گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 353298

در گفتگو با منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم مطرح شد؛

منزلت و جایگاه معلمان باید ارتقا داده شود

ارائه خدمات باکیفیت در خصوص آموزش وظیفه دولت می باشد و اجرای این طرح خرید خدمات آموزشی به بهانه کم کردن هزینه که موجب تنزل شان معلمی و پایین آمدن کیفیت آموزش نیز می شود، اصلا قابل قبول نمی باشد‌. متاسفانه ما شاهد این هستیم که عدالت آموزشی در نازل ترین شکل خود اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با تعطیل شدن دانشگاه در این چند روزه تشکل های دانشجویی از کار نیفتادند و فعالیت های خود را در بسترهای مجازی از جمله اینستاگرام و اسکایپ پیش می برند. در یکی از همین برنامه های مجازی، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران با اقبال شاکری، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به گفتکو پرداختند تا دغدغه های خود را که از جنس دانشجومعلمان است را بیان کنند.

جلسه مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران با اقبال شاکری، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با موضوع مجلس یازدهم و آموزش و پرورش برگزار شد. در این گفتگو که به صورت مجازی بوده است

شاکری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: هر هزینه ای که در آموزش و پرورش می شود سرمایه گذاری است، بنده مخالف این هستم که دانشگاه فرهنگیان به یک دانشگاه عمومی تبدیل بشود.

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اجرای طرح خرید خدمات در آموزش و پرورش را ناصحیح دانست و گفت: ارائه خدمات باکیفیت در خصوص آموزش وظیفه دولت می باشد و اجرای این طرح خرید خدمات آموزشی به بهانه کم کردن هزینه که موجب تنزل شان معلمی و پایین آمدن کیفیت آموزش نیز می شود، اصلا قابل قبول نمی باشد‌. متاسفانه ما شاهد این هستیم که عدالت آموزشی در نازل ترین شکل خود اجرا می شود.

شاکری در ادامه تاکید کرد: منزلت معلمان باید ارتقا داده شود به طوری که تربیت نیروی انسانی مورد نیاز تمدن نوین اسلامی به عنوان یک شاخص در اموزش و پرورش قرار داده شود‌. ما همچنین باید توجه ویژه ای به سند تحول بنیادین داشته باشیم‌.

او در ادامه اظهار کرد: لازم است یک هیئت مشخص و دائمی توسط شما دانشجومعلمان برای بررسی دقیق مسائل آموزش و پرورش شکل بگیرد تا مجلس بتواند در خصوص مسائل آموزش و پرورش ارتباط گیری مستمر را با متخصصان این امر داشته باشد‌.

منزلت و جایگاه معلمان باید ارتقا داده شود

حمید رفیعی، جانشین مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان در این جلسه بیان کرد: یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری تحول در نظام تعلیم و تربیت و اجرای سند تحول بنیادین بوده ولی تاکنون این مسئله به عنوان یک مسئله کلان مورد توجه قرار نگرفته است. همچنین مسئله اموزش و پرورش از منظر مقام معظم رهبری مسئله اول کشور یعنی همتراز با مسئله امنیت می باشد. بنابراین مطالبه ما از نمایندگان این است که اولویت عملکردشان را در عمل طبق بیانات مقام معظم رهبری تنظیم کنند.

رفیعی ادامه داد: عدالت آموزشی یک نگاه جدی و عمیق را به میطلبد. ما باید عدالت اموزشی را فراتر از آنچه در ادبیات و در بیان گفته می شود بررسی کنیم. این یک مسئله پیچیده است و لازم است که متخصصین این حوزه ورود جدی پیدا کنند که متاسفانه ما شاهد این هستیم که اینگونه مسائل مغفول مانده اند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در پایان اظهار کرد: ما آمادگی خود را جهت ارتباط گیری با نمایندگان مجلس برای بررسی و حل مشکلات و معضلات آموزش و پرورش اعلام می کنیم. ما امیدواریم که با ورود نسل جدید معلمین شاهد تحولی عظیم در آموزش و پرورش باشیم.

لازم به ذکر است در این نشست؛ امیرحسین محقق و آرین ریاضی دوست از فعالان بسیج دانشجویی نیز به بیان نکاتی پیرامون مسائل آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، عدالت اموزشی، توجه به دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز ثقل اصلی آموزش و پرورش، مسئله کمبود معلم، خصوصی سازی در آموزش و پرورش و خرید خدمات آموزشی و... پرداختند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.