گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 361471

سیدمحمد مهدی توسلی

موسوی خوئینی‌ها؛ مسئول وضعیت «بد» معیشتی مردم

حالا که وضع نارضایتی مردم از عملکرد اصلاح طلبان به اوج خود رسیده که رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارزِ موسوی خوئینی‌ها اعتراف می‌کند دیگر مردم به ما رای نمی‌دهند کاری می‌کند که مرد پشتِ پشتِ پرده اصلاحات بیرون بیایید و سعی کند از رویکرد فرار رو به جلو استفاده کند اما این بازی تکراری برای مردم نخ نما شده و به جایی نمی‌رسد.

«خبرنامه دانشجویان ایران»: سیدمحمد مهدی توسلی// مرد پشتِ پشتِ پرده اصلاحات بالاخره بیرون اومد؛ «موسوی خوئینی ها» همان مردی که امروز سعی دارد صندلی خود را به عقب براند، در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 هم باز از روحانی حمایت می کند؛ همان روحانی که در 4 سال اول نه تنها گلی به سر مردم نزد بلکه مشخص بود چطوری با نخ و سوزن یواش یواش داره جیب مردم رو کوچیک و کوچیک تر می‌کنه ولی باز موسوی خوئینی‌ها به از روحانی حمایت کرد. البته نمی شود فقط موضوع حمایت شخصیت های اصلی اصلاحات مثل موسوی خوئینی ها و سعید حجاریان را نوعی سیاسی کاری دانست، سیاست رویه مواضع و رخدادهاست ولی آنچه در واقعیت پیروزی های انتخاباتی این اشخاص حاصل می شود در لایه های اقتصادی و منافع شخصی در اقتصاد است که در یادداشت های بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اما مسئول وضعیت تنگناهای این روزهای مردم کیه؟

باید یادمان باشد و آنهایی که یادشان نمی آید به یادشان بیاوریم که مجمع روحانیون مبارز با دبیر کلی موسوی‌خوئینی‌ها و ریاست شورای مرکزی محمد خاتمی بیانیه صادر کرد و از مردم خواست با رای «قاطع» از روحانی حمایت کنند.

این یادآوری از آن جهت نیست که فقط موضوع را در حد مسئله سیاسی و یا حزبی تعبیر کنیم که کارکردش تا روز انتخابات است. در واقع کارکرد مجمع روحانیون و موسوی خوئینی‌ها در دولت روحانی از همان شنبه‌ی بعد از انتخابات شروع می‌شود؛ اول از همه از آنجایی که تیم اقتصادی کابینه دولت روحانی به کسانی واگذار می شود که همفکران و همراهان سیاسی و اقتصادی آقایان موسوی خوئینی ها و محمد خاتمی هستند....

همان تیمی که سال گذشته در مطلبی به تفصیل درباره آنها نوشتم و در زیر قلمم آوردم که «کوچیک شدن سفره مردم نتیجه عملکرد اصلاح‌طلب‌ترین شخصیت‌های دولت است.

این عملکرد از کجا نشات می‌گیرد؟ از تئوری‌های اداره کشور موسوی خوئینی‌ها! حرف من نیست. روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی می‌نویسد:مجمع روحانیون مبارز را باید تشکلی دانست که نقش پدری برای جریان اصلاحات دارد و مواضع اعضای آن به‌ویژه آیت‌ا... موسوی خوئینی‌ها، سیدمحمد خاتمی و عبدا... نوری در تصمیمات جریان اصلاحات تاثیرگذار بوده است.

این بخشی از همان گزارشی است که اواخر سال گذشته روزنامه آرمان ملی می نویسد و تیترش را هم می‌زند:«وفاداری ۶ و نیم ساله مجمع روحانیون به روحانی»!

باز هم ممکن است بگویید این حرفها دلیل نمی شود که موسوی خوئینی ها در اداره دولت نقش داشته باشد ولی باز هم جواب این سئوال را همان اعضای مجمع روحانیون می دهند. آنها به صراحت می گوید: نزدیکترین عضو مجمع روحانیون که با روحانی ارتباط نزدیکی دارد سیدمحمد خاتمی است که جلساتی میان آنها برای «پیشبرد امور کشور» برگزار می‌شود! دقت کنید برای پیشبرد امور کشور!

محمد مقدم عضو مجمع روحانیون در تکمیل این بحث می‌ گوید: «ممکن است مجمع روحانیون به‌عنوان تشکل، ارتباط منسجم و منظمی نداشته باشد ولی شخصیت‌هایی که در آنجا هستند، ارتباط داشته‌اند. رئیس دولت اصلاحات که رئیس مجمع هستند که‌گاهی با آقای رئیس‌جمهوری دیدار و ملاقات دارند و گفت‌وگوهایی انجام می‌گیرد. به نظر من این ارتباط حفظ شده و حفظ خواهد شد».

حالا که وضع نارضایتی مردم از عملکرد اصلاح طلبان به اوج خود رسیده که رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارزِ موسوی خوئینی ها اعتراف می کند دیگر مردم به ما رای نمی دهند کاری می کند که مرد پشتِ پشتِ پرده اصلاحات بیرون بیایید و سعی کند از رویکرد فرار رو به جلو استفاده کند اما این بازی تکراری برای مردم نخ نما شده و به جایی نمی رسه.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.