گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 357830

واکنش یک فعال دانشجویی درپی قتل رومینا

قائم‌مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید مراقب سوءاستفاده از ماجرای «رومینا» باشیم، گفت: باید حواسمان باشد با وعده آزادی بی قید و بند به زنان، جوان های کشور را از جریان اصلی و تفکر و هدف اصلی پیشرو خارج کنند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ محمدمهدی سوری قائم مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به ماجرای رومینا گفت:  قطعاً این اتفاقی که در تالش برای یکی از هموطن هایمان رخ داده همه ما را دچار تاسف و تاثر کرده، اما عملی که دختر تالشی را با این اتفاق مواجه کرده بسیار جای تفکر و تأمل دارد.

وی افزود: این موضوع نشان دهنده تاثیرگذاری فرهنگ غرب در کشور است و اینکه قطره قطره اقیانوس عظیم فرهنگ اصیل ایرانی را مسموم کرده که سال‌ها برنامه ریزی و کار فرهنگی نیاز است که فرهنگ ایرانی دوباره در کشور غالب شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: از طرفی هم حواسمان باید به غرب زده های اسکاتلندی باشد که مبادا با استفاده از این چنین موضوع هایی و ایجاد بازی‌های کثیف و دوقطبی‌های ساختگی که توسط «مستر جیکاک» های حال حاضر ایجاد می‌شود دوباره فضای کشور در سال قبل از مهمترین انتخابات چند دهه اخیر نشود، مانند انتخابات های چند دوره قبل که جریان دولت حاکم و آقای روحانی با ایجاد دو قطبی هایی سعی داشتند مسائل مهم تر را از دید خارج کنند،  این در حالی است که خود رئیس جمهور به تمام وعده هایی که داده و با آنها شعار و دو دستگی ایجاد کرده هنوز عمل نکرده است.

سوری تاکید کرد: باید حواسمان باشد که دوباره اجازه ندهیم با وعده آزادی بی قید و بند به زنان، مانند آنچه در جریان «سحر خدایاری» رخ داد و بحث «سرهنگ-حقوقدان» ، «معتدل- تندرو» جوان های کشور را از جریان اصلی و تفکر و هدف اصلی پیشرو خارج کنند.

قائم مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان ایران گفت: اینجا وظیفه جنبش دانشجویی پر رنگ می‌شود و به چشم می‌آید که باید با ایجاد جریان‌های فرهنگی و گفتمان سازی فتنه را در ندفه خفه کنند، توجه داشته باشید که اگر دولت روحانی از آزادی صحبت می کند خود محدود کننده ترین دولت بوده است، از بحث فیلترینگ‌ها گرفته تا بکار نگرفتن بانوان در کابینه اش.

وی افزود: همان طور که می‌دانید رهبر انقلاب هم از جایگاه ویژه زنان در جامعه صحبت کرده اند و اخیرا در حساب توییتری خود هم به این موضوع اشاره کردند و فرمودند: « جامعه، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اخلاقی، باید با کسانی که تعدّی به زن را حقّ خودشان می‌دانند، برخورد سخت بکند؛ قانون هم باید در این زمینه مجازات‌های سختی را پیش‌بینی کند.» 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: چنانکه از گذشته هم در ایران و در جامعه اسلامی جایگاه رفیعی برای زنان قائل بوده اند و ما هم به عنوان فعال دانشجویی در ماجرای اخیر به شدت خواستار محاکمه قاتل می‌باشیم. اما نباید از این هم بگذریم که ارتباط ناپسند این دختر و پسر مورد نظر به هیچ عنوان در جامعه و تمدن ایرانی اسلامی تایید نمی‌شود و خود این عمل هم با شرع و قانون منافات دارد.

وی در خاتمه با بیان اینکه باید مراقب سوءاستفاده از ماجرای « رومینا» باشیم، گفت: باید به دنبال راه چاره ای برای حل معضل فرهنگی ایجاد شده در بین جوان ها بگردیم و خود به عنوان پیشتازان عرصه جنگ فرهنگی در این خصوص مطالعات و فعالیت هایی خواهیم داشت، امید واریم که مسئولین هم در این باره تصمیماتی اتخاذ کنند چرا که روز به روز کشور چالش فرهنگی اش بیشتر می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری