گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 357507

حامیان «زن کشیِ نجفی» دلواپس حقوق زنان شدند

«لزوم بازتعریف معنی ناموس پرستی»، «داس مرگ بر گردن رومینا»، «دخترکشی در خانه پدری»، «حکم قصاص دختر در خانه پدری»، «قربانی خانه پدری»، «خانه ناامن پدری»، «قتل رومینا در خانه پدری» و...اینها تیترهای روزنامه های اصلاح طلب درباره قتل یک زن توسط یک مرد است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از مشرق نیوز، در همین رابطه روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «خانه ناامن پدری» نوشت:«زنان و دخترانی که واژه "ناموس" را با خود یدک می‌کشند و اگر ناموسشان ناپاک شود، آبرو از کف داده‌اند. همانی که نقشه قتلشان را طرح‌ریزی می‌کند؛ گلوی دختری را می‌فشارد، چاقویی در قلبش فرو می‌کند یا اسیدی بر چهره‌اش می‌پاشد. رومینای ۱۴ ساله قربانی دیگر این پدیده اجتماعی «آبرو» در ایران است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«تاکنون چندین بار مقامات قضایی و انتظامی ایران، ناموس و آبرو را یکی از علت‌های اصلی قتل در ایران دانسته‌اند. کشته شدن رومینا اشرفی، دختری که هنوز ۱۴ سالش را تمام نکرده بود به دست پدر، موضوع قتل ناموسی را برای بار دیگر برسر زبان‌ها آورده است...خشونت علیه زنان موضوعی تازه نیست. سال‌هاست که فعالان حقوق زنان و کودکان به هر بهانه‌ای به آن پرداخته و خواستار توقف آن با تصویب قوانین پیشگیرانه در ایران شده‌اند».

ابتکار در ادامه نوشت:«در میان خبرهای مربوط به قتل غم‌انگیز رومینای ۱۴ ساله اما آنچه بیش از همه واکنش افکارعمومی را به همراه داشته، مجازات احتمالی قاتل اوست. قاتلی که از قضا میان آنها نسبت پدر و فرزندی برقرار است. کارشناسان حقوقی و وکلای دادگستری در گفت‌وگو با رسانه‌ها اگرچه حکم نهایی را در دستان قاضی پرونده می‌دانند اما پیش‌بینی می‌کنند که از آنجا‫ که قاتل خود ولی دم بوده است، دیگر حکم قصاص معنایی ندارد. اما حبس از ۳ تا ۱۰ سال و دیه‌ای که ابتدا به مادر و سپس به خواهر و برادر مقتول تعلق می‌گیرد، همچنان برقرار است، هرچند بازهم تصمیم چند و چون آن با قاضی پرونده خواهد بود. قاضی که شاید به دلیل حضورش در یک دادگاه محلی احکامی متفاوت‌تر و کمتر سخت‌گیرانه‌ای را صادر کند».

حامیان «زن کشیِ نجفی» دلواپس حقوق زنان شدند

اما واکنش زنجیره ای روزنامه های اصلاح طلب به مسئله قتل یک زن توسط یک مرد در شماره امروز از چند منظر قابل بررسی است.

اول اینکه، سال گذشته یک مرد ایرانی همسر دوم خود را که زنی جوان بود و ۳۰ سال از مرد نیز کوچکتر بود، با اسلحه گرم –غیرمجاز- به قتل رساند. مرد در حالیکه یک بالش به دست داشت در اقدامی غافلگیرکننده زن جوان را به قتل رساند. زن جوان در زمان وقوع این جنایت بارها از همسرش(که به دلیل اختلاف سنی زیاد، جای پدرش بود) درخواست کرد که از اقدام جنایتکارانه صرفنظر کند، اما مرد مسن توجهی نکرد و قتلی دلخراش اتفاق افتاد.

دوم اینکه، در شرایطی که یک مرد در اقدامی جنایتکارانه، همسر دومش را که زنی جوان بود به قتل رسانده بود. فعالین و رسانه های اصلاح طلب تمام قد از «قاتلِ یک زن» حمایت کردند! اصلاح طلبان تاکید داشتند که قاتل انسانی باشخصیت و جنتلمن و خوشنام است و نباید اعدام شود.

سوم اینکه، در شرایطی که یک مرد، با ارتکاب خشونت خانگی یک زن جوان را به قتل رسانده بود، اصلاح طلبان تاکید کردند که این مسئله ای خصوصی و شخصی است و «ما اصلاح طلبان» در مسائل شخصی و خانوادگی افراد دخالت نمی کنیم.

چهارم اینکه، آن زمان هیچ طرح گرافیکی در حمایت از حقوق زنان و هیچ سرمقاله ای در نقد خشونت خانگی در صفحه اول روزنامه های اصلاح طلب نقش نبست. در عوض دهها مقاله و گزارش در تجلیل از «قاتلِ یک زن» در روزنامه های اصلاح طلب کار شد و قاتل در حد یک «قهرمانِ مظلوم» بالا رفت و مقتول آماج توهین و تهمت و فحاشی قرار گرفت؛چرا؟! چون قاتل یک اصلاح طلب مشهور به نام «محمد علی نجفی بود»، همان شخصی که وقتی شورای شهر اصلاح طلب تهران او را به عنوان شهردار انتخاب کرد، گفت:«تهران را به شهری امن و آرام برای همه زنان تبدیل می کنیم»!

پنجم اینکه، نگاه قبیله ای و سیاست زده و ابزاری اصلاح طلبان به موضوع زنان در پرونده نجفی، بیش از پیش ثابت کرد که این طیف به هیچ عنوان از کمترین صلاحیت و شایسستگی برای اظهارنظر درباره موضوع «حمایت از حقوق زنان» برخوردار نیست.

ششم اینکه، در یکی دو روز اخیر، رسانه های اصلاح طلب در داخل کشور در یک همصدایی آشکار با رسانه های معاند از جمله بی بی سی(رسانه ملکه انگلیس)، صدای آمریکا(رسانه دولت تروریست آمریکا) و ایران اینترنشنال(رسانه وابسته به آل سعود) موضوع قتل «رومینا اشرفی» را ناشی از اعتقادات دینی پدرش جا زده اند! این در حالی است که یکی از مهمترین نهیب های قرآن به عصر جاهلیت، مسئله دخترکشی است. درحقیقت اقدام جنایتکارانه پدر رومینا کاملا در تعارض با اعتقادات دینی و مذهبی مسلمانان است.

هفتم اینکه، قانونگذاران اصلاح طلب شریک جرم پدر رومینا هستند. «جلیل محبی» دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به این مسئله نوشت:«مهرماه گذشته قانونی درباره قتل ناشی از اسیدپاشی تثویب شد که مجازات تعزیری بدل از قصاص را از ۱۰ سال به ۳۰ سال افزایش می داد، هر چه به طراح طرح، خانم فاطمه حسینی و نمایندگان فراکسیون امید(آقایان فتحی و کاظمی) اصرار کردم، قبول نکردند که مجازات تعزیری پدری که فرزندش را به قتل می رساند را افزایش دهند».

هشتم اینکه، یکی از کاربران فضای مجازی از طیفی که- در داخل و خارج از کشور- به جنجال سازی از پرونده قتل رومینا اقدام کرده اند، با عنوان «کاسبان خون» نام برده و نوشته:«همان هایی که نه به کودک همسری می گفتند، از دوست پسر داشتن یک دختر ۱۳ ساله به نیکی یاد می کنند! مشکلشان دخترک مظلوم نیست، این ها با اسلام سر جنگ افتاده اند؛ به دنبال بهانه می گردند».

** حرکت نفتکش های ایرانی به ونزوئلا، میوه برجام است

روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان «اصولگرایان علیه ثمره دیپلماسی» نوشت:«چگونه برجام سبب شد کشتی های ایرانی بتوانند آزادانه حرکت کنند؟؛طعم پیروزی دیپلماتیک ایران در برابر آمریکا و رسیدن دو نفتکش از پنج نفتکش ایرانی که عازم ونزوئلا بودند به مقصد هنوز زیر زبان‌مان مزه نکرده بود که خبر رسید گروهی از اصولگرایان تلاش دارند علاوه بر تصاحب این پیروزی، دولت را به دلیل سیاست‌هایی که طی سالیان گذشته در عرصه بین‌المللی و به ویژه در موضوع برجام اتخاذ کرده بود، سرزنش کنند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ دولت یازدهم در ایران مذاکراتی جدید را برای رسیدن به توافق با ۱+۵ آغاز کرد. این مذاکرات پس از دو سال به نتیجه رسید و در ۱۳۹۴ برنامه جامع اقدام مشترک ایران موسوم به برجام به امضا رسید. چندی بعد نیز قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد برای حمایت از برجام صادر شد و به تبع آن تمامی قطعنامه‌های پیشین علیه کشورمان از جمله قطعنامه ۱۹۲۹ لغو شدند. همین پیروزی حقوقی بود که سبب شد هیچ کشوری در دنیا اجازه توقیف یا بازرسی از کشتی‌های ایرانی را نداشته باشد و ایران به‌طور قانونی و با پرچم خود بتواند به تجارت بپردازد. به همین دلیل می‌توان گفت در صورتی که برجام نبود ایران هیچ‌گاه نمی‌توانست آزادانه نفتکش‌هایی را راهی ونزوئلا کرده و به این کشور سوخت برساند».

حامیان «زن کشیِ نجفی» دلواپس حقوق زنان شدند

از جماعتی که پیش از این «پیروزی مدافعان حرم به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی» بر داعش را ثمره و دستاورد برجام نامیده بود، هیچ بعید نیست که حرکت نفتکش های ایرانی به سمت ونزوئلا را نیز میوه برجام جا بزند!

این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که برجام موجب شده که هیچ کشوری اجازه توقیف یا بازرسی کشتی های ایرانی را نداشته باشد. این ادعای مضحک در حالی است که همین چند وقت پیش، انگلیس که عضو برجام نیز می باشد، در اقدامی غیرقانونی و خصمانه یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد! پس چرا برجام مانع از توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس نشد؟!

در پسابرجام، دولت آلمان- که ار اعضای برجام نیز می باشد- در اقدامی توهین آمیز و خصمانه از سوخت رسانی به هواپیمای ظریف خودداری کرد. برجام حتی نتوانست بنزین هواپیمای ظریف را تأمین کند، چه برسد به اینکه بخواهد عامل حرکت آزادانه نفتکش های حامل بنزین ایران به ونزوئلا باشد.

آنچه حرکت آزادانه و افتخارآمیز نفتکش های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا را تضمین کرد، سیلی عین الاسد و توقیف نفتکش انگلیسی و پرتاب اولین موشک نظامی ایران به فضا بود. «اقتدار»، احترام می آورد، نه انفعال

** آقای مطهری؛ دموکرات ها و جمهوری خواهان دو روی یک سکه هستند

«علی مطهری» نماینده سابق مجلس و کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم در یادداشتی در روزنامه ایران با عنوان «انتظارات از مجلس یازدهم» نوشت:«مجلس یازدهم در شرایط خاصی از نظر شرایط جهانی و شرایط داخلی روی کار آمده است.امروز گذشته از بلای کرونا - که البته مختص ما نیست‌ - تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی امریکا قرار داریم و حدود شش ماه به انتخابات ریاست جمهوری امریکا باقی است. رفتار ایران می‌تواند در انتخاب شدن یا نشدن ترامپ مؤثر باشد...نوع رفتار ما با امریکا و اروپا در چند ماه آینده از حساسیت زیادی برخوردار است».

مطهری در ادامه نوشت:«از سوی دیگر بهبود روابط ما با کشورهای منطقه، علاوه بر آثار مثبت اقتصادی می‌تواند در نوع نگاه غربی‌ها به ایران مؤثر باشد. امروز برخی از کشورهای عربی بیش از آنکه از اسرائیل بترسند، بواسطه برخی اظهارنظرها یا جوسازی‌ها از ایران می‌ترسند و همین امر باعث شده است که بیشتر به دامان امریکا و اسرائیل پناه ببرند. لذا باید این ترس از طریق دوری از فرقه‌گرایی و عمل به وحدت واقعی اسلامی زدوده شود. مجلس یازدهم باید به این موضوعات در سیاست خارجی توجه داشته باشد».

حامیان «زن کشیِ نجفی» دلواپس حقوق زنان شدند

جان کری، وزیر خارجه دولت اوباما در روزهای آخر مسئولیتش گفته بود که ما با مذاکره، صنعت هسته ای ایران را با محدودیت گسترده مواجه کردیم و حالا نوبت دولت بعدی(ترامپ) است که همین رویکرد را در حوزه دفاعی و قدرت منطقه ای ایران اعمال کند.

جان کری در اظهارنظری دیگر گفته بود که اگر ما(دموکرات ها) نیز جای ترامپِ جمهوری خواه بودیم از برجام خارج می شدیم، اما ترامپ کمی عجله کرد، او باید مسئله موشکی و منطقه ای را جلو می برد و سپس از برجام خارج می شد.

فعالین اصلاح طلب بارها اذعان کرده اند که حتی اگر هیلاری کلینتون(مادر داعش) به کاخ سفید راه پیدا می کرد چه بسا سیاست های سختگیرانه تری نسبت به ترامپ درباره ایران اتخاذ می کرد.

در حال حاضر نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات از جمله «جو بایدن» صراحتا اعلام کرده اند که در صورت پیروزی در انتخابات به صورت مشروط به برجام بازخواهند گشت و شرط اصلی بازگشت به برجام، کلیدزدن مذاکرات موشکی و منطقه ای با ایران است؛ این همان مسئله ای است که ترامپ نیز بارها مطرح کرده است.

آغاز جنگ تحمیلی، ترور دانشمندان هسته ای، اعمال شدیدترین تحریم های ضدایرانی، فتنه ۸۸ و موارد متعدد دیگر همگی در دوره حضور دموکرات ها در کاخ سفید رخ داده است. جمهوری خواهان و دموکرات ها در هر مسئه ای با یکدیگر اختلاف داشته باشند، در دشمنی با ایران هیچ اختلاف نظری با یکدیگر ندارند.

شرط موفقیت در سیاست خارجی، اجرای رویکرد مقتدرانه و پرهیز از انفعال و وادادگی است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری