گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 345875

طلب ۱۷۰۰ میلیارد تومانی صندوق رفاه از دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: حدود ۸۵۰ میلیارد تومان اقساط سررسید شده داریم و چیزی همین حدود هم وام پرداخت کردیم که هنوز موعد سررسید اقساط آن‌ها نرسیده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم  با اشاره به مطالبات صندوق رفاه از دانشجویان گفت: طلب صندوق رفاه از دانشجویان و دانش آموختگان دو نوع است، یکی، مطالباتی که سررسید شده اند، ولی عقب افتاده نیست، به موقع اقساط آن پرداخت می شود و دیگری مطالباتی است که به هر دلیلی معوق شده و تاخیر در پرداخت آنها داریم.

وی افزود: اقساطی که تاخیر در پرداخت آن است به این معناست که دانشجو باید قسط را شش ماه پیش پرداخت می‌کرد؛ اما هنوز پرداخت نکرده به این‌ها اقساط معوق می‌گویند. لذا خواهش می‌کنیم به دانشجویان این اقساط را به موقع پرداخت کنند؛ چرا که  منابع صندوق رفاه فقط برای نسل‌های گذشته و فعلی نیست نسل‌های آینده در این منابع سهم دارند ما مکلفیم تشویق کنیم. جامعه دانش آموختگان اقساط را به موقع پرداخت کنند اجازه بدهند هم نوعان خودشان که الان در دانشگاه هستند یا سال‌های آینده در به دانشگاه می‌آیند از این مزیت استفاده کنند.

رئیس صندوق رفاه خاطرنشان کرد: حدود ۸۵۰ میلیارد تومان اقساط سررسید شده داریم و چیزی همین حدود هم وام‌ پرداخت کردیم که هنوز موعد سررسیدشان اقساط آنها نرسیده است، همچنین در مجموع حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان منابع صندوق رفاه در در دست دانش آموختگان و دانشجویان از منابع پرداختی در طول سنوات گذشته داریم که در طول زمان باید به صندوق رفاه بازگردد.

مطیعی افزود: بخشی از درآمد‌های صندوق که حدود ۶۰ درصد است از محل بازپرداخت اقساط است. طبق پیش بینی که داریم حداقل در سال جاری هیچ اقساطی به تعویق نیفتاده است. معمولا تلاش می‌کنیم با پیامکی که ارسال می‌کنیم این‌ طلب ها را وصول کنیم و تلاش می‌کنیم برنامه ریزی مان واقع بینانه باشد و خوشبختانه تمام لیست‌هایی که فرستادند همه پرداخت شده اند حتی یک مورد پرداخت نشده نداریم.

وی یاد آور شد: یکی از مشکلات صندوق رفاه عدم بازپرداخت به موقع ودیعه‌های مسکن مجردی است و ما به دانشگاه‌هایی که امکان ایجاد ظرفیت سرا‌های دانشجویی وجود ندارد و ظرفیت موجود پاسخ به دانشجویان نیست وام‌های ودیعه مسکن اختصاص می‌دهیم که باید این وام‌ها بازپرداخت به موقع داشته باشند.

وی گفت: در سال آینده پرداخت این وام‌ها قاعده مند می‌شود و ردیف مشخصی را هیئت امنا به صندوق اجازه داده که در قالب چنین ودیعه‌هایی پرداخت کنیم؛ بنابراین اگر بازپرداخت به موقع نباشد نمی‌توانیم نیاز جدید را پاسخ دهیم.

مطیعی ادامه داد: تاکید ما به دانشگاه ها این است که برای بازگشت منابع صندوق همکاری لازم را در بازپرداخت وام ها داشته باشند که بتوانیم درخواست های جدیدی که برای وام های ودیعه مسکن داریم پرداخت کنیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.