گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 343648

از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های برتر حمایت می‌شود

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به تازگی با امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه اجرای طرح‌های تحقیقاتی پسا دکتری ویژه حرکت خود برای حمایت از دانش‌آموختگان را شتاب داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شناسایی بهتر و حمایت از دانش‌آموختگان برتر کشور تفاهم‌نامه‌های همکاری با دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر امضاء کرد. این در حالی است که پیش از این نیز صندوق بیش از ۱۵۰ تفاهم‌نامه همکاری را با دانشگاه‌های سراسر کشور امضاء کرده است.

پس از آن ۲ تفاهم نامه در راستای همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، حمایت از  ۳۰ طرح تحقیقاتی و ۳۰ رساله دکتری امضا شد. این تفاهم‌نامه به امضای ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف رسید.

همچنین تفاهم نامه دیگر میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه امیرکبیر در راستای همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، توسط ایمان افتخاری رئیس صندوق و سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امضا شد.

ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری در ارتباط با انعقاد تفاهم نامه پسا دکتری ویژه با دانشگاه صنعتی امیر کبیر، گفت: در قراردادهای قبلی این صندوق مدت حمایت از دوره‌های پسا دکتری کوتاه بود که در بسته جدید این مدت تا ۲ سال قبل تمدید است و همچنین اعتبار آن نیز افزایش یافته است. البته در این زمینه در صدد هستیم بسته فاخرتری به دانشگاه‌ها ارائه کنیم.

افتخاری بیان کرد: یکی از برنامه‌های صندوق برقراری ارتباط گسترده‌تر با دانشگاه‌ها است که در این راستا می‌توان از همکاری در حوزه‌هایی چون حمایت از طرح‌های پژوهشی، پسادکتری، پسا دکتری ویژه، رساله‌های دکتری، حمایت از همایش‌ها و رویدادهای علمی، اعطای کرسی پژوهشی، اعطای پژوهانه (گرنت) و حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری به عنوان اقدامات انجام شده یاد کرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری