گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 346558

وعده جدید به دانشجویان برای پرداخت وام

نیلی احمدآبادی، در پاسخ به سئوالات و موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی اظهار کرد: خوشحالم فرصت گفت‌وگو میان ما فراهم شد، چرا که نظریات دانشجویان، شاخص ما برای عملکرد دانشگاه است و همه هدف دانشگاه نیز تأمین رضایت دانشجویان و مردم است.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه در موضوع سنوات هدف بحث درآمد برای دانشگاه نیست، بلکه مدیریت تقاضا است، اظهار کرد: زمانی که دانشجو بیش از مدت زمان مشخص شده در دانشگاه بماند، دانشگاه باید از منابع دیگر هزینه دانشجو را پرداخت کند. تخصیص سنوات برای تشویق دانشجویان در تسریع اتمام تحصیل در دانشگاه است و وامی برای پرداخت سنوات در نظر گرفته شده است.

محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، در نشستی با دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی و دبیران کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی با بیان اینکه دانشگاه تهران برای فعالیت‌های دانشجویی ارزش بسیاری قائل است، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های دانشجویی نوآوری و کارآفرینی را در بخش‌های مختلف به همراه دارد، زیرا نوآوری و کارآفرینی بیشتر از کلاس درس ناشی از عملکرد در میدان است و یکی از آن میدان‌ها تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی است.

وی افزود: اگر دانشجو در دوران تحصیل تجربه فعالیت خلاقانه و نوآورانه داشته باشد، نیازی به شغل دولتی ندارد و به محض خروج از دانشگاه می‌تواند کسب و کار خود را ایجاد کند.

نیلی احمدآبادی، در پاسخ به سئوالات و موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی اظهار کرد: خوشحالم فرصت گفت‌وگو میان ما فراهم شد، چرا که نظریات دانشجویان، شاخص ما برای عملکرد دانشگاه است و همه هدف دانشگاه نیز تأمین رضایت دانشجویان و مردم است.

رئیس دانشگاه تهران، ادامه داد: برای اینکه اطمینان حاصل شود که اهداف تأمین شده است و یا خیر، باید این گفت‌وگوها شکل بگیرد. البته روش‌های متعدد ارزیابی عملکرد وجود دارد، اما شاید گفت‌وگوی رودررو بهتر بتواند مشخص کند که در کدام قسمت‌ها با ضعف و قوت مواجه هستیم.

وی با اشاره به اهداف برنامه پنج ساله دانشگاه تهران تصریح کرد: دانشگاه در پیاده‌سازی این اهداف بسیار جدی است. یکی از شعارهای بزرگ دانشگاه مسئولیت اجتماعی است، دانشگاهیان باید نسبت به سرنوشت جامعه حساسیت نشان دهند و ما نمی‌توانیم مسئولیت‌در دانشگاه را جدا از فعالیت‌های درون جامعه بدانیم. دانشگاه همواره باید نقش تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر ایفا کند.

70درصد بودجه خود را دریافت کرده‌ایم
 نیلی احمدآبادی، درباره گسترش فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه تهران گفت: توسعه اکوسیستم فعالیت‌های دانشجویی دغدغه ما نیز هست و تمامی نهادهایی که به تازگی در دانشگاه تأسیس می‌شوند، در جهت توسعه اکوسیستم فعالیت‌های دانشجویی است. لذا محدودیت‌های مالی وجود دارد و تا این لحظه دانشگاه ۷۰ درصد بودجه خود را دریافت کرده، البته بخش اعظم آن در دو ماه اخیر نیز تأمین شده است و رشد بودجه دانشگاه نسبت به افزایش هزینه‌ها ارتقا پیدا نکرده است.

رئیس دانشگاه تهران، اظهار کرد: دولت امسال دو کمک فرعی برای ما داشت که در غیر این صورت دانشگاه در بحث تغذیه و تأمین خدمات رفاهی با مشکل مواجه می‌شد. هزینه‌های پرسنلی دانشگاه تهران تقریباً از تمامی دانشگاه‌های سراسر کشور بیشتر است و این هم به دلیل استخدام‌ها در سال‌های گذشته است. وقتی در این حوزه هزینه‌ها افزایش می‌یابد، دانشگاه باید از بودجه برخی حوزه‌های دیگر بکاهد.

وی با اشاره به اینکه ساختار بزرگ و بوروکراتیک دانشگاه طی ۸۵ سال حجیم‌تر شده است، از این رو افزایش هزینه را به همراه داشته است، افزود: دانشگاه تهران برای روان‌تر کردن فعالیت‌ها و کاهش هزینه‌ها در حوزه‌های مختلف اقداماتی را آغاز کرده است. افزایش نیرو به معنی توسعه فعالیت نیست، بلکه منجر به صرف بیشتر بودجه در زمینه ساختار و تشکیلات می‌شود. در عصر دیجیتال باید فرآیندها را به حداقل برسانیم.

نیلی احمدآبادی، در پایان خاطرنشان کرد: در موضوع سنوات هدف بحث درآمد برای دانشگاه نیست، بلکه مدیریت تقاضا است. زمانی که دانشجو بیش از مدت زمان مشخص شده در دانشگاه بماند، دانشگاه باید از منابع دیگر هزینه دانشجو را پرداخت کند. تخصیص سنوات برای تشویق دانشجویان در تسریع اتمام تحصیل در دانشگاه است و وامی برای پرداخت سنوات در نظر گرفته شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.