گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 343165

در پی انتشار لیست ۱۵۹ نفره شورای ائتلاف مطرح شد؛

پاسخ ناکارآمدی لیست سهمیه‌ای را چه کسی می‌دهد؟

لیست پدرخوانده ها و پسران و دامادها و باجناق‌ها و کیف کش ها و ژن خوب ها برای مشروعیت‌بخشی به قبیله‌شان، بدون اجازه و به‌رغم مخالفت اینجانب، اسم بنده را در لیست کذایی گذاشته‌اند. تولد عدالتخواهی با مرگ قبیله‌های سیاسی رایج شروع می‌شود و بدیهی است که نسبتی با آنها ندارد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ لیست اولیه 159نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که قرار است در روزهای آینده به رأی اعضای مجمع 7000نفره گذاشته شوند، مشخص شد.قرار است، لیست نهایی ۳۰ نفره تهران از میان این ۱۵۹ نفر انتخاب شود.

واکنش های متفاوتی نسبت به این لیست داده شده که در ادامه آمده است:

فرزاد جهان بین
جهان بین استاد دانشگاه شاهد در صفحه اینستاگرامی خود با اعتراض نسبت به لیست شورای ائتلاف نوشت:

مراقب باشید مردم را فریب ندهید.
امروز لیست ۱۵۹نفره!کاندیداهای منتخب شورای ائتلاف که بناهست سی نفر از بین آنها برای لیست نهایی انتخاب شود اعلام شد.

اولین سوالی که به ذهن می رسد آن است که چه شد عدد ۱۲۰که در ابتدا اعلام کرده بودند تبدیل به عددی آن هم مثلا ۱۵۹نفره شد. حداقل اگر باز ۱۵۰ می شد منطقش آن بود که به جای ۴برابر قبلی، الان، پنج برابر انتخاب شدند.

به نظر حقیر، احتمال قوی، تعدادی از عزیزان!در لیست ۱۲۰نفر قرار نگرفتند و از این رو برای آنکه آنها هم جا نمانند و با پوشش همگی انها و یا حداقل بخش مهمی که برخی آقایان نسبت به آنها حساسیت داشتند، از ۱۲۰شروع کردند به پر کردن و رسیدند به عدد ۱۵۹!!

البته آینده، صحت و سقم این احتمال را تعیین خواهد کرد.

حقیقتا به تصمیم گیران شورای ائتلاف هشدار می دهم و تذکر می دهم که بدترین فریب، فریب مردم است.حتی حیوانات را نباید فریب داد چه رسد به انسانها.

اگر بنا باشد یکی مثل حاج قاسم، خون بدهد و یکی مثل حاجی زاده، آبرو و عده ای هم به دنبال تصاحب صندلی های مجلس به اسم اصول و انقلاب و اینها باشند، چیزی نیست که بشود تحمل کرد.

گیرم، لیستی سهمیه ای بستید و بعد هم دو سه نفر، وجیه در آن گذاشتید و مجلس را تصاحب کردید، پاسخ ناکارآمدی شما را چه کسی باید بدهد؟

اگر لیست ضعیفی دادید و لیستها به این خاطر، متعدد شد و‌شکست خوردید، چه کسی، باید پاسخگو باشد؟

هم‌، بردن انتخابات با لیست ضعیف شکست است و هم شکست خوردن در سایه لیست ضعیف، شکست است.هر دو سو شکست است.

اما اگر لیست قوی دادید و حتی باختید، ملامت نمی شوید. اتقوا الله!!

تک تک افرادی که در لیست می آیند باید وجه برتریشان به بقیه معلوم باشد و الا با شوهایی مانند انتخابات درون جریانی و... نمی توان سر ما را کلاه گذاشت.

محمدصادق شهبازی
شهبازی فعال سابق دانشجویی و یکی از کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی اعتراضی نوشت:

لیست پدرخوانده ها و پسران و دامادها و باجناق‌ها و کیف کش ها و ژن خوب ها برای مشروعیت‌بخشی به قبیله‌شان، بدون اجازه و به‌رغم مخالفت اینجانب، اسم بنده را در لیست کذایی گذاشته‌اند.

تولد عدالتخواهی با مرگ قبیله‌های سیاسی رایج شروع می‌شود و بدیهی است که نسبتی با آنها ندارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری