گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 338310

وضعیت بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در بودجه ۹۹

وضعیت بودجه دانشگاه های علوم پزشکی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان دهنده رشد محدود بودجه این دانشگاه ها در سال آینده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. در این لایحه بودجه دانشگاه های علوم پزشکی در قالب جدول اعتبارات هزینه ای دستگاه های مجری درج شده است.

امسال در لایحه بودجه عملکرد سال ۱۳۹۷، مصوب ۱۳۹۸ و برآورد سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برای اولین در کنار هم آمده است.

وضعیت بودجه دانشگاه های علوم پزشکی به صورت بخش های جداگانه درمانی، اجرای برنامه های آموزشی و مراکز تحقیقاتی در لایحه بودجه آمده است.

بررسی بودجه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان دارای بیشترین بودجه در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور است. وضعیت رشد بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ نیز نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بیشترین بودجه مصوب بود.

همچنین برآوردهای بودجه ای سال ۱۳۹۹ مشخص می کند که رشد بودجه دانشگاه های علوم پزشکی برای دانشگاه های تهران و شهید بهشتی بیشترین رشد و برای دانشگاه جندی شاپور اهواز و کمترین رشد را در بخش اجرای برنامه های آموزشی نشان می دهد.

نکته مورد توجه در این جدول درج تنها عدد مقابل هر ردیف با نام دانشگاه است. در این جدول ردیف های پردیس ها و یا مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها که به صورت جداگانه دارای ردیف بودجه هستند درج نشده اند. همچنین اعداد مربوط به تملک دارایی سرمایه ای دانشگاه ها در این جدول مورد محاسبه قرار نگرفته است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری