گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 357436

از وضعیت خوابگاه‌ها تا شروع سال تحصیلی جدید از بهمن ماه؛

۸ شرط بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی +جدول

دانشگاه ها موظفند بر اساس ارزیابی به عمل آمده در زمینه حضور فراگیران در کلاس های درس آموزش مجازی، حضوری و عرصه های آموزش عملی، بالینی، همچنین نتایج تکالیف و آزمون ها تصمیمات مقتضی را در این زمینه اتخاذ کنند.

به گزارش سرویس صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جزئیات جدید نحوه بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی از ۱۷ خردادماه ۹۹ و آزمون های علوم پزشکی در شرایط کرونا  شد.

جزئیات دستورالعمل جدید بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۱۷ خرداد
1) علاوه بر استمرار آموزش دروسی که کماکان به صورت الکترونیک قابل ارائه است در مواردی که لازم است کلاس های حضوری برای رفع اشکال و یا تکمیل آموزش دروس مذکور برگزار شود. برنامه ریزی لازم به عمل آید تا کلاس های مذکور به صورت فشرده برگزار شود. امتحان دروس مذکور پس از اطمینان از ارائه آموزش کامل محتوری دروس با هماهنگی اساتید و  اداره آموزش واحد مربوط به عمل آید.

۲) برای حضور دانشجویان بالینی از تاریخ ۱۷ خرداد ۹۹ با اولویت کارورزان و کارآموزان رشته های مختلف برنامه ریزی و اقدام شود.

۳) برای حضور دانشجویان رشته دندانپزشکی با اولویت دانشجویان مقطع تخصصی و دانشجویان سال آخیر برنامه ریزی و به نحوی اقدام شود که آموزش سایر دانشجویان، دستیاران و انجام آموزش های عملی به خصوص در مواردی که مستلزم انجام کار درمانی با بیمار است به ماه های تیر و مرداد منتقل شود.

۸ شرط بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی +جدول

۴) ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی کلیه رشته ها در مواردی که مستلزم تماس با بیمار نیست در گروه های کوچکتر که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی میسر باشد صورت پذیرد و برای مواردی که مستلزم کار با بیمار است به ماه های تیر و مرداد منتقل شود.

۵) به نحوی برنامه ریزی شود که کلیه آزمون ها در نیمه دوم مردادماه به پایان برسد ولیکن در صورت ضرورت با تصویب شورای آموزشی دانشگاه  از فرصت نیمه اول شهریور ماه به این منظور استفاده شود. برگزاری آزمون ها به صورت حضوری و یا مجازی با استفاده از ظرفیت مراکز آزمون الکترونیک بر اساس مصوبه شورای آموزش دانشگاه بلامانع است.

۶) مسئولیت پایش حضور فراگیران در کلاس های آموزش مجازی، حضوری و عرصه های آموزش عملی، بالینی و ... و تدوین شیوه نامه انضباطی رفتار با فراگیرانی که به صورت غیر مجاز از حضور در برنامه های آموزشی مجازی و حضوری تعلل ورزیده اند برعهده هر دانشگاه است.

دانشگاه ها موظفند بر اساس ارزیابی به عمل آمده در زمینه حضور فراگیران در کلاس های درس آموزش مجازی، حضوری و عرصه های آموزش عملی، بالینی، همچنین نتایج تکالیف و آزمون ها تصمیمات مقتضی را در این زمینه اتخاذ کنند.

۷) فراگیرانی که برنامه های آموزشی خود را به اتمام می رسانند موظفند در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام تا امکان استفاده بهینه از ظرفیت خوابگاه و اختصاص آن به سایر دانشجویان و رعایت استاندارد فاصله گذاری اجتماعی با هدف حفظ سلامت و ایمنی فراگیران میسر شود.

همچنین لازم است برای سال تحصیلی آینده به گونه ای برنامه ریزی شود که حتی الامکان خوابگاه دانشجویان بالینی از دانشجویان غیربالینی مجزا شود.

8) اگر چنانچه برخی از دانشگاه ها برای برخی رشته ها به دلیل وضعیت پیش آمده امکان پذیرش دانشجوی جدید برای شروع دوره از مهرماه را نداشته و تصمیم به شروع تحصیل دانشجویان جدید الورود از بهمن ماه سال جاری دارند مراتب را اعلام تا در دفترچه کنکور به اطلاع داوطلبان برسد.

همچنین مراتب امکان یا عدم امکان ارائه خوابگاه به دانشجویان جدیدالورود نیز اعلام تا از طریق دفترچه کنکور اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری