گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 351317

دفاع از پایان نامه ها در علوم پزشکی شهیدبهشتی مجازی شد

آخرین مصوبات معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درخصوص مسایل آموزشی ترم جاری برای فراگیران مقاطع مختلف اعلام شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دومین نشست مجازی دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه با معاونان آموزشی دانشکده ها و مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی برگزار شد.

در این نشست که در راستای پیشگیری و کنترل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد، چالش ها و راهکارهای مسایل آموزشی ترم جاری مورد بررسی قرار گرفت.

پس از طرح چالش های ارایه آموزش بصورت مجازی اعضا به بحث و تبادل نظر درخصوص راهکارهای موجود پرداختند و در نهایت مصوباتی درخصوص مسایل آموزشی فراگیران مقاطع مختلف به تصویب رسید.

مصوبات ویژه فراگیران مقاطع غیر از تحصیلات تکمیلی
براساس این گزارش در نشست مذکور با حذف واحدهای درسی دانشجویان بنا به درخواست دانشجو تا تاریخ سوم اردیبهشت ماه ۹۹ موافقت شد. در صورت بروز مشکل برای دانشجو و در صورت درخواست دانشجو و تایید دانشکده، با حذف کلیه واحدهای درسی بدون احتساب سنوات مشروط به عدم دریافت کمک هزینه تحصیلی موافقت شد. همچنین با دفاع از پروپوزال و دفاع از پایان نامه دانشجویان به صورت مجازی موافقت صورت گرفت.

با شروع مشروط دوره کارورزی دانشجویان واجد شرایط آزمون پره انترنتی سال ۹۸ به صورت اختیاری در بخش های مورد نیاز دانشکده که آموزش در آنها جاری است، موافقت شد. دانشجویانی که دوره کارورزی را به صورت مشروط شروع نکنند مشمول افزایش طول دوره می شوند.

مصوبات ویژه فراگیران مقاطع تحصیلات تکمیلی
مقرر شد دروس تئوری دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) صرفاً بصورت مجازی و ترجیحاً در سامانه نوید و وب سایت گروه آموزشی ارایه شود و آزمون این دروس نیز به صورت الکترونیک برگزار شود و معاونان آموزشی دانشکده ها با هماهنگی دانشکده آموزش مجازی در این خصوص هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

مقرر شد دروس عملی در شرایط فعلی به صورت ارائه فیلم و محتوای تعاملی در فضای مجازی نوید انجام پذیرد تا پس از مهیا شدن شرایط حضور در آزمایشگاه، موضوع پیگیری شود. براساس مصوبات این جلسه دفاع از پروپوزال ها به صورت مجازی و با استفاده از امکانات موجود انجام پذیرد.

اجرای پایان نامه های جدید که نیاز به استفاده از فضای آزمایشگاه وجود دارد، تا اطلاع ثانوی متوقف شود. با تغییر شرایط، تصمیم های جدید ابلاغ خواهد شد. در خصوص دانشجویانی که فعالیت های اجرایی پایان نامه را از قبل شروع کرده اند و تاخیر در ادامه فعالیت های طراحی شده موجب اتلاف مواد یا انقضای تاریخ استفاده از کیت ها می شود، تحت شرایط کاملاً ضروری با لحاظ کلیه شرایط رعایت فاصله گذاری فیزیکی، به صورت محدود و پس از تایید استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشکده امکان اجرا وجود دارد.

تا اطلاع بعدی دفاع از پایان نامه ها باید کاملاً به صورت مجازی انجام شود. پرداخت کمک هزینه به دانشجویان دکتری (Ph.D) با شرط حضور فعال در تدوین و ارایه محتواهای آموزش مجازی پس از تایید گروه آموزشی و دانشکده قابل انجام است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.