گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 362416

امسال جیره‌بندی نخواهیم داشت

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران: باوجود افزایش مصرف ۲۵ درصدی آب شرب در سه ماه نخست امسال قطعی آب و جیره بندی در دستور کار نیست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از صداو سیما؛ محمدرضا بختیاری با اشاره به مصرف آب در استان تهران اظهار کرد: علی رغم افزایش مصرف ۲۵ درصدی آب شرب در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان تهران، به مردم اطمینان می‌دهیم که به هیچ عنوان قطعی آب و جیره در دستور کار نیست.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران افزود: شیوع بیماری کرونا و افزایش گرما، سبب شد افزایش مصرف غیر قابل پیش بینی در تهرانی اتفاق بیافتد به طوری که در سه ماهه نخست سال مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۲۵ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: این افزایش مصرف، یعنی مصرف بیشتر روزانه ۶۰۰ میلیون لیتر آب که معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر بطری است.

بختیاری گفت: این افزایش مصرف بی سابقه است و در حالی که در سال‌های گذشته خرداد ماه مصرف آب تهران به حدود ۲/۸ تا ۲/۹ میلیون لیتر در روز می‌رسید خرداد امسال این رقم به ۳/۷ میلیون لیتر رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران افزود: با ادامه روندگرما، پیش بینی می‌شود مصرف آب در تهران به ۴ میلیون لیتر در روز برسد که این آستانه تحمل تاسیسات استان تهران است.

بختیاری با اشاره به سختی‌های تامین آب استان تهران با توجه به افزایش مصرف گفت: به دلیل شرایط خاص جامعه و شیوع بیماری کرونا موضوع قطعی آب و جیره بندی به هیچ عنوان در استان تهران مطرح نیست و وظیفه ما این است که آب گوارا و سالم به مردم برسانیم.

سه درصد انشعابات استان تهران غیر مجاز است

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران افزود: میان حجم آبی که در تهران به مصرف می‌رسد و میزان ثبت شده این مقدار، تفاوت ۲۳ درصدی وجود دارد که سه تا ۴ درصد این رقم ناشی از انشعابات غیر مجاز است.

وی اضافه کرد: انشعابات غیر مجاز موجبات هدر رفت روزانه ۶ هزار متر مکعب آب در تهران را فراهم می‌آورد.

بختیاری با اشاره به شدت گرفتن برخورد با این انشعابات غیر مجاز گفت: این انشعابات تنها مربوط به شهروندان خانگی نیست بلکه در برخی شهرداری‌ها شاهد انشعابات غیرمجاز هستیم که با همکاری شورای تامین و مصوبه این شورا آب فضای سبز این شهرداری‌ها به دلیل مصرف غیر مجاز قطع شده و به تخلفات سایرین هم بزودی رسیدگی می‌شود.

بیشترین مصرف آب مربوط به مناطق یک - دو و سه است

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه مناطق یک، دو و سه تهران بیشتری مصرف آب را دارند افزود: پنج درصد مشترکان این مناطق پنج برابر میزان عادی مصرف آب دارند ۱۰ تا ۱۵ درصد مشترکان نیز میزان مصرفشان یک و نیم برابر حالت عادی است و مابقی هم در حد نرمال یا بیش از حد نرمال مصرف دارند.

کیفیت آب تهران بهتر از آب‌های بسته بندی شده است

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: کیفیت آب در برخی از مناطق تهران بسیار بهتر از کیفیت آب بسته بندی است و این موضوع در آزمایش‌های مختلف به اثبات رسیده و بسیار دور از دایره انصاف و تعقل است که آبی با این کیفیت به هدر رود.

وی با اشاره به اینکه آب شرب تهران از طالقان تامین می‌شود و تصفیه آن مراحل پرمشقتی است افزود: از مردم می‌خواهیم جداً در مصرف آب صرفه جویی کنند نه به این معنا که دستان خود را نشویند یا موارد بهداشتی را رعایت نکنند، بلکه به این معنا که از مصارف غیرضرور بپرهیزند و جلوی هدر رفت آب را بگیرند.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری