گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 336849

اجرای ساماندهی آموزش عالی صرفا در دانشگاه‌های دولتی

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی فقط در دانشگاه‌های دولتی اجرا می‌شود و دانشگاه‌های آزاد و غیردولتی‌ها در این طرح حضور ندارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، علی خاکی صدیق درباره ساماندهی مراکز آموزش عالی از سال ۹۹ اظهار داشت: کلیات طرح ساماندهی آموزش عالی تصویب و مجری طرح هم توسط وزیر علوم انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه وزارت علوم طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی را از سال ۹۹ اجرا می کند، افزود: در این طرح، موسسه ای منحل نمی شود اما فرایند ادغام یا تجمیع در مورد مراکز آموزش عالی اجرا خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره تعداد مدنظر وزارت علوم برای کاهش مراکز آموزش عالی در این طرح خاطرنشان کرد: تا زمانی که طرح اجرا نشود، امکان ارائه هیچ عددی وجود ندارد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تاکید کرد: تجمیع یا ادغام با توجه به موقعیت مکانی، ماموریت واحد آموزشی و بزرگی آن تعیین می شود.

خاکی صدیق درباره تاثیر ساماندهی آموزش عالی بر روند کاهش یا افزایش تعداد دانشجویان نیز توضیح داد: ساماندهی آموزش عالی بعد از اجرا روی تنظیم و ساماندهی تعداد دانشجویان بر حسب نیاز تاثیر می گذارد.

وی یادآور شد: بعد از اجرای ساماندهی و مشخص شدن رشته ها، یک مرکز آموزش عالی به دانشجوی بیشتر یا کمتری نیاز دارد.

به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، در واقع ساماندهی آموزش عالی تعادل در پذیرش دانشجویان را رقم می زند اما هدف کم یا زیاد شدن دانشجو نیست بلکه ساماندهی پذیرش هدف اصلی این طرح محسوب می شود.

هم اکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی فعالیت دارند که سه میلیون و ۶۱۶ هزار و ۱۱۴ دانشجو در این مراکز و دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.