گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 343526

در نامه یازده تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی مطرح شد؛

نگذارید رژیم سفاک نیجریه خون شیخ زکزاکی را بریزد

در قسمتی از این نامه آمده است: جنبش اسلامی نیجریه ، بی شک یکی از مهمترین مصادیق مستضعفین عالم است که هر روز در حال مبارزه با ظلم و استکبار حکام نیجریه می باشد ؛ تا آنجا که در سالیان اخیر شهدای فراوانی را در این راه تقدیم کرده است. واقعه خونبار و دردناک زاریا که منجر به شهادت صدها نفر از شیعیان نیجریه شد ، هرگز از خاطر مسلمانان نخواهد رفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یازده  تشکل‌ حنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای از علی باقری معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه خواستار تلاش برای آزادی شیخ زکزاکی شدند.

متن نامه بشرح دیل است:

جناب آقای دکتر علی باقری کنی
معاونت محترم امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه

با سلام

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل ۱۵۴ خود تصریح میکند: " جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می‌داند و استقلال و آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می‌شناسد. بنابراین در عین خودداری کامل از هر گونه دخالت در امور داخلی ملت‌های دیگر، از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‌کند."

بنابر این اصل قانون اساسی ، تمامی ارگان های نظام جمهوری اسلامی موظف به دفاع از مستضعفین جهان و مبارزه با مستکبرین عالم اند. جنابعالی به عنوان معاونت امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه از این امر مستثنی نیستید.

جنبش اسلامی نیجریه ، بی شک یکی از مهمترین مصادیق مستضعفین عالم است که هر روز در حال مبارزه با ظلم و استکبار حکام نیجریه می باشد ؛ تا آنجا که در سالیان اخیر شهدای فراوانی را در این راه تقدیم کرده است. واقعه خونبار و دردناک زاریا که منجر به شهادت صدها نفر از شیعیان نیجریه شد ، هرگز از خاطر مسلمانان نخواهد رفت.

زندانی کردن شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر ایشان ، آخرین اقدام رژیم نیجریه برای مقابله با جریان جنبش اسلامی نیجریه بوده‌است. احتمال شهادت شیخ ، اکنون به بالاترین حد خود رسیده است و نیاز به اقدام فوری از سمت جنابعالی و سایر نهاد بیشتر از هر زمان دیگر احساس میشود.

متاسفانه در دوره مدیریت قبلی علی رغم همه نامه ها و پیگیری های صورت گرفته و حتی جلسات برگزار شده با معاونت حقوق بشر ، شاهد آن بودیم که عملا هیج اقدامی برای نجات و دفاع از شیخ زکزاکی صورت نگرفت. لذا نظر به حضور جنابعالی در این منصب و با توجه به سوابق قبلی شما ، از جنابعالی میخواهیم که پیش از هر اقدامی در معاونت بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه ، اقدامات لازم جهت نجات شیخ زکزاکی را در دستور کار قرار بدهید و مانع آن شوید که خمینی آفریقا توسط رژیم سفاک نیجریه ، در نتیجه انفعال دستگاه های داخلی جمهوری اسلامی ، به شهادت برسد.

تشکل های امضا کننده:
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه صنعتی شاهرود

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه زابل

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه باهنر کرمان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه امام حسن کرمان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه کرج

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولیعصر رفسنجان

مجمع حزب الله دانشگاه علم و صنعت

مجمع ((آرمان)) دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان کرمان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه قوچان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه یاسوج

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.