گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 345188

«خبرنامه دانشجویان ایران» گزارش می دهد؛

۳ نقطه تمایز ۲۲ بهمن امسال/ حماسه‌ای متاثر از یاد سلیمانی

حال تمام دنیا منتظر 22 بهمن متمایز 1398 هستند 22 بهمنی با رنگ و عطر شهادت سردار سلیمانی و متاثر از انتخابات مجلس شورای اسلامی که همه و همه می تواند دریچه ای جدید و متفاوت به حکمرانی نو بر پایه مردم و دین در ادبیات سیاسی جهان باشد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛41 سال است ملتی زمستان های سرد را به گرم ترین حالات ممکن و با شکوه ترین اجتماعات انسانی سپری می کنند، مردمی که 22 بهمن 1357 به 2500 سال سلطه استبداد و طاغوت پایان دادند و به جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر، آری گفتند.

همه ساله جهانیان شاهد و ناظر خروش ملتی هستند که خیابان ها را مملو از شعارها و فضای انقلابی بهمن ماه 1357 می  کنند، نوستالژی شیرینی که جهانیان را مبهوت می کند، هیچ جای جهان بعد از گذشت بیش از 40 سال از یک انقلاب این چنین شور و نشاط و این چنین تازگی وجود ندارد.

اما 22 بهمن امسال تمایزاتی دارد و جهانیان منتظر واکنش جامعه ایرانی نسبت به این تمایزات هستند.

شهادت سردار سلیمانی
با توجه با تقارن ایام اربعین شهادت سردار محبوب ایرانی با یوم الله 22 بهمن امسال، علی الخصوص که سردار سلیمانی مطمئنا کاریزماتیک ترین فرمانده نظامی جهان و یکی از تاثیرگذارترین شخصیت های نظامی است، لذا شخصیت های سیاسی جهان و رسانه های بین المللی منتظرند واکنش مردم ایران را ارزیابی کنند، 22 بهمنی که به احتمال بسیار فراوان متاثر از شهادت سردار سلیمانی و روحیه خونخواهی و انتقام جویی ایرانیان است.

نوع مواجهه مردم با آمریکایی ها در راهپیمایی فردا مطمئنا رنگ سلیمانی بخود می گیرد و این بار سلیمانی است که روحیه استکبار ستیزانه ملت ایران را تا چندین نسل دیگر تضمین می کند و به جنایتکاران اثبات می کند که شهدای این مکتب تاثیرگذاری بیشتری از قبل شهادتشان دارند و خون این شهدا جریانی می شود در رگ تمامی ملت های آزاده و سبب رویش های متفاوت در ابعاد گسترده تری می شود.

انتخابات اسفندماه
از طرفی ملت ایران در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، انتخاباتی که در زمانی برگزار می شود که مردم اعتراضات و اغتشاشات آبان ماه 98 را گذرانده اند، اعتراضات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت حاج قاسم سلیمانی شرایط پیچیده ای را رقم زده است، شرایطی که تحلیل گران را به این نتیجه می رساند که میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را بتواند 10 روز زودتر و از حضور عموم مردم در راهپیمایی 22 بهمن حدس بزنند و تحلیل کنند.

از طرفی مجلس ناکارآمد و ضعیف دهم خود می تواند دو مسیر متفاوت ترسیم کند:

مسیر اول این است که چون مردم بازخورد مثبتی از مجلس نگرفته اند ناامید شده و حضورشان به حداقل برسد.

مسیر دوم نیز این است که ضعف مجلس و فشارهایی که از ناکارآمدی مجلسی ها به مردم وارد شد، مردم را متقاعد کند که با انگیزه بیشتری برای انتخاب افراد کارآمد ورود کنند.

این گمانه زنی ها تا حدودی از مشارکت مردم در برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی به قطعیت تبدیل می شوند و میتوان نسبت مستقیمی بین آن و مشارکت در انتخابات متصور شد.

فشار حداکثری غرب
اینک که این مطلب را می خوانید ایران در شدیدترین تحریم های تاریخی و در محاصره ابرقدرت های جهانی قرار دارد و این شرایط که سهم بسیار زیادی از آن از سمت آمریکای جنایتکار وارد می شود این روزها به فشارحداکثری شهرت دارد، فشاری که حتی از رسیدن نیازمندی های انسانی به مردم ایران جلوگیری می کند و از جنایت بارترین فشارهای جهانی علیه یک ملت است.

سردمداران غربی و سیاست مداران آمریکایی بشدت در حال رصد فضای جامعه ایران هستند تا تاثیر تحریم ها و فشار حداکثری خود علیه مردم ایران را در مخالفت مردم با نظام اسلامی و نافرمانی های مدنی مشاهده کنند، آن ها به شدت منتظرند تا مشارکت ها در انتخابات ها و جشن های انقلابی و مناسبات دینی کم رنگ و کم رنگ تر شود و مطمئنا امروزه که تمام توان خود را برای به زانو درآوردن مردم ایران عملیاتی کرده اند منظرند نتیجه این جنایت را در زمستان 98 ببینند اما تجربه نشان داده که ملت ایران نه تنها در این شرایط کوتاه نمی آیند و عقب نمی کشند بلکه با قدرت و شهامت بیشتری پای آرمان هایشان می ایستند.

حال تمام دنیا منتظر 22 بهمن متمایز 1398 هستند 22 بهمنی با رنگ و عطر شهادت سردار سلیمانی و متاثر از انتخابات مجلس شورای اسلامی که همه و همه می تواند دریچه ای جدید و متفاوت به حکمرانی نو بر پایه مردم و دین در ادبیات سیاسی جهان باشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری