گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 341815

توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صورت گرفت؛

مشرف شدن دو دانشجو دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام +عکس و فیلم

مچنین اعلام کردیم آماده جذب و به کارگیری دکتر نیکیتا به عنوان هیات علمی مهمان در این دانشگاه هستیم و در صورتی که دوره پست دکترای او به پایان برسد می‌تواند در این دانشگاه حضور داشته باشد. در واقع این دو دانشجو تا یک سال فرصت دارند پیشنهاد دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و جواب خود را ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی - اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دو دانشجوی اهل روسیه به دین مبین اسلام گرویدند و مراسم عقد ازدواج خود را در دانشگاه تربیت مدرس برگزار کردند. نیکیتا و داریا دو دانشجوی اهل روسیه طی مراسمی در دانشگاه تربیت مدرس با حضور حجت الاسلام ساداتی نژاد رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، هیات رئیسه دانشگاه به دین مبین اسلام مشرف شده و مراسم ازدواج این دو دانشجو با حضور مسئولان دانشگاه برگزار شد.

نیکیتا که برای دوره کوتاه مدت پست دکتری در دانشگاه تربیت مدرس حضور دارد گفت: هر مومنی می داند که انسان تصمیماتی که در زندگی خود می گیرد یک ماهیت درونی و قلبی دارد و نمی‌توان علت این تصمیمات را بر زبان یا کلمات آورد.

وی در ادامه تصریح کرد: اسلام نقطه آخر تکامل ادیان محسوب می‌شود و یکی از ویژگی‌های مثبت و بارز دین اسلام این است که پیامبران قبلی خود را نفی نمی‌کند و این یکی از عواملی بود که من به این سمت گرایش پیدا کردم.

مشرف شدن دو دانشجو دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام

این دانشجوی پست دکتری با تاکید بر این که از طریق دین اسلام احساس کمال به دست می‌آورم گفت: آشنایی من با دین اسلام از همان دوران مدرسه در کشور خودم روسیه اتفاق افتاد البته  از سن 5 سالگی پدرم متون اسلام و قرآن به منظور آشنایی با این دین به من پیشنهاد دادند اما در آن زمان به دلیل سنگینی این متون نتوانستیم آن را بخوانم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: من در یک خانواده علمی در روسیه به دنیا آمدم و همه اعضای خانواده من ریاضیدان هستند و فعلا برای آینده برنامه ریزی بلند مدت نمی‌کنم اما تصمیم دارم در بهار جاری به روسیه برگردم.

داریا فدرو همسر نیکیتا نیز ادامه داد: من کارگردانی تئاتر خواندم و خوشحالم که اینجا هستم. فدرو ادامه داد: همیشه چیزی در انتهای ذهن انسان ها است که روزی آن را به ظهور می رسانند. تشرف به اسلام نیز برای من همین حالت را داشت.

در ادامه حجت الاسلام ساداتی نژاد مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس به مهمترین ویژگی‌های دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین این ویژگی‌ها این است که دین اسلام همه پیامبران قبل از خود را تایید می‌کند اما در تکامل ادیان دیگر به هدایت انسان‌ها می‌پردازد.

وی در ادامه هماهنگی دین اسلام و علم را از دیگر ویژگی‌های این دین عنوان کرد و گفت: دین اسلام به همه نیازهای انسانی مقتضی زمانی و مکانی پاسخ می‌دهد. به طوری که این دین با فطرت عقل انطباق کامل دارد و تنها دینی است که براساس فطرت به مسائل عقلانی آمیخته شده است.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: تکریم انسان در اسلام شخصیت بی نظیر پیامبر اسلام عمومی بودن قوانین، وسعت دایره ایمان و برخوردار بودن از حداقل و حداکثرها جهان شمولی و جاویدان بودن، تصور تولد پاک برای همه انسان‌ها و برخی ویژگی های دیگر موجب شده است که دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر شاخص تر و کامل تر باشد.

هدیه ازدواج دانشگاه تربیت مدرس به دو دانشجوی روسی
همچنین در این مراسم دانشگاه تربیت مدرس به دو دانشجوی روسی که امروز به دین اسلام مشرف شدند هدیه ازدواج داد. احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در این زمینه به ایسنا گقت: دکتر "نیکیتا" دانشجوی دکتری رشته ریاضی از حدود یک سال پیش مشغول همکاری با  دانشگاه تربیت مدرس در دوره پست دکتراست و این همکاری او حدود 6 ماه دیگر ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ در رشته ریاضی دانشگاه تربیت مدرس شرایط استثنایی و جاذبه بسیار بالایی برای جذب دانشجویان خارجی دارد و دانشجویان خارجی برای گذراندن دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت تحقیقات در رشته ریاضی به این دانشگاه وارد می‌شود.

مشرف شدن دو دانشجو دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام

احمدی افزود: در واقع در میان کنفرانس‌های بین‌المللی که برگزار می شود محققین خارجی زیادی در این دانشگاه حضور دارند و دکتر نیکیتا که دکترای ریاضی خود را از کشور آلمان اخذ کرده بود نیز با ورود به دانشگاه تربیت مدرس، مصمم شد با عمق تحقیقات ریاضی در این دانشگاه آشنا شود و ما نیز این اجازه را به او دادیم که برای دوره پست دکترا در رشته ریاضی تحقیقات خود را ادامه دهد.

به گفته او،‌ دانشگاه تربیت مدرس با توجه به گرویدن دو دانشجوی فوق به دین اسلام پیشنهاد داد فرصت ادامه تحصیل برای "داریا" که دانشجوی کارگردان رشته تئاتر است را در دوره‌ دکتری و کارشناسی ارشد  ایجاد کند. همچنین اعلام کردیم آماده جذب و به کارگیری دکتر نیکیتا به عنوان هیات علمی مهمان در این دانشگاه هستیم و در صورتی که دوره پست دکترای او به پایان برسد می‌تواند در این دانشگاه حضور داشته باشد. در واقع این دو دانشجو تا یک سال فرصت دارند پیشنهاد دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و جواب خود را ارائه دهند.


download

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.