گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 348359

نامه ۳ تشکل دانشگاه امام خمینی به رئیس صداوسیما

سه تشکل دانشجویی دانشگاه امام خمینی در نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما نوشت: آبروی جمهوری اسلامی در حمایت از مستضعفین جهان است و شما به عنوان رییس صدا و سیما موظف و مکلف هستید که جلودار جریان دفاع از مسلمانان هند باشید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در نامه ای به علی عسگری نوشت:  آبروی جمهوری اسلامی در حمایت از مستضعفین جهان است و شما به عنوان رییس صدا و سیما موظف و مکلف هستید که جلودار جریان دفاع از مسلمانان هند باشید.

در این نامه آمده است:

چند روزیست که برادران و خواهران مسلمان ما در هندوستان مورد آزار و اذیت و رفتار‌های توهین آمیز و وحشیانه هندو‌های افراطی قرار گرفته اند. این قوم در بردن عرض و ناموس مسلمین و کشتار آن‌ها از هیچ عمل سبعانه‌ای دریغ نکردند. از آتش زدن و زنده زنده سوزاندن گرفته تا زنده به گور کردن و ضرب و شتم مسلمانان مظلوم با هر وسیله ممکن.

حال با این شرایط و مصیبتی که بر برادران و خوهران مسلمان ما در هند وارد آمده آیا سکوت بیش از این رواست؟! مگر نه این است که امیر مؤمنان در مورد واقعه باز کردن خلخال از پای زن یهودی فرمودند: " اگر مسلمان از این غم دق کند رواست. " او که زنی یهودی بود امیرمؤمنان آن‌گونه برخورد کرد. حال این امت رسول الله است که به خاک و خون کشیده می‌شود. فقط به جرم اعتقادشان به اسلام عزیز و فقط به دلیل اعتراض به تصویب قانون تبعیض آمیزی که نقض آشکار حقوق بشر است و قصد دارد جمعیت هند را عاری از مسلمانان کند. مگر نه این که رسول الله فرمودند: «که مسلمان برادر مسلمان است، نه خود بر او ظلم می‌کند و نه دست از حمایت او می‌کشد» پس دست یاری به سوی مسلمانان مظلوم هند دراز کنید و سکوت رسانه‌ای که شما رییس آن هستید را بشکنید.

مگر نه این است که پیامبر عظیم الشان اسلام فرمودند: " هر کس فریاد استغاثه هر مظلومی را بشنود که مسلمین را به یاری می‌طلبد، اما فریاد او را اجابت نکند مسلمان نیست. " چرا با علم به این احادیث باز هم صدا و سیمای جمهوری اسلامی موضع‌گیری جدی در مقابل کشتار مسلمانان هند نداشته است؟! آیا وقت آن نرسیده که برادران و خواهران مسلمان هندی ما ندای دادخواهی را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی بشنوند و به ادامه مسیر و گام بر داشتن در صراط حق بیش از پیش دلگرم شوند؟ صدا و سیما ام القرای جهان اسلام را چه شده است که مظلومیت مسلمانان را می‌بیند و دم فرو بسته و سخنی نمی‌گوید؟ باعث بسی شرمساری است که کشتار وحشیانه برادران و خواهرانمان با سکوت خبری در کشور اسلامی رو به روست و آنطور که شایسته و بایسته است به مسئله پرداخته نمی‌شود. مابه عنوان جمعی از دانشجویان انقلابی از صدا و سیما جمهوری اسلامی توقع داریم تا با تمام توان و ظرفیت خود در صحنه حضور پیدا کند. از سیاسی کاری به شدت پرهیز کنید و مصلحت اندیشی را کنار بگذارید چرا که در مقابل کشتار مسلمانان مصلحت اندیشی و تسامح خالی از معناست و به معنای واقعی کلمه خیانت به امت اسلامی است.

ما به عنوان جمعی از دانشجویان انقلابی از جنابعالی انتظار داریم که به عنوان رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی در سطح یک مدیر تراز انقلاب ظاهر شوید و عمل نمایید. جناب آقای دکتر علی عسگری با رسانه‌ای که رییس آن هستید فریادرس مظلومان باشید که چشم امید آن‌ها بعد از خداوند متعال به کشور‌های اسلامی است تا به یاری آن‌ها بشتابند. امروز آبروی جمهوری اسلامی در حمایت از مستضعفین جهان است و شما به عنوان رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی موظف و مکلف هستید که جلودار این جریان باشید. ما به عنوان جمعی از دانشجویان انقلابی از شما درخواست داریم در خصوص پوشش خبری کامل و مناسب و تولید برنامه‌های تحلیلی دقیق در زمینه اتفاقات هند دستور لازم را مبذول فرمایید.

ما به عنوان جمعی از دانشجویان انقلابی از شما درخواست داریم با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های صدا و سیمای جمهوی اسلامی اقدامات موثری را در جهت همدل و همراه کردن جهان اسلام برای واکنش درخور به اقدامات دولت هند انجام دهد و فشار رسانه‌ای لازم را برای پایان دادن به وحشی‌گری‌های افراطیون هند علیه مسلمانان و لغو قانون تبعیض آمیز کسب تابعیت هند که خلاف صریح مواد یک، دو، پنج و هفتم اعلامیه جهانی حقوق بشر است وارد نماید؛ و من الله توفیق

بسیج دانشجویی
جامعه اسلامی دانشجویان
انجمن اسلامی دانشجویان
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.