گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 337731

مطالبات دانشجویان نباید ابزار سیاسی اعضای شورای صنفی شود

دبیر کل شورای صنفی مناطق ۸ و ۹ کشور گفت: ما از همه دانشجویان و شورا‌های صنفی دانشجویان می‌خواهیم که مطالبات را صنفی نگه دارند و نگذارند ابزار سیاسی برخی از اعضا شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سید محمد حسینی، دبیر کل شورای صنفی مناطق ۸ و ۹ کشور  در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، گفت: شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌ها با این هدف به فعالیت می‌پردازند که مشکلات دانشجویان در دانشگاه را پیگیری و تا حد امکان رفع کند. اما متاسفانه بنده از زمانی که وارد این مجموعه شدم گروه دیگری را مشاهده کردم که نه تنها هدف آن‌ها رفع مشکل دانشجو نبوده؛ بلکه به دنبال این هستند که مشکلات دانشجو را پلی برای رسیدن به خواسته‌های آن‌ها کنند.

حسینی در ادامه مطرح کرد: مثلا دانشجویی بازداشت می‌شود بنا به هر دلیل درست و یا نادرست، شما خواهید دید که این گروه شروع به پیگیری‌های عریان و پوپولیستی می‌کنند و بعد پز آن را به بقیه اعضا شورای صنفی دانشجویان می‌دهند که ما بودیم کار کردیم و شما هیچ کاری نکردید. درحالی که وقتی می‌پرسیم نتیجه پیگیری چی شد، شروع به فرافکنی می‌کنند. این قشر که از شعار‌های زیبا همچون عدالت، آزادی بیان، اتحاد شورا‌های صنفی استفاده می‌کند، ولی در عمل حتی به یکی از آن‌ها پای بند نخواهد بود.

دبیر کل شورای صنفی مناطق ۸ و ۹ کشور با اشاره به پشت پرده شورای صنفی کشور تصریح کرد: کانال شورای صنفی دانشجویان کشور به این منظور در گذشته شکل گرفته بود تا صدای شورا‌های صنفی دانشجویان شهر‌هایی که رسانه قوی ندارند در کشور باشد؛ اما امروز می‌بینیم که خبر‌ها متعلق به چند دانشگاه محدود می‌شود و وقتی اخباری از دانشگاه‌های دیگر برای ادمین‌های کانال ارسال می‌شود با فیلتر‌های بسیار سخت آن را می‌پذیرند و جالب‌تر آنکه این کانال توسط بخشی از همان گروهی که قبلا درباره رفتارشان گفتم اداره می‌شود که در این کانال شما هرچیزی می‌بینید جز دغدغه‌های صنف دانشجو! احساس می‌کنیم که این کانال تلگرامی، کانال شورای صنفی کشور نیست، بلکه خبرگزاری اوین هست.

وی در ادامه گفت: متاسفانه برخی از ادمین‌های این کانال افرادی هستند که نه تنها دوره مسئولیت آن‌ها در شورای صنفی خیلی وقت است، به اتمام رسیده بلکه حتی دانشجو نیستند.

حسینی اظهار کرد: جهت تحریریه این کانال بنا به یک مرامنامه باید هر شش ماه یک بار انتخابات اش انجام می‌شد (البته از نظر بنده مرامنامه کاملا بی اعتبار هست)، اما تا به امروز غریب به یک سال و چند ماه می‌گذرد که ادمین‌های مثلا عدالت طلب به انتخابات تن نمی‌دهند و هر بار بهانه‌ای برای تاخیر این امر می‌آورند.

دبیر کل شورای صنفی مناطق ۸ و ۹ کشور در ادامه یادآور شد: در نتیجه از همین جا اعلام می‌کنیم که پیام‌های این کانال را پس از زمان اتمام دوره قانونی این افراد که مربوط به یکسال پیش است تا به امروز را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم و این کانال تا مادامی که همین وضع باشد از نظر ما بی اعتبار است.

وی افزود: دانشجو بدانند که شورای صنفی دانشجویان اهدافی عالی‌تر از آنچه این گروه محدود در این کانال نشان می‌دهد را دنبال می‌کند. امروز دغدغه اصلی دانشجویان غذایی هست که گران شد و صدایی از همین گروه که رسانه این شورا دستشان بود بیرون نیامد. امروز دغدغه دانشجو استاد محوری صرف است که حتی در یک دوسال اخیر این رسانه هیچ اقدامی در این رابطه نکرده است.

حسینی تاکید کرد: در اتفاقات اخیر که متاسفانه برخی دانشجویان دستگیر شده اند اسامی این افراد در کانال شورای صنفی کشور مطرح شد. جالب این است که خانواده‌های این افراد عدم رضایت به انتشار تصاویر فرز