گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 342054

لزوم فراهم شدن بستر ذائقه‌های فرهنگی و سیاسی مختلف

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم حاکمیت نگاه عدالت محور بر فعالیت‌های دانشجویی در حوزه‌های مختلف، گفت: در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گوناگون در چارچوب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در نشستی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و جمعی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده‌ها، فعالیت‌های حوزه دانشجویی و فرهنگی را بسیار مهم، جدی و راهبردی توصیف و بر ضرورت تعمیق و توجه ویژه به این حوزه تاکید کرد.

وی با تاکید بر لزوم برخورداری دانشجویان از محیطی با نشاط، گفت: محیط با نشاط و منعطف پویایی و شکوفایی دانشجویان را فراهم می‌کند.

زالی  بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات حوزه دانشجویی تاکید کرد و گفت: باید در مسیر نشاط آفرین شدن و ترنم بخشی اتمسفر دانشگاه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از دانشجویان، با ورود به دانشگاه برای نخستین بار زندگی در کلان شهری همچون تهران را تجربه می‌کنند، یادآور شد: همین مساله دانشجویان را با چالش‌هایی روبرو می‌کند که توجه مضاعف به حوزه دانشجویی و فرهنگی را طلب می‌کند.

زالی خواستار ارتباط موثر، صمیمانه و انعطاف پذیر معاونت‌های دانشجویی دانشکده‌ها با دانشجویان شد و با تاکید بر لزوم حاکمیت نگاه عدالت محورانه بر فعالیت های دانشجویی در حوزه های مختلف، یادآور شد: معاونت دانشجویی و فرهنگی می‌تواند برای افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های اجتماعی و همچنین اجرای بخشی از برنامه‌های معاونت، از ظرفیت های کانون ها و تشکل های دانشجویی نیز بهره بجوید.

وی با بیان اینکه کانون‌ها و تشکل‌های اجتماعی برای اجرای برنامه‌های معاونت دانشجویی و فرهنگی می‌توانند مانند کاتالیزور عمل کنند، گفت: در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گوناگون در چارچوب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.

وی معاونان فرهنگی دانشکده ها را مهمترین دیده‌بانان فضای فرهنگی دانشگاه دانست و گفت: معاونان دانشکده‌ها باید نتایج رصدهای خود را به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه منتقل کنند تا با استفاده از این نتایج مسائل به صورت فرابخشی حل و رفع شود.

زالی در ادامه خواستار تدوین سندهای راهبردی عملیاتی توسط معاونان دانشکده‌ها شد و افزود: دانشکده ها برای کسب امتیاز فرهنگی اساتید، باید برنامه های فرهنگی را متنوع کنند.

وی همچنین حضور معاونان دانشجویی و فرهنگی را در شوراهای دانشکده ها ضروری عنوان کرد و یادآور شد: بهره‌گیری از اطلاعات جامع معاونان فرهنگی باعث پختگی تصمیمات اخذ شده در این شوراها می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین با اشاره به نزدیک شدن زمان انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت حفظ شور و شوق سیاسی دانشجویان در چارچوب ثبات و به دور از هیجان زدگی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه این جلسه معاونان دانشکده ها به بررسی امور دانشجویی و فرهنگی از جمله مسائل مربوط به پاویون ها، خوابگاه ها و نمازخانه ها پرداختند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری