گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 341707

فاطمه قنبری

زینب و زینبی‌های مقاومت

شیر زنان جامعه اسلامی چهل سال است که پا به پای مردان جامعه ایستاده اند و سمبل رشادت و عزت زن در جهان بی عزت ها شده اند، زینب سلیمانی شاید یک شخص باشد اما زینب یک گفتمان یک الگو و یک نماد عظیم از مقاومت، روشنگری و رشادت است.

خبرنامه دانشجویان ایران: فاطمه قنبری// ماجرای سلیمانی و شامات کی تمام می شود؟ این خط ربط مدافع حرم، سردار شهید با حرم آل الله چیست که این گونه تاریخ را برای عاشقان تکرار می کند؟

همچون مولایش حسین(ع) در عراق به دست سفاک ترین موجودات و شقی ترین رژیم اربا اربا شده و به شهادت رسیده، همچون مولایش خروشی به جان ملت ها انداخت و غلیان خون عاشورایی اش جهان را وادار به غلغله و واکنش در مقابل ظالم کرد. اما ماجرای شباهت هایش به عاشورا به همین جا ختم نمی شود!

تازه ابتدای ماجرای زینب بود.

زینب عزیز از دست داده ای که برای روشنگری خون عزیز ترین حامی اش باید رجز خوانی کند و ابعاد متفاوتی از جنایت علیه قهرمانش را روشنگری کند و شروع ماجرای زینب سلیمانی، زمزمه هایی از خروش زینب حسین بود.

در دفاع از همان آرمان و همان راه و همان سرزمین و همان مبنا و همان عقیده؛ در دفاع از آزادگی و بندگی.

فرزند مدافع حرم و مدافع وطن ایستاده بر منبر عشق فریاد ولایت مداری سر می دهد، فریاد آزادگی و افتخار از شهادت پدر!

زینب سلیمانی رجزخوان شهادت در مسیری بود که زینب کبری در کاخ یزید بنیان گذاری کرد، البته با تفاوتی فاحش، تفاوتی به قیمت خون هزاران شهید!

آری زینب سلیمانی در مقر فرماندهی جهان اسلام در کنار سیدعلی خامنه ای، یکی از قدرتمندترین رهبران جهان بر سر دنیای سفاکان و ضحاکان فریاد می زد، داستان زینب کبری اما داستان غربتی عظیم است.

گذر زمان از زینب حسین تا زینب محور مقاومت، سیر تاریخی از شکستن، غربت، شهادت، مظلومیت، بغض و سکوت تا اقتدار است، اقتدار عصر پسا خمینی، پدر سلیمانی و هزاران سلیمانی شهید و هزاران سلیمانی در راه ...

اسلام لطمه ها و صدمات فراوان خورده است، گسل ها و شکاف ها تحمل کرده و نسل ها و قهرمان ها داده تا امروز عزتمندانه در عرصه جهانی قد علم کند.

هنوز تن شریف سردار شهید در خاک آرام نگرفت، هنوز اشک های زینب خشک نشده بود که ضربت ذوالفقار چشم شیر را کور کرد، هنوز پژواک صدای زینب سلیمانی در گوش تهران بود، هنوز زمزمه انتقام سخت بر لب مردم جاری بود که از همان جا که بزدلانه زدند، در همان لحظه منحوس، ضربتی چشیدند که ارباب یاوه گویشان را به عقب نشینی وادار کرد.

زنان جامعه ایران همه زینب اند و مردان همه مدافعان حرم و حریم زینب اند.

شیر زنان جامعه اسلامی چهل سال است که پا به پای مردان جامعه ایستاده اند و سمبل رشادت و عزت زن در جهان بی عزت ها شده اند، زینب سلیمانی شاید یک شخص باشد اما زینب یک گفتمان یک الگو و یک نماد عظیم از مقاومت، روشنگری و رشادت است.

ایران یک دنیا زینب است اما زینب هایی از سر تا سر جهان اسلام و محور مقاومت امروز شبکه گسترده تری اند که جهاد را زینت عاشقانه ای دادند و طنین گام های با صلابتشان دنیای جنگ افزار و اسلحه و سخت افزار را به انزوا کشانده است.

مخلص کلام این است: سرداران شهیدمان بدانند تا زینب ها هستند حق هیچ عاشورایی پایمال نمی شود.

*دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات زنان دانشگاه الزهرا (س)

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.