گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 358099

پیشنهاد تشکل‌های دانشجویی دانشگاه یزد برای برگزاری امتحانات

جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه یزد در نامه‌ای به لقمانی، ریاست دانشگاه یزد پیشهادات خود را برای برگزاری امتحانات پایان ترم ارائه کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از نهاد‌های دانشجویی دانشگاه یزد در نامه‌ای به برید لقمانی، ریاست دانشگاه یزد خواستار توجه ویژه وی به شیوه برگزاری امتحانات شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر قاسم برید لقمانی، ریاست محترم دانشگاه یزد؛ بنا به درخواست تعداد کثیری از دانشجویان و اعتراض به نحوه برگزاری امتحانات وظیفه خود دانستیم تا موارد ذیل را برای پیگیری خدمت جنابتان برسانیم انشاالله که در افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه موثر باشد:

۱-باتوجه به برگزاری مجازی دروس بنا به رسم همیشگی امکان اعمال فرجه یک هفته پیش از امتحانات از سمت دانشجویان وجود ندارد؛ لذا در صورت امکان فرج‌های یک هفت‌های به صورت رسمی در تقویم آموزشی لحاظ بشود تا دانشجویان فرصت کافی جهت جمع بندی دروس و کسب آمادگی جهت شرکت در امتحانات پیدا کنند.

۲- تجربه امتحانات میان ترم که توسط اساتیدبرگ زار شد یک نکته تلخ داشت و آن اینکه اساتید به جهت جلوگیری از تقلب اقدام به کاهش شدید زمان پاسخگویی به سوالات کرده و از استاندارد‌های آموزشی پاسخگویی به سوالات دوری م یجستند که این امر به جای کاهش میزان تقلب باعث افزایش میزان آن نیز شده بود چرا که دانشجویان با سطح درسی متوسط نیز دیگر قادر به پاسخگویی سوالات نبوده و آنان نیز به تقلب از چند دانشجوی برتر کلاس اقدام میکردند، لذا خواهشمندیم با امکان طراحی سوالات مختلف و یکسان نبودن سوالات دانشجویان زمان پاسخگویی به سوا لات به استاندارد‌های آموزشی بازگردد.

۳-باتوجه به مجازی بودن امتحانات اکثر اساتید بر درجه سختی امتحانات افزودهاند که این امر باعث شده زمان بیشتری جهت مطالعه امتحانات لازم باشد لذا از شما تقاضامندیم جهت حل این مشکل در صورت امکان بازه دوهفت‌های امتحانات به سه هفته افزایش یابد.

۴- با توجه به این مسئله که خیلی از دروس بدون امتحان میانترم تا به اینجای کار ادامه داشته و احتمالا فرصت و یا برنامه ریزی خاصی برای میانترم در ادامه ترم نیز وجود ندارد میزان نمره پایانترم و ضریب آن به شدت افزایش یافته است لذا خواهشمندیم با اختصاص بارم نمره به فعالیت‌های کلاسی، کوییز‌های میا نترم، حل تمرین و ... تا حدی از حجم نمره پایانترم کاسته شود.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
انجمن علمی کل دانشگاه یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه یزد
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه ی زد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
هیأت دانشجویی فاطمیون
کانون های فرهن گی هنری دانشگاه یزد
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری