گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 338519

مدارس کدام استان‌ها فردا تعطیل است؟

در پی اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوا در تهران و ستادهای استانی علاوه بر تهران تمام مدارس استان‌های البرز، آذربایجان شرقی، بوشهر، اصفهان، قم، اراک، ساوه، تبریز و کاشان تعطیل اعلام شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، در چند روز گذشته و در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده‌های جوی هوای برخی استان‌های کشور به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است. این امر باعث شده که کمیته اضطرار آلودگی هوا روز گذشته تمام مدارس و دانشگاه‌های استان تهران را تعطیل کند.

مدارس شهرها و روستاهای ۵ شهرستان استان بوشهر تعطیل شد

به علت بارندگی مجید اجرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر مبنی بر بارش شدید باران در هفته جاری اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده مدارس برخی نقاط استان بوشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر فردا دوشنبه تعطیل است.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس ۵ شهرستان‌ استان افزود: بر این اساس مدارس شهرستان‌ بوشهر، کنگان، دشتی، عسلویه و جم تعطیل است.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: هنوز تصمیمی در مورد مدارس دیگر نقاط استان بوشهر گرفته نشده است.

آلودگی هوا برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد

با تصویب مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی به علت افزایش آلایندگی هوا مدارس تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند در تمامی مقاطع صبح و ظهر فردا  دوشنبه تعطیل اعلام شد.

در جلسه مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی طبق بررسی های کارشناسی صورت گرفته شهرهای تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند با افزایش آلایندگی هوا و آلودگی مواجه شده اند.

با توجه به گزارش کمیته محیط زیست استان، شاخص های کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان غلظت آلاینده های جوّی در چهار شهر تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند است.

مدارس استان البرز فردا تعطیل شد

 علی درویش‌پور، در کرج اظهار داشت: با تصمیم کارگروه آلودگی هوای استان البرز مدارس استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا  فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه در تمامی مقاطع تعطیل است.

وی  افزود: دستگاه‌های دولتی روز دوشنبه از ماموریت غیرضروری خودداری کنند.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه مدارس در شهرستان طالقان و بخش آسارا دایر است بیان کرد: فعالیت‌های معادن شن و ماسه در استان البرز تا اطلاع ثانوی به‌حالت تعلیق درآمد.

مدارس اصفهان و برخی از شهرستانهای این استان تعطیل است

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به پایداری جوی و آلودگی هوا و اعلام شاخص کیفی هوا توسط هواشناسی و تشکیل کارگروه اضطرار آلودگی هوا در بعداز ظهر روز یکشنبه اظهار داشت: تمام مقاطع تحصیلی و مراکز پیش دبستانی و مهدکودک ها در مناطق شش گانه آموزش و پرورش در شهر اصفهان و شهرهای جرقویه سفلی، سگزی، زرین شهر، باغ بهادران، فولادشهر، پیربکران، مبارکه، شاهین شهر، برخوار، خمینی شهر، نجف آباد و فلاورجان در روز دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل است.

وی افزود: توصیه می شود گروه های حساس از تردد و ورزش در فضای باز اجتناب کنند.

مدارس شهر قم دوشنبه تعطیل شد

با توجه به پیشنهاد کمیته اضطرار آلودگی هوا و موافقت استاندار قم تمامی پیش دبستانی‌ها، مهدکودک‌ها و مدارس شهر قم در دوره‌های مختلف تحصیلی و در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل است.

لازم به ذکر است: دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های قم و تمام مدارس بخش‌ها و روستاهای استان قم فردا دوشنبه تعطیل نیستند.

همه مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس شهر قم و همچنین بخش‌های سلفچگان و مرکزی امروز یکشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شده بود.

مدارس و دانشگاه‌های ساوه و مدارس نوبت صبح اراک تعطیل شد

مدارس شهر اراک و ساوه ودانشگاه‌های ساوه در نوبت صبح فردا ۲۵ آذر ۹۸ تعطیل است.

با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای اراک، مدارس شهر اراک وروستاهای شهرستان اراک در نوبت صبح فردا ۲۵ آذر۹۸ تعطیل است.

دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای اراک، به دلیل افزایش شدید آلاینده های جوی، تمام مدارس شهر اراک در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر و روستا در نوبت  صبح فردا یک شنبه تعطیل است.

مدارس شهرو روستای ساوه در نوبت صبح ودانشگاه های این شهرستان فردا ۲۵ آذر۹۸ تعطیل است.

فرماندار ساوه هم دقایقی پیش اعلام کرد به دلیل آلودگی هوا تمام مدارس نوبت صبح شهر و  روستای شهرستان ساوه  و دانشگاه های این شهرستان فردا دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است و ساعت کار ادارات هم با تاخیر  یک ساعت و نیم آغاز به کار می کنند.

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مرکزی هم اعلام کرد: تمامی مراکز روزانه توانبخشی شهرستان های اراک و ساوه فردا دوشنبه تعطیل است.

مدارس روز دوشنبه در کاشان تعطیل شد

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان از تعطیلی مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در سطح شهرهای کاشان، آران وبیدگل و نوش آباد به دلیل استمرار آلودگی در روز دوشنبه بیست و پنجم آذرماه  خبر داد.

 جواد مزروعی اظهار کرد: با توجه بر آلودگی هوا و شرایط آسیب پذیری سلامت جامعه مدارس در کلیه مقاطع و مهدکودک ها در سطح شهرهای کاشان ، آران و بیدگل و نوش آباد در روز دوشنبه ۲۵/۹/۱۳۹۸ تعطیل اعلام گردد.

وی افزود: کلاس های درس تمام مقاطع تحصیلی بخش های چهارگانه شهرستان کاشان شامل برزک، قمصر، نیاسر و مرکزی و شهر ابوزیدآباد روز  دوشنبه ۲۵ آذر دایر خواهد بود.

آلودگی هوا مدارس آبیک را تعطیل کرد

فرماندار آبیک از تعطیلی مدارس شهر آبیک به دلیل افزایش آلودگی هوا خبر داد.

شهرام احمدپور، فرماندار آبیک با بیان اینکه تمام مقاطع تحصیلی آبیک فردا تعطیل خواهند بود، اظهار کرد: این تصمیم برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان شهرستان آبیک گرفته شده است .

وی افزود: این تصمیم فقط برای مدارس و کلیه مقاطع تحصیلی گرفته شده و مراکز دانشگاهی شهرستان بدون تعطیلی به کار خود ادامه خواهند داد.

گفتنی است احتمال تعطیلی مدارس در قزوین نیز وجود دارد.

فردا مدارس پنج گانه تبریز تعطیل است

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از تعطیلی مدارس پنج گانه تبریز در روز دوشنبه خبر داد و گفت: تمامی مقاطع تحصیلی تبریز، اسکو، خسروشهر و سهند در شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل هستند.

 حسین صبور، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با تشریح این خبر، اظهار کرد: براساس تصمیم ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی و به دلیل افزایش آلاینده‌های هوا، روز دوشنبه مدارس نواحی پنج گانه‌ی تبریز، اسکو، سهند و خسروشهر تعطیل هستند.

وی افزود: امروز هیچ کدام از مدارس تبریز تعطیل اعلام نشده است.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری