گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 358126

مسکن ملّی، در خدمت دهک‌های ۴ تا ۷

نبیان گفت: تعدادی از واحد‌های مسکونی اقدام ملی به اتمام رسیده و در حال انجام محوطه سازی آن‌ها هستیم که در روز‌های آتی نخستین افتتاح‌های اقدام ملی مسکن انجام خواهد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تیم پنج نفره در تمامی استان‌ها، همه زمین‌های سازمان ملی زمین و مسکن با نوع کاربری، اراضی در محدوده و یا حرایم را شناسایی و تعیین کرد که بر اساس ماده ۶ قانون ساماندهی، کدامیک از اراضی برای ساخت و ساز مناسب است.

نبیان تصریح کرد: با مجموعه مطالعات و بررسی‌های انجام شده، هم اکنون وزارت راه و شهرسازی اطلاع کاملی از موجودی اراضی با نوع کاربری سازمان ملی زمین و مسکن در سراسر کشور دارد.

وی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی به منظور سرعت دادن به امر تولید مسکن، توضیح داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان همکار وزارتخانه و به عنوان کارگزار سازمان ملی زمین و مسکن، زمین‌های تخصیص یافته اقدام ملی را در شهرهای کوچک با همکاری نهادهای دیگر از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث می‌کند و در اختیار دهک‌های یک تا سه قرار می‌دهد. همچنین، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت بخشی از واحدهای مسکونی اقدام ملی مسکن برای دهک‌های ۴ تا ۷ نیز بر اساس برنامه‌ریزی برعهده دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از رفع موانع همکاری این وزارتخانه و بنیاد مسکن در استان‌ها خبر داد و گفت: ابلاغیه‌ای به تمامی استان‌ها صادر شده و بر اساس آن اداره کل راه و شهرسازی استان‌ها مکلف هستند اراضی شناسایی شده برای احداث مسکن ملی را در شهرهای کوچک در اختیار بنیاد مسکن بر اساس تیپ قراردادی قرار دهند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: علاوه بر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که می‌تواند ساخت وساز را انجام دهد به دستور وزیر راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام هم می‌تواند اینکار را انجام دهد. با این شیوه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) می‌تواند به عنوان نهاد عمومی در ساخت وساز مشارکت کند که در تعدادی از استان‌ها اینکار در حال انجام است. در برخی از مناطقی که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زمین در اختیار دارد از طریق همان ستاد ساخت وساز انجام می‌شود و در مناطقی که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زمین در اختیار ندارد، اراضی توسط اداره کل راه و شهرسازی تامین می‌شود.

نبیان تصریح کرد: برای سرعت دادن به امر تولید مسکن با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا تعاونی‌هایی که سابقه فعالیتی مناسب دارند در اقدام ملی مشارکت کنند. انجام و ابلاغیه‌ها صادر و تیپ قراردادی به استان‌ها ارایه شد و هم اکنون تعدادی از استان‌ها شروع عملیات را دارند و در تعدادی از استان‌ها پیشرفت فیزیکی بالایی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پایان بیان کرد: به عنوان نمونه در استان کرمان و در شهر سیرجان، تعدادی از واحدهای مسکونی اقدام ملی به اتمام رسیده و در حال انجام محوطه سازی آنها هستیم که در روزهای آتی نخستین افتتاح‌های اقدام ملی مسکن انجام خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری