گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 346882

واکنش رسمی وزارت علوم به اظهارات رئیس جمهور

وی تاکید کرد: در مدتی که دانشگاه‌ها تعطیل بوده‌اند فعالیت بخش های دیگر از جمله آزمایشگاه ها در صورت ضرورت بسته به شرایط برقرار بوده است.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، اظهارداشت: وزارت علوم در تعطیل بودن یا نبودن دانشگاه‌ها تصمیم‌گیر نیست و تابع تصمیمات تخصصی است که وزارت بهداشت و ستاد مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می‌کنند.

وی گفت: همچنان که تعطیلی های اخیر هم به دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود و وزارت علوم اجراکننده تصمیم بود.

وی گفت: در تعطیلی اخیر هم به دانشگاه‌ها اعلام شده بود که هر گونه تعطیلی، تعطیل موقت یا تعویق کلاس‌های درسی و واحدهای آموزشی منوط به نظر مرجع تخصصی است که همان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ همچنین در شهرها و استان ها هم نظر دانشگاه علوم پزشکی و شورای تامین ملاک است؛ زیرا بر اساس قانون وزارت علوم اختیار تعطیلی ندارد.

وی تاکید کرد: در مدتی که دانشگاه‌ها تعطیل بوده‌اند فعالیت بخش های دیگر از جمله آزمایشگاه ها در صورت ضرورت بسته به شرایط برقرار بوده است.

عبداللهی نژاد تصریج کرد: برای مثال اگر دانشجوی دکتری باید با وسایل آزمایشگاهی کار کند تا بتواند بنا به ضرورت از تز خود دفاع کند این دانشجو می توانست مشمول شرایط ضرورت قرار بگیرد و با رعایت موارد بهداشتی در محل حضور پیدا کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.