گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 337646

لزوم درج و شفاف سازی رزومه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سوابق، فعالیت‌های علمی و رزومه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای تطبیق با سند آمایش آموزش عالی باید در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها درج شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، محمدعلی کی‌نژاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد مبنی بر آمایش آموزش عالی، که باید جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها منطبق با این مصوبه باشد.

وی ادامه داد: دراین مصوبه، ما نمی دانیم اعضای هیئت علمی که در دانشگاه ها جذب شده اند آیا با آمایش آمورش عالی مذکور تطبیق دارند یا خیر، آیا رشته‌ای که دارند مورد نیاز است یا خیر؟ بنابراین برای فراهم شدن زمینه توسعه کیفی و نظام‌مند دانشگاه‌ها ضرورت دارد تا سوابق اعضای هیئت علمی جذب شده در دانشگاه ها شفاف سازی شده و فعالیت‌های علمی و رزومه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها برای اطلاع عموم درج شود.

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: زمانی که سوابق اعضای هیئت علمی درج شود، مشخص می شود که اعضای هیئت علمی در چه رشته ای تحصیل کرده اند، چه تاریخی دانشیار شدند، آیا به موقع تبدیل وضعیت داشتند یا موارد دیگر، که با استفاده از این اطلاعات مشخص می شود اعضای هیئت علمی که جذب شده اند منطبق با آمایش آموزش عالی هستند یا خیر.

کی نژاد افزود: در حال حاضر هر دانشگاه فعالیت‌های علمی و رزومه اعضای هیئت علمی خود را در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ درج کرده است اما بهتر بود که ما این سوابق را به صورت آمایش منطقه ای داشته باشیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری