گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 354949

۱۷ دفتر تشکل دانشجویی در نامه خطاب خطاب به طهرانچی مطرح کردند؛

۸ مطالبه تشکل‌های دانشجویی از طهرانچی

۱۷ تشکل دانشجویی واحد‌های دانشگاه آزاد کشور در نامه‌ای به طهرانچی در خصوص شهریه کلاس‌های مجازی و مابه التفاوت آن به کلاس‌های حضوری نکاتی را مطرح کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ۱۷ تشکل دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد کشور در نامه‌ای به محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد نامه‌ای ارسال کردند و در آن در خصوص وضعیت این دانشگاه پس از شیوع کرونا، نکاتی را مطرح کردند، در این نامه آمده است:

ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات بدین وسیله مطالبات برحق دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را در شرایط که دانشگاه برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شده و شرایط خاصی در دانشگاه حاکم است به سمع و نظرتان می‌رسانیم؛ ان‌شاءلله در اسرع وقت نسبت به بررسی و اقدام در خصوص این مطالبات گام بردارید.

الف. با توجه به تغییر سبک تدریس به آموزش مجازی، در حالی که بخشی از دانشجویان از امکانات لازم جهت استفاده از این سبک از آموزش بهره‌مند نیستند، برای جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان نیازمند تدوین و تبیین سیاست‌های جدید در خصوص آموزش مجازی ترم تحصیلی جاری است.

ب. فراهم کردن و هماهنگی با مراجع مربوطه جهت حذف اختیاری این ترم تحصیلی بدون احتساب سنوات برای آن دسته از دانشجویان که تمایل به حذف این ترم را دارند، همچنین عودت کل یا بخشی از شهریه این ترم برای این دانشجویان

ج. شهریه کلاس‌های حضوری با کلاس‌های مجازی اخلاقاً و شرعاً یکسان نیست، لذا تعیین تکلیف شهریه کلاس‌های مجازی و تعدیل مابه التفاوت شهریه کلاس‌های حضوری و مجازی و مشخص کردن آن برای آن دسته از دانشجویانی که قصد شرکت در این کلاس‌ها را دارند لازم می‌باشد.

د. از آنجا که برخی از دانشجویان تا قبل از شرایط موجود مشغول به کار بوده و شهریه دانشگاه را از این راه تامین می‌کردند و در حال حاضر با توجه به تعطیلی مشاغل و شرایط سخت مالی برای این دانشجویان تامین شهریه غیر ممکن شده است. جهت کمک به این دسته از دانشجویان تعیین و تامین وام قرض الحسنه جهت پرداخت شهریه لازم است.

ه. به تعویق افتادن دروس عملی از ترم جاری به ترم بعد و ارائه این دروس به صورت هم نیاز برای آن دسته از دانشجویانی که امکان حضور در کلاس‌های تابستان را ندارند.

م. ارائه تمام واحد‌های این ترم در ترم آینده برای آن دسته از دانشجویانی که در این ترم حذف ترم کامل یا برخی از دروس را حذف می‌کنند

و. برنامه ریزی جهت بهبود روند آموزش مجازی و تعیین تکلیف شهریه دروس در صورت ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها و ادامه آموزش مجازی در ترم‌های آینده.

ز. پیگری اجرای بخشنامه‌های صادره از سازمان مرکزی به واحد‌های دانشگاهی، با توجه به اینکه مشاهدات دانشجویان نشان می‌دهد واحد‌ها از اجرای برخی از دستورات سر باز زده و ضمن اعلام عدم دریافت بخشنامه با دانشجویان همکاری‌های لازم را به عمل نمی‌آورند.

در پایان لازم می‌دانیم از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در کمک به کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تقدیر و تشکر نماییم.

به مدد الهی کرونا را شکست می‌دهیم.

رونوشت: دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
تشکل جنبش دانشجویی ضدصهیونیسم دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
تشکل اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
تشکل اسلامی سیاسی جامع دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.