گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 350866

جمعی از تشکل‌های دانشجویی آذربایجان‌شرقی خطاب به روحانی؛

حراج تربیت معلم خیانتی آشکار است!

جمعی از تشکل‌های دانشجویی آذربایجان‌شرقی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور؛ نکاتی را عطف به نامه اخیر ریاست دانشگاه پیام نور یادآور شدند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، جمعی از تشکل‌های دانشجویی آذربایجان‌شرقی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور؛ نکاتی را عطف به نامه اخیر ریاست دانشگاه پیام نور یادآور شدند. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

شروع سخن با نگاهی به دفتر تاریخ حسن مطلعی است تا نکاتی چند را خدمتتان متذکر شویم ؛ دوازدهم فروردین ماه روز شکفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نوید بخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی است که در آن دهانی به وسعت ایران با فریادی رعد آسا و پر طنین جمهوری اسلامی را آری گفتند.گفتمانی که جایگاه ویژه ای را به مقوله تعلیم وتربیت قائل است و همواره توسط رهبران معظمش مورد تاکید جدی قرار گرفته است.

تعلیم و تربیت اساسی است که نمی توان جایگاه آن را چون سایر سازمان های اجتماعی ، مدنی و حتی سیاسی قرار داد چرا که اینها خود تحت تاثیر نظام تعلیم وتربیت دچار دگرگونی و تغیر میشود و رو به صلاح یا زوال بودنشان نیز متاثر از آن است.بخش عمده شاکله شخصیتی افراد نیز در کارگاه تعلیم و تربیت شکل می گیرد بویژه تربیت در سنین پایین که قلب ، فکر و گاها حتی عقاید کودکان را به شکل دلخواه مربیان و معلمان در آورده و زان پس سخت می توان از آموخته های پیشین که چنان نقشی بر پهنه سنگ حک شده است رهایی یافت.پس محرز است توجه ویژه به تربیت معلمان نیز نباید نادیده انگاشته شود و نیازمند برنامه ریزی دقیقی است.

پرواضح است که در برنامه ریزی نیز همواره حفظ اصول اعتقادی مکتب و نظام ارزشی،فرهنگی و نگاه بلند مدت و واکاوی کلی باید سرلوحه کار باشد.معلمانی که به پیوست توانایی های کثیری که باید واجد آن باشند باید مسلح به توان چگونگی انتقال درست و موارد عدیده ای باشند که نیازمند آموزش در فضای متناسب با ماموریتشان می باشند.ماموریت انسان سازی که در تعالیم اسلامی نیز هیچ چیز با آن برابری نمی کند و سخن در رابطه با اهمیت و نگاه اصولی به تعلیم و تربیت معلم بسیار است.

اما همانگونه که به کرات شاهد بی مهری ها و ضربات مهلک به بدنه آموزش و پرورش بوده ایم باید خاطر نشان کنیم که واگذاری امر تربیت معلم یا به دیگر معنی حراج تربیت معلم خیانتی آشکار است و در ایام آتی منتظر عذر تقصیر جنابتان و متنفذان دخیل در امر واگذاری هستیم.

در پایان از حضرتعالی به عنوان رئیس هیئت دولت و هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان مستدعی است بنا به امر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) طی نامه ای خطاب به وزارت علوم ،سازمان مدیریت ،سازمان امور استخدامی و... را هرکدام به نحوی که بایسته است پای کار آورده و فرمان معظم له را عملیاتی نموده و همکاری های لازم را در راستای توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار خود قرار دهند.

و من الله توفیق

امضا کنندگان:

1. بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی
2. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند
3. بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
4. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
5. بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز
6. دفتر تحکیم وحدت دانشگاه سراسری تبریز
7. جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه امینی تبریز
8. جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سراسری تبریز

رونوشت به:

دفتر مقام معظم رهبری
مجلس شورای اسلامی
قوه قضائیه

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.