گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 347450

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور مطرح کردند؛

درخواست تنفس برای وام‌های زیر۵۰ میلیون تومان

ما جمعی از تشکل‌های دانشجویی کشور از جنابعالی مطالبه داریم تا در جهت کم کردن فشار بر مردم و کمک به آنها با توجه به نزدیک بودن سال نو و از دست رفتن بهترین زمان جهت سود اقتصادی، اقدامات لازم درخصوص دادن مهلت تنفس برای بازپرداخت وام های کمتر از ۵۰ میلیون تومان را مبذول فرمایید.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور در نامه ای به رئیس بانک مرکزی خواستار تنفس برای وامهای زیر۵۰میلیون تومان باتوجه آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و فشاری که بر اقشار کم در آمد شدند. در بخشی از این نامه آمده است: از آنجا که بیشتر وام‌های خرد متعلق به کسب‌و‌کارهای کوچک و قشر کم‌درآمد جامعه و جوانان تازه ازدواج کرده است و ضررهای ناشی از تعطیلی و رکود حاکم بر بازار در این روزها بیش از پیش این قشر را درگیر می‌نماید لذا ماجمعی از تشکل‌های دانشجویی کشور از جنابعالی مطالبه داریم تا در جهت کم کردن فشار بر مردم و کمک به آنها با توجه به نزدیک بودن سال نو و از دست رفتن بهترین زمان جهت سود اقتصادی، اقدامات لازم درخصوص دادن مهلت تنفس برای بازپرداخت وام های کمتر از ۵۰ میلیون تومان را مبذول فرمایید.

درخواست تنفس برای وام‌های زیر۵۰میلیون تومان توسط دانشجویان

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای همتی ریاست محترم بانک مرکزی
سلام علیکم

در هفته‌های اخیر با ورود ویروس کرونا به کشور و توصیه‌های وزارت بهداشت و تصمیم دولت مدارس و دانشگاه‌ها و بسیاری از تجمعات تعطیل شده و مردم برای حفظ سلامتی‌شان در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و دیگر از اسفندماه پرجنب و جوش در  جامعه خبری نیست؛ اسفندماهی که همیشه برای کاسبان و مشاغل آزاد نوید کسب سود و رونق بازار را می‌داد. کسب و کارهای بسیاری مانند: رستورانها، تالارها، فروشندگان پوشاک، آرایشگران و دست فروشان و کسبه شهرهای زیارتی و... به ضرردهی رسیده‌اند. این‌ها همه در حالی است از ابتدای سال نیز با رکود و تورم حاکم بر اقتصاد بسیاری از مشاغل سال سختی را پشت سرگذاشته بودند و امیدشان به شب عید بود.

بی شک ضررو زیان ناشی از تعطیلی بازار و کاهش تقاضا بر فشار اقتصادی وارد آمده در طی این سالها خواهد افزود و ضرر و زیان ناشی از این اتفاق بیش از همه به قشر ضعیف جامعه و کارگران خدمتگذار تولید کشور آسیب می‌رساند و واحدهای تولیدی و کسب و کارها از طرفی باید به فکر پرداخت سنوات و عیدی کارگرانشان باشند و از طرفی باید بدهی‌ها و وام‌هایشان را پرداخت نمایند. از آنجا که بیشتر وام‌های خرد متعلق به کسب‌و‌کارهای کوچک و قشر کم‌درآمد جامعه و جوانان تازه ازدواج کرده است و ضررهای ناشی از تعطیلی و رکود حاکم بر بازار در این روزها بیش از پیش این قشر را درگیر می‌نماید لذا ماجمعی از تشکل‌های دانشجویی کشور از جنابعالی مطالبه داریم تا در جهت کم کردن فشار بر مردم و کمک به آنها با توجه به نزدیک بودن سال نو و از دست رفتن بهترین زمان جهت سود اقتصادی، اقدامات لازم درخصوص دادن مهلت تنفس برای بازپرداخت وام های کمتر از ۵۰ میلیون تومان را مبذول فرمایید.

والعاقبة للمتقین
رونوشت به:
شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا
نمایندگان مجلس شورای اسلامی

امضا کنندگان:
 بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه
بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان
 بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان
 بسیج دانشجویی دانشگاه قم
بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه
 بسیج دانشجویی دانشگاه امام خمینی قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه
انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه آزاد ارومیه

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.