گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 337934

هفتمین کنفرانس ساماندهی آموزش عالی شروع به کار کرد

هفتمین کنفرانس ساماندهی آموزش عالی تحت عنوان سناریوهای پیش رو" با محورهای نقد و بررسی الگوهای توسعه آموزش عالی ر ایران و مأموریت دانشگاه ها و زیر نظام ها در دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از اداره کل روابط عمومی، صبح امروز نوزدهم آذر ماه، هفتمین کنفرانس ساماندهی آموزش عالی تحت عنوان "سناریوهای پیش رو" با محورهای نقد و بررسی الگوهای توسعه آموزش عالی در ایران و مأموریت دانشگاه ها و زیر نظام ها، نقد و بررسی سند آمایش آموزش عالی، بررسی ابعاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ساماندهی آموزش عالی، ساماندهی و توازن عرضه و تقاضا در سطوح ملی، منطقه ای و محلی با توجه به ظرفیت های جغرافیایی، نقد و بررسی رویکردهای تجمیع و ادغام واحد ها و مراکز، چالش های ساماندهی آموزشی عالی با تأکید بر نقش هیأت های امنا و استقلال دانشگاهی و مطالعات تطبیقی ساماندهی آموزش عالی در کشورهای مختلف در سالن اجتماعات دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی تهران آغاز به کار کرد.

دکتر ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و رییس انجمن آموزش عالی ایران در ابتدای این کنفرانس گزارشی از اقدامات، فعالیت ها و سلسه همایش های برگزار شده توسط انجمن آموزش عالی از سال 1387 تا کنون ارائه کرد و بیان داشت: آموزش عالی موتور محرکه رشد اقتصادی کشور است و انتظار می رود سیستم های آموزشی، آموزش عالی و دانشگاه ها توسعه پیدا کنند و به سمت کیفیت گام بردارند که باید برای تحقق این امر سرمایه گذاری خوبی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: برای حرکت در مسیر تغییر و تحول آموزش عالی، بایستی ضمن بررسی، تفکر و ساماندهی مجدد، تجدید نظر و بازنگری هم صورت پذیرد که لزوم برگزاری این کنفرانس در راستای شناسایی مسیر درست، اصلاحات همه جانبه و بهره مندی از صاحبنظران و متخصصین این امر می باشد تا یک پشتوانه علمی ایجاد و داده ها جمع آوری شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه بحث آموزش عالی جزء مسائل روز جامعه است و دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان یک زیر نظام اصلی با هدف مهارت محوری می تواند نقش موثری داشته باشد، تاکید داشت: امیدوارم حاصل این بحث ها در امروز و ادامه این سلسه مباحث در آینده، راهکارهای اجرایی برای تصمیم گیران در وزارت علوم و نهادهایی که مسئول آموزش عالی کشور هستند، ارائه کند و حرفه گرایی و مهارت سازی که یکی از چالش های آموزش عالی می باشد، مورد توجه سیاستگذاران قرار گیرد.

رییس انجمن آموزش عالی ایران در پایان بحث ساماندهی آموزش عالی را به معنای ارتقای کیفیت معرفی و خاطر نشان کرد: ساماندهی و بازنگری به معنی محدود کردن نیست بلکه برای شناسایی مسیر درست، رشد و توسعه کمی و کیفی آموزش عالی کشور موثر خواهد بود.

لازم به ذکر است دکتر عیسی منصوری معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی، دکتر حسین رحیمی مشاور و نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد یمنی استاد دانشگاه شهید بهشتی از سخنرانان اصلی این کنفرانس بودند و هم اکنون پنل های تخصصی این کنفرانس در حال برگزاری است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.