گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 350502

در نامه یک اتحادیه دانشجویی مطرح شد؛

نامه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد

نامه‌ای از سوی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد تنظیم گردیده است. این نامه به جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای بررسی حمله بیولوژیکی آمریکا می‌باشد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته است. این اتحادیه خواستار بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای بررسی حمله بیولوژیکی آمریکا می‌باشد. متن این نامه به شرح زیر می‌باشد:

باسمه تعالی

جناب آقای آنتونیو گوترش
دبیرکل سازمان ملل متحد

ضمن عرض سلام و احترام؛

نیک مستحضرید با توجه به بحران ناشی از کووید-۱۹ که سازمان جهانی بهداشت هم آن را تایید کرده؛ شاهد شرایط اضطراری و اخلال در امور عادی جهان هستیم. شرایطی که  ایران نیز مانند سایر کشورها با این بیماری مبارزه می کند و تعدادی از مدافعان سلامت را در این مسیر از دست داده است.

از همان روز های ابتدایی شیوع ویروس کرونا احتمال وقوع یک جنگ بیولوژیکی از سوی دولت ایلات متحده آمریکا، مطرح گردید. این احتمال امّا در حال حاضر باتوجه به مواضع دیپلماسی برخی کشورها و پاسخ های مبهم این دولت افزایش یافته است. نظر به ادعاهای عنوان شده در این خصوص و سوابق پایگاه آمریکایی در گرجستان، مبنی بر نقض قوانین بین المللی منع استفاده از سلاح های میکروبی و شیمیایی، این مهم در اذهان متبادر می شود که عامل شیوع ویروس کرونا تحت عنوان حمله بیولوژیکی، کشور آمریکا باشد. چه بسا این فرضیه با توجه به خصلت خباثت آلود و شرور آمریکا که از هر اقدام و ترفندی برای جامه عمل پوشیدن بر امیال خود به مانند مکتب ماکیاولیسم‌-که تصریح می کند، هدف وسیله را توجیه می کند- فروگذار نمی کند، زیاد دور از ذهن نیست.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ایران به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی، ضمن درخواست از سازمان ملل متحد برای بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی  برای بررسی صحت و سقم این امر، در همین راستا خواستار اعزام کار گروهی ویژه و مورد اطمینان به پایگاه فوق الذکر برای تحقیقات میدانی است تا جوانب این موضوع به دور از هرگونه مصلحت اندیشی و مماشات با قاطعیت هر چه تمام مورد ارزیابی قرار بگیرد، در پایان اعلام می دارد هرگونه اهمال در روند تحقیقات توسط سازمان ملل متحد خاستگاه تکوینی آن سازمان را که برای تضمین صلح، امنیت و حقوق بشر است به شدت زیر سوال خواهد برد و بار دیگر انفعال سازمان ملل متحد در برابر یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا را برای همگان به اثبات خواهد رساند.

رونوشت :
جناب آقای تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان بهداشت جهانی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.