گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 357586

خبرنگاری که ۲۰سال برای مصاحبه با نصرالله انتظار کشید

خبرنگار زن لبنانی که ۲۰ سال برای صحبت با سید حسن نصرالله انتظار کشیده بود در گفتگو با پایگاه خبری العهد از حواشی مصاحبه با وی گفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، سه‌شنبه شب هفته جاری «بثینه علیق» خبرنگار لبنانی در رادیو نور با «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان گفتگویی انجام داد. برنامه «السیاست الیوم» بارها به شایستگی و کارآمدی این روزنامه نگار زن اذعان کرده است. با توجه به چهره محبوب و استثنا‌ئی سید حسن نصرالله٬ بنابراین مصاحبه با وی نیاز به پوشش رسانه ای شخص توانمندی همانند بثینه علیق دارد. وی از فرهنگ بسیار بالایی برخوردار است و از جزییات وقایع تاریخی لبنان نیز به خوبی آگاه است.

20 سال انتظار بثینه برای مصاحبه با سید حسن نصرالله

بثینه طی مصاحبه‌ای با پایگاه خبری العهد می‌گوید: من از زمان شروع کار حرفه ای خبرنگاری در سال 2000، منتظر ملاقات با سید حسن نصرالله بودم. مصاحبه با وی ارزش این همه انتظار را داشت و این رویایی است که هر روزنامه نگاری در سر می پروراند. وقتی در مورد سید حسن نصرالله صحبت به میان می‌آید در مورد شخصیتی صحبت می کنیم که دارای تمام محورهایی است که به رادیو یا تلویزیون رنگ و لعاب می‌بخشد.

اشک شوق بثینه در مصاحبه با سید حسن نصرالله

بثینه لحظه دیدار با سید حسن نصرالله را یکی از زیباترین لحظات زندگی خود می‌داند و این دیدار لحظه بسیار مهمی در زندگی شخصی و حرفه‌ای او رقم زد و به اعتقاد وی این یک موهبت الهی برای او از جانب خداست. روزنامه نگار‌ زن لبنانی همچنین افزود کسی که با این شخص ملاقات می‌کند خواهد دانست که اویک رهبر سیاسی نیست بلکه یک رهبر انسانی است که رفتاری خاضعانه دارد. بثینه علیق همچنین ادامه داد: در ابتدای گفتگو با دبیر کل حزب الله هیجان داشتم و از همان ابتدای جلسه از رفتار متواضعانه ایشان، عزت نفس و اطمینان و آرامش درونی را احساس کردم. وقتی برای اولین بار ایشان را دیدم احساس کردم وی را از مدت ها قبل می شناسم؛ اما نکته جالب اینجاست که ایشان نیز با ما به گونه ای رفتار کردند که گویا مدت هاست ما را می‌شناسند و مهمانان نیز از استقبال گرم ایشان برخوردار شدند.همه حضار نیز به اتفاق آرا از برجستگی شخصیت وی صحبت کردند.

بثینه سال های متوالی سوالات مربوط به دیدار سید حسن نصرالله را در یک دفترچه کوچکی یادداشت می کرد وهرگاه سوالی به ذهنش می‌رسید آن را به دفترچه خود اضافه می‌کرد. به اعتقاد وی این سوالات برای مصاحبه جامع با شخصیتی همچون سید نصرالله کافی نبود؛ چراکه موضوعات منطقه‌ای، بین‌المللی و محلی در صحبت با ایشان وجود دارد که نیازمند سوالات جامع تری است و همچنین پرسش های زیادی در رابطه با موضوعات محلی و منطقه ای بود که به دلیل کمبود وقت مجال مطرح شدن آنها نبود.

علیق که در مصاحبه رادیویی کاملا کارآمد است، تاکنون مصاحبه تلویزیونی راتجربه نکرده بود. اما به دلیل اهمیت گفتگو،این مصاحبه باید با صد او تصویر همراه می‌شد.او فراموش کرده بود که در صحنه تلویزیون حضوردارد و از زمان حضورش در صفحه تلویزیون فضای جدید ونوظهوری در حرفه او آغاز شد.اما تصمیم گرفت دراین مورد فکر نکند تا تمرکز بیشتری برمضمون داشته باشد. وی در طول مصاحبه اش فراموش کرد که جلوی دوربین حضور دارد واحساس کرد همان روال کاری در استودیو رادیورا انجام می‌دهد.

بثینه تاکید کرد که در خلال صحبت با سید حسن نصرالله احساس غریبگی نداشت و از تجربه زیادی در این مصاحبه دشوار برخوردار شد. این گفتگو با تمام مصاحبه های قبلی متفاوت بود. تفاوت این گفتگو در ارزش و موقعیت سیاسی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی سید حسن نصرالله بود. شخصیت وی با تمام شخصیت ها متفاوت است٬ ما در اینجا با شخصیتی قاطع در مقابل دشمن صهیونیستی مواجه هستیم که شخصیتی تاثیرگذار بر اوضاع منطقه و جهان دارد. زمانی که سید نصرالله یک تحلیل یا اطلاعات خاصی را ارائه می‌دهد، بر صحنه سیاست تاثیر گسترده‌ای می‌گذارد و بنابراین گفتگو با وی تجربه متفاوتی است.

بثینه می‌خواست سید نصرالله همچنان پیوسته به سخنان خود ادامه دهد منتظر فرصت مناسبی برای پرسیدن سوال های دیگری بود. او معتقد است که باید به همین روش عمل می‌کرد؛ زیرا با یک شخصیت سمبلیک روبرو بود. به اعتقاد علیق ، از دیدگاه حرفه‌ای، هر میهمان حریم شخصی خود را دارد و به همین دلیل وقتی برای گفتگو با هر مهمان آماده می شویم، مطالعه مشابهی را در مورد این میهمان انجام می دهیم. بنابراین شخصیت برجسته سید حسن نصرالله تکنیک‌های برجسته‌ای را می‌طلبد. تکنیک های گفتگو با یک تحلیلگر سیاسی متفاوت از شخصیت نماینده یک حزب سیاسی و یا رئیس جمهور یا روحانی است و صحبت با هریک از آنها سبک و سؤالات متفاوتی را می‌طلبد. بنابراین در گفتگو با این شخصیت برجسته باید ابتدا سخنان وی را شنید تا همه سخنان خود را به پایان برساند؛ چرا که کلمه به کلمه سخنان ایشان حائز اهمیت است.

بثینه علیق اظهار داشت که با توجه به تجربه رسانه های قبلی در گفتگو با دبیر کل حزب‌الله لبنان، وی با پرسیدن هیچ سوالی مشکلی ندارد. بثینه معتقد است سوالات یک خبرنگار به عنوان نماینده مردمی و دوستدار مقاومت در برابر این شخصیت والا کاملا محترمانه باشد. این سوالات در رسانه های مقاومت تازگی ندارند و بارها پرسیده شده و ایشان نیز هربار با صراحت جدی و عالی پاسخ دادند.

علیق در پایان سخنان خود، از مصاحبه با سید حسن نصرالله ابراز قدردانی و رضایت کرد و افزود که دبیر کل حزب الله اساس و مبنای این نوع مصاحبه است که با توجه به شخصیت استثنایی وی گفتگو با او در همه صحنه ها ارزش فراوانی دارد. بثینه علیق در پایان از کانال ها و سایت های خبری قدردانی و ابراز امیدواری کرد که همه آنها در سطح رسانه ای متناسب با سطح دبیر کل حزب الله و مقاومت فعالیت کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری