گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 362731

آئین نامه‌های فرهنگی باید متناسب با شرایط فعلی مورد بازنگری قرار گیرد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تأکید کرد: آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با فعالیت‌های فرهنگی بایستی متناسب با شرایط جدید مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازدانشجو، غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در چهارمین نشست شورای سیاستگذاری معاونان فرهنگی مناطق ده گانه کشور که در دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید مانند قبل نیستند و بایستی با توجه به شرایط سناریو‌های متناسب داشته باشند.

وی با بیان اینکه حضور دانشجویان در دانشگاه موجب رونق فعالیت دانشگاهی می‌شود افزود: هر چند که همه دست اندرکاران دانشگاهی دلتنگ حضور دانشجویان هستند، ولی بازگشت دانشجویان دارای مسائل خاص خود است.

غفاری ادامه داد: باید اتصال دانشجویان به دانشگاه واجد سناریو‌هایی منطبق بر واقعیت زندگی جدید باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره واقعیت زندگی جدید اظهار داشت: یکی از مواردی که می‌بایست متناسب با این شرایط مورد بازکاوی و بازنگری قرار گیرد، آئین نامه‌های و دستورالعمل‌های فرهنگی و اجتماعی است.

وی تأکید کرد: با شرایطی که این بیماری به وجود آورده است، زندگی تعطیل نمی‌شود بلکه تغییر می‌کند و دست اندرکاران فرهنگی می‌بایست زمینه انطباق پذیری را فراهم نمایند همچنان که در همین ماه اخیر اقدامات خلاقانه و مؤثری در این زمینه صورت گرفته است.

معاون وزیر علوم با اشاره پویایی عرصه فرهنگی و اجتماعی افزود: زنده بودن و پویایی عرصه فرهنگ واجد مختصات و ویژگی‌هایی است که می‌بایست در فضای نوین ارتباطی که امروز عرصه فعالیت‌های فرهنگی است، باز طراحی شود.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری