گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 345894

رتبه برتر دانشگاه آزاد در تولید علم در خاورمیانه

دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس (ژانویه سال ۲۰۲۰) در تعداد مستندات علمی برترین دانشگاه خاورمیانه شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس Essential Science Indicators (ESI) در دی سال ۹۸ (۹ ژانویه سال ۲۰۲۰)، دانشگاه آزاد اسلامی در تعداد مستندات علمی برترین دانشگاه خاورمیانه شد.

بر اساس آخرین ویرایش این پایگاه ایران با ۳۰۷ هزار و ۶۵۶ تولید علمی در صدر کشورهای خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با ۲۹۲ هزار ۶۷۷ تولید علمی در رده دوم، عربستان با ۱۱۵ هزار و ۹۵ تولید علمی در رده چهارم و مصر با ۱۰۳ هزار و ۱۵۰ تولید علمی در رده پنجم قرار دارند.

بر اساس آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم ۶۳۹۴ دانشگاه و موسسه آموزشی، پژوهشی از نظر مستندات علمی و مقالات برتر و استنادات دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند.

53دانشگاه و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از ایران در این ویرایش به عنوان دانشگاه های برتر لیست شده اند. از کشور ترکیه ۱۰۶ دانشگاه، از کشور عربستان سعودی ۱۷ دانشگاه و از مصر ۲۴ دانشگاه در این لیست حضور دارند

دانشگاه آزاد اسلامی با ۵۳ هزار و ۹۰۴ مستند علمی دارای رتبه ۱۰۱ بین المللی و جایگاه اول خاورمیانه قرار دارد.

دانشگاه ملک سعود با رتبه بین المللی ۲۴۹ در جایگاه سوم، دانشگاه ملک عبدالعزیز با رتبه بین المللی ۲۸۸ در جایگاه پنجم، دانشگاه تهران با رتبه بین المللی ۲۹۱ در جایگاه ششم، دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه بین المللی ۳۶۰ در جایگاه هفتم، دانشگاه قاهره با رتبه بین المللی ۴۶۹ در جایگاه یازدهم و دانشگاه استانبول با رتبه بین المللی ۴۹۸ در جایگاه دوازدهم خاورمیانه قرار دارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.