گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 351126

ایجاد ۶ خوشه کاری در دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله کرونا

در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی ۶ خوشه کاری با کمک واحدهای دانشگاه در راستای مسائل مربوط به مقابله همه‌ جانبه با ویروس کرونا ایجاد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، در راستای مسائل مربوط به مقابله همه‌جانبه با ویروس کرونا به منظور ایفای نقش مؤثر دانشگاهیان در مواجهه با پاندمی کرونا و بررسی علمی ابعاد گوناگون آن و ارائه راهکارهای عملیاتی جهت مقابله مناسب و مطلوب با آن اقداماتی در معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفته که یکی از آنها تشکیل خوشه‌های کاری با هدایت معاونین پژوهشی دانشکده ها و پژوهشکدها بوده است.

در همین راستا شش خوشه حول محور مسائل مربوط به ویروس کرونا به شرح زیر تشکیل شده که فعالیت‌های آنها به شرح زیر ارائه می‌شود:

۱- خوشه زیست-علمی‌ـ‌فناوری که به بررسی مسائل متمرکز بر علوم و فناوریهای زیستی می‌پردازد.

۲-خوشه طراحی-تولید که درگیر مسائل طراحی و تولید انواع دستگاههای مورد استفاده در این حوزه همانند دستگاههای ضد عفونی کننده، ونتیلاتورها، دستگاههای تصفیه هوا و ...است.

۳- خوشه مسائل حقوقی

۴- خوشه مسائل اجتماعی که از دو منظر روان‌شناسی و جامعه‌شناسی به بررسی مسائل رفتارهای انفرادی و جمعی در مواجهه با این رخداد می‌پردازد. ۵- خوشه مسائل اقتصادی‌ـ‌سیاسی که مسائل اقتصادی و سیاسی مترتب بر این رویداد را بررسی می کند. ۶- خوشه آسیب‌شناسی دینی و اخلاق این خوشه‌ها با تشکیل کارگروه‌های مجازی در صدد تبیین مسائل و چالش‌های پیش‌رو و یافتن راهکارهای مناسب برای گریز از آسیب‌های پیش آمده و استفاده مناسب از فرصت‌های پیش‌رو هستند.

امید است این خوشه‌ها پس از عبور از مرحله شکل‌گیری و رسیدن به مرحلة بلوغ با همفکری و استفاده مناسب از تمامی توان و ظرفیت حقیقی دانشگاهیان بتوانند نقش و وظیفة خود را در صحنة رخداد پیش‌آمده به خوبی ایفا کنند. به زودی گزارش دستاوردهای این خوشه ها به اطلاع همگان خواهد رسید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.