ایشان از اغتشاشات و ناآرامی های احتمالی در کشور است که با توجه به اتفاقات رخ داده بسیار عجیب بنظر می رسد زیرا مسئله ایست مه امنیت ملی را تحت الشعاع قرار می دهد.

رئیس جمهور از آشوب های احتمالی با خبر بود
علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر در سخنانی تند با نقد عملکرد رئیس‌جمهور، اظهار داشت: آقای روحانی! حرف من حرف مردم است، لطفا با اصالت نظام بازی نکنید! تنها امنیتی که متعلق به شما نیست را هم خدشه دار نکنید، آقای روحانی! شما امنیتی ترین رئیس جمهور نظام چهل ساله ما هستید، اینکه در بعد امنیتی اینگونه رفتار می شود مشکوک و تردید آمیز است.

وی عنوان کرد: تخریب و از بین بردن دوربین‌های اطلاعاتی و کنترل ترافیک براساس کدگیری از پیام شما در جلسه هئیت دولت صورت گرفته است؛ برای شناسایی نشدن اغتشاشگران در هیئت دولت گفته‌اید پیش بینی ما این بود که خسارت‌ها بیشتر از اینها باشد، به چه دلیل تاریخ اجرای طرح گرانی بنزین برای مردم و مجلس مبهم، اما برای بیگانگان روشن است! آقای واعظی با سوابق پر مسئله می‌گوید صدا و سیما باید در این زمینه اطلاع رسانی می‌کرد.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان بیان کرد: دو ماه قبل از بحران اخیر حزب الله لبنان و حشد الشعبی از بروز حادثه خبر داده بودند و به ما در این رابطه پیام دادند که در عراق آمریکایی‌ها آموزش می‌دهند و اسلحه توزیع می‌کنند، البته اردوغان هم چند هفته پیش پیام سیستم اطلاعاتی ترکیه مبنی بر ایجاد آشوب در آینده نزدیک در ایران را فرستاد! چرا به این اطلاعات دقت نکردید؟

گلمرادی بیان کرد: آقای روحانی در نشست موثقی می‌گویند و اعلام می‌کند که یارانه چه معنی دارد، هر کس ماشین دارد پول بنزینش را هم بدهد و هرکس هم ندارد خودش مقصر است؛ جناب آقای روحانی! کسب در آمد با گران کردن اجناس و قیمت بالا هنر نیست بلکه باید با خلق ارزش مشکل درامدی کشور را حل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: آقای روحانی! خسارت‌های وارده به اموال مردم و دولت، خون‌های ریخته شده، تضعیف امنیت ملی، میدان دادن به منافقین کور دل و سلطنت طلب‌های بی شرف و پریشان خاطر کردن ملت به پای شما نوشته شده و این حرف مردم است؛ آقای روحانی! سعی کنید با پاک کردن مسئله مشکلات کشور را بیشتر نکنید.

نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان گفت: آقای روحانی مراقب رفتارهای ناشایست و غیر اخلاقی باشید، مجلس مظهر اقتدار ملت است با زدن مجلس قطعا و یقینا به اهداف خود نمی‌رسید برای اینکه این ملت بیدار است؛ مجلس در قبال اقدام غلط شما کوتاه نخواهد آمد و اینکه شما از سرمایه ارزشمند نظام و جایگاه رهبری هزینه می‌کنید مراقب باشید ملت حقیقت را می‌داند.

در این بین موضع عجیب پایگاه خبری انتخاب، نزدیک به آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری علیه ذئیس جمهور بسیار جالب توجه است:
گرچه روحانی سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین را مصوبه سران قوا می داند و صرفا از «زمان» اجرای آن ابراز بی اطلاعی کرده، اما در اصل ماجرا تفاوت چندانی نمی کند. شاید اگر این اظهارات را خود ندیده بودیم و مستند نبودند، هیچ‌گاه باور نمی‎کردیم بالاترین مسئول اجرایی کشورمان چنین گفته باشد. حتی شاید تصور می‌کردیم چنین گفته‌های را به شکل هدفمند برای تخریب رئیس پاستور بافته باشند اما واقعیت این است که نه ما در رویاییم و نه این‌که جریانی تخریب هدفمند رئیس‌جمهور را طرح کرده است، بلکه این شخص حسن روحانی، رئیس دولت تدبیر و امید بود که گفت «روز جمعه مطلع شده‌ام». اکنون مساله این نیست که تا چه اندازه سخنان حسن روحانی واقعیت دارد یا خیر، به ناچار باید بپذیریم که اظهارات او واقعیت دارد اما در این حالت نمی‌توان به آسانی از کنار مساله گذار کرد و طرح نکاتی چند ضروری به‌نظر می‌رسد.

اگر اطلاع ندارید، استعفا دهید
بدون تردید افزایش قیمت بنزین اخیر که در 24 آبان اجرایی شد، یکی از بزرگ‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات تاریخ کشورمان در سال‌های بعد از انقلاب است که حتما نوع اجرا و بازتاب‌های آن در تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد اما نکته تلخ ماجرا این است تصمیمی به این بزرگی که به مدت دو هفته سیاست، امنیت، اقتصاد، جامعه و حتی سطوح مختلف فرهنگی کشور را تحت تاثیر قرار داده، مگر می‌شود حتی زمان اجرای آن بدون اطلاع بالاترین مقام اجرایی کشور باشد؟

جمله تاریخی رئیس‌جمهور کشورمان مبنی بر اطلاع پیدا کردن از قیمت در روز جمعه یعنی حتی بعد از یک شهروند عادی کشورمان حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور، خود تراژدی بزرگی است که نمی‌دانیم برای آن متاسف شویم یا به حال خود خون گریه کنیم. هنوز مصاحبه‌های روحانی در جلوی تلویزیون و کلید مشهور او در ذهنمان هست که می‌گفت باید کار به کاردان سپرده شود و چنان رونقی ایجاد خواهم کرد که.... اکنون نه کلید تدبیر، قفل‌ها را گشوده و نه خبری از رونق است اما دیگر باور نمی‌کنیم که چنین تصمیم بزرگی که به‌طور حتم آینده و سرنوشت مردمان ایران زمین را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اتفاق بیافتد و رئیس جمهورمان با خنده‌ای بر لب بگوید که من اطلاع نداشتم.

اگر چنین باشد که رئیس پاستور می‌گوید باید بپرسیم چرا رئیس‌جمهور انتخاب کردیم؟ از اساس مگر کار بالاترین مقام اجرایی کشور چیست؟ جناب روحانی اگر واقعا گفته‌های شما واقعیت داشته باشد، بسیاری از هموطنانم همچون من امروز احساس شرم و شرمندگی وجودشان را فرا گرفت که چرا در اردیبهشت 96 تکرار کردند و به شما رای دادند. واقعا اگر در چنین مساله کلانی اطلاع کافی ندارید، بهتر آن است که استعفا دهید. شاید آن‌گاه باور کنیم داستان واقعیت دارد.

بیشتر بخوانید//سایت نزدیک به جهانگیری: روحانی استعفا دهد!

در هر صورت یا رئیس جمهور می دانشت و یا نمی دانست که برای هر کدام گناه و یا عذر بدتر از گناهیست که بهیچ وجه برای امنیتی ترین رئیس جمهور در تاریخ 40 ساله جمهوری اسلامی قابل بخشش نیست.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری