گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 356514

سردار رحیمی در خصوص صدور گواهی نامه موتور سواری برای زنان

قانون فعلا اجازه صدور گواهینامه موتورسواری به بانوان را نمی دهد .

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازروابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور در دفتر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با سردار رحیمی دیدار و گفتگو کرد و سردار رحیمی حمایت ۱۰۰ در صدی نیروی انتظامی تهران بزرگ را از رشته موتورسواری و اتومبیلرانی را اعلام کرد و گفت: قانون فعلا اجازه صدور گواهینامه موتورسواری به بانوان را نمی دهد و در این مورد تابع قوانین هستیم.

عصر امروز دکتر مازیار ناظمی سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سردار مهماندار رئیس راهنمایی و رانندگی تهران، شهزاد کیانی دبیرکل ،فیروزه سیدمهدی نایب رییس بانوان، بیژن خراسانی مشاور رئیس فدراسیون مهدی شریعتی سرپرست کمیته آموزش، حمید احمدی نیا سرپرست کمیته ارتباطات و بازاریابی فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی حضور داشتند.

در ابتداجلسه دکتر ناظمی گزارشی از عملکرد و فعالیت ها وبرنامه و اهداف فدراسیون و اقدامات انجام شده در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین راهنمایی و رانندگی و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در جهت فرهنگ سازی رانندگی ایمن و ساماندهی مسائل مربوط به موتوسواران معیشتی و موتورهای سنگین توصیحاتی ارائه کرد و سپس هر یک از حاضرین نظرهای خود را در جلسه مطرح کردند.

سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن ابراز خوشحالی برای این جلسه و نظرهای مطرح شده اظهار داشت: ما صد در صد از رشته موتورسواری و اتومبیلرانی حمایت خواهیم کرد و با امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در اجرای این برنامه ها همکاری خواهیم کرد.

وی افزود: به نظرم بالاترین مسئول در بحث رانندگی و موتورسواری نیروی انتظامی و فدراسیون است. هر روز تعداد زیادی از انسان ها جان خود را در این مسیر از دست می دهند. استفاده کنندگان از وسایل نقلیه یا قانون را بلد نیستند یا این باور در این افراد ایجاد نشده که به خاطر سلامتی ایمنی امنیت جامعه فرد هم که شده باید قوانین را رعایت کنند.

سردار رحیمی گفت: در رابطه با موضوع خانم ها ما برای این موضوع تصمیم گیری نمی کنیم و صدور گواهی نامه موتور برای بانوان در اختیار پلیس نیست. قانون فعلا اجازه نمی دهد، این مسئله اجرایی شود.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ بزرگ با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای رعایت قوانین و مقررات گفت: در بحث فرهنگ سازی و قرار دادن انرژی ها و توان هایمان در کنار هم، من صد درصد موافق هستم که این مساله کار شود و بهترین خواستگاه را فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی می دانم.

سردار رحیمی ادامه داد: در رابطه با جمع آوری و برخورد با موتور سیکلت سواران متخلف، ما هم چنین علاقه ایی نداریم چون باور خودمان هم این است که درصد بالایی از این افراد از اقشار متوسط و ضعیف هستند و به عنوان وسیله کار از موتور سیکلت استفاده و امرا معاش می کنند.

سردار رحیمی افرود : واقعا گاهی اوقات ما مجبور می شویم برخورد کنیم و اینکه پلیس در مقابل مردم و ورزشکاران قرار بگیرد در کلیه بخش ها مخالف هستیم.

رحیمی با اشاره به بعد قهرمانی رشته موتوسورای و اتومبیلرانی گفت: اما در خصوص ورزشکاران حرفه ای که در پیست فعالیت می کنند و در مسابقات شرکت می کنند، جوانان علاقه مندی هستند که در پیست هیجان خودشان را در چارچوب تعریف شده، تخلیه می کنند. به همین دلیل صد در صد موافق هستیم و از این رشته حمایت می کنیم.

وی در خصوص بحث های اموزشی مشترک افزود: در بحث آموزش های مشترک هم ما آمادگی کامل داریم و ظرفیت های مشترک تا با فدراسیون که کمک اصلی ترین مرجع موتورسواری و ماشین سواری بتوانیم از ظرفیت هایمان استفاده کنیم و کاملا برای عموم مردم و حتی برای پرسنل نیروی انتظامی کاری کنیم تا آرامش وامنیت جامعه حفظ شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.