گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 358025

تمهیدات لازم جهت حضور دانشجوها در دانشگاه خوارزمی

کارگروه دانشگاه خوارزمی، برای انجام مقدمات حضوری دانشجویان در ایام بیماری کرونا برگزار شد، دانشجویان درصورت تایید پزشک و تکمیل فرم سلامت اجازه تردد خواهند داشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛به نقل از مهرجلسه کارگروه دانشگاه خوارزمی برای انجام مقدمات حضور دانشجویان در ایام بیماری کرونا برگزار شد. در این جلسه بر اقداماتی از قبیل معاینه و سنجش سلامتی دانشجویان توسط مرکز بهداشت و درمان و تکمیل فرم سلامت تاکید و مقرر شد دانشجویان در اولین مرحله به درمانگاه دانشگاه مراجعه و پس انجام معاینات بالینی و تایید پزشک و تکمیل فرم های سلامت اجازه تردد داشته باشند.

همچنین مشخصاً مدیریت امور عمومی هماهنگی لازم برای ضدعفونی اماکن عمومی، محل‌ کلاس‌ها و آزمایشگاه ها و در اختیار قرار دادن ماسک و دستکش برای نیروهای خدمات و دانشجویان را انجام دهد.

از نظر آموزش دانشگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که نیاز به خوابگاه ندارند می توانند به صورت حضوری در دانشگاه وارد شوند، مضاف بر اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان نامه و رساله خود هستند و به دلایلی ناشی از بیماری کرونا و سایر شرایط خاص، دیگر امکان حضور برای فعالیت های پژوهشی را ندارند، درخواست و مستندات خود را از طریق سامانه سجاد به کمیسیون موارد خاص ارائه دهند تا  پس از بررسی در ارتباط با مرخصی بدون احتساب سنوات آنها تصمیم گیری شود.

بازگشایی خوابگاه ها برای حضور دانشجویان بصورت محدود و پس از بررسی همه جوانب اطلاع رسانی خواهد شد.

رستوران آزاد بازگشایی شده و صرفاً به صورت بیرون بر به ارائه خدمات می‌پردازد. ارائه خوابگاه منوط به ابلاغ رسمی ستاد کرونا و همچنین رعایت پروتکل های مصوب است. با توجه به شرایط موجود و ظرفیت خوابگاه‌ها در صورت بازگشایی خوابگاه به طور کامل و حضور دانشجویان کارشناسی حتی در ایام امتحانات امکان فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نخواهد داشت.

با توجه به اینکه تاریخ شروع امتحانات از ۱۴ تیر تا اول مرداد ماه است و ایام امتحانات در اوج گرماست و نیاز به سیستم های سرمایشی است لذا دفتر فنی باید نسبت به تجهیز آنها اقدام کنند.

تصمیم بر انجام اکثر آزمون های پایان ترم بصورت مجازی است و در این ارتباط باید تصیمیم گیری توسط استاد درس و دانشکده مربوطه اعلام شود. در ارتباط با کلاس های های عملی دانشجویان کارشناسی و زمان حضور آنها بعد از تصمیم شورای آموزشی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا این لحظه بدون امکانات خوابگاهی بوده و در صورت تصمیمات دیگر اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین مقرر شد تمام اقدامات بخش های مختلف در ایام شیوع کرونا، به خصوص در بخش های دانشجویی، حراست و کتابخانه، تمام مراحل تسویه حساب دانشجویان و نحوه انجام آن به صورت غیرحضوری باشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.