گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 336892

توحید تقی‌زاده

16آذر نماد آرمانخواهی و مطالبه گری

16آذر نماد آرمانخواهی و مطالبه گری است و با نزدیک شدن به این مناسبت مهم دانشجویی انتظار می رود که نقش جنبش دانشجویی پیش از پیش در جامعه دیده شود. یکی از اصلی ترین رسالت های جنبش دانشجویی مطالبه گری است که باید اتفاق بیافتد در همین راستا تریبون هایی به مناسبت 16 آذر وجود دارد که باعث انتقال نظریات دانشجویان به عنوان نمایندگان و چشمان بیدار جامعه به مسئولین اتفاق بیافتد.

خبرنامه دانشجویان ایران: توحید تقی‌زاده*// 16آذر نماد آرمانخواهی و مطالبه گری است و با نزدیک شدن به این مناسبت مهم دانشجویی انتظار می رود که نقش جنبش دانشجویی پیش از پیش در جامعه دیده شود. یکی از اصلی ترین رسالت های جنبش دانشجویی مطالبه گری است که باید اتفاق بیافتد در همین راستا تریبون هایی به مناسبت 16 آذر وجود دارد که باعث انتقال نظریات دانشجویان به عنوان نمایندگان و چشمان بیدار جامعه به مسئولین اتفاق بیافتد.

متاسفانه تعدادی از مسئولین برخلاف نظر حضرت آقا مبنی بر برقراری ارتباط و حضور در جمع های دانشجویی علاقه ای به پاسخگویی نسبت به عمکلرد خود ندارند و بعضا که حضور هم داشته اند بی تفاوت عبور کرده اند.

یکی از نمونه های جدی عدم توجه به جنبش دانشجویی رفتار آقای روحانی رئیس جمهور تدبیر و امید کشورمان است که ظاهرا علاقه ای به حضور در دانشگاه ها آن سالی یکبار در مناسبت 16 آذر را هم ندارد.

در سالهای گذشته شاهد آن بودیم که نهاد ریاست جمهوری کمترین اهمیت را به این مسئله داده است و با برگزاری مراسمات تشریفاتی و تریبون های مهندسی شده سعی بر تک صدایی کردن فضای دانشگاه ها داشته است.

شنیده ها حاکی از آن است که امسال نیز شاهد روند سال های گذشته ایم.از رئیس جمهور انتظار می رود به عنوان شخص اول اجرایی کشور شنونده ی سخنان و مطالبات به حق فرزندان این مرز و بوم باشد. قطعا صحبت ها از روی دلسوزی و انتقاد به عمکلرد ایشان و مجموعه دولت خواهد بود و نه مخالفتی با دولت و شخص ایشان که متاسفانه علاقه¬ای به پذیرش این صحبت ندارند.

لازم به ذکر است در دو سال گذشته به اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور هیچ تریبونی اختصاص داده نشده است ¬ که این نیز سندی بر عدم اعتقاد به جنبش دانشجویی به عنوان موذنان جامعه است.

* دبیر واحد تشکیلات و امور شهرستان های اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

 
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.